Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Apeluri prin casca bluetooth iar muzica prin bluetooth-ul masinii

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Salut!

Exista vreo modalitate prin care pot avea telefonul conectat la casca bluetooth strict pentru apeluri iar in acelasi timp sa am telefonul conectat la masina pentru a asculta muzica prin bluetooth? Momentan, ori si apelurile si muzica sunt prin casca bluetooth, ori prin masina.

#2
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Telefonul nu suporta 2 dispozitive conectate in acelasi timp. Nu se poate ce vrei tu.

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Poți cu cablu aux. Eu așa am pe Samsung S5, din telefon în unitatea mașinii cântă muzica și la apel muzica face pauză și răspund/vorbesc direct în cască.

#4
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016

 [mc]xtrem, on 12 februarie 2017 - 18:18, said:

Telefonul nu suporta 2 dispozitive conectate in acelasi timp. Nu se poate ce vrei tu.
Aceasta nu este intotdeauna adevarat.
Daca dispozitivele au functia Bluetooth Multipoint, poti sa conectezi mai multe, exact asa cum doreste initiatorul.
Bineinteles, el nu a spus nici modelul de telefon, nici cel de [bluetooth] masina.
Asa ca, pina nu spuen aceste informatii, speculatiile sint inutile.

#5
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Scuze. Telefonul este Xiaomi Redmi Note 2, bluetooth 4.0. Masina este un GWM Hover 240x/H3, nu stiu ce bluetooth are, stiu doar ca suporta A2DP. Telefonul imi arata ca si cum ar sta conectat la ambele, insa nu ma lasa sa selectez sursa audio pt ambele dispozitive deodata.

Edited by Robiacs, 12 February 2017 - 19:28.


#6
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
incearca sa intri la setari-bluetooth. si aici vezi daca ai setari suplimentare pe fiecare device conectat prin bluetooth.
eu de exemplu pe s6 edge pot selecta la casca bluetooth pt ce o pot folosi apeluri, muzica sau amandoua.

#7
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Incearca aplicatia Smart Connect si uita-te prin setari pe acolo https://play.google.....liveware&hl=ro

#8
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Se poate. Eu am un Xiaomi MI4, deci meniul ar trebui sa fie la fel. In loc de CarMate.5 tu ai masina ca dispozitiv bluetooth, iar in loc de PLT_M55 casca ta bluetooth. Faci setarile ca in poze si o sa-ti mearga.

Attached Files



#9
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Am rezolvat. Facusem din prima setarile ca in pozele de mai sus, adica masina setata doar ca "Media audio" iar casca bluetooth doar "Phone Audio". Problema e ca atunci cand dezactivez "Phone Audio" de la masina, sistemul multimedia al masinii nu-mi mai arata in notificari de parca ar fi conectat telefonul la el si credeam ca nu merge. Insa de data asta am dat drumul la muzica si surpriza, se pare ca muzica se aude prin boxele masinii iar apelurile prin casca bluetooth, cum doream.

Multumesc pt ajutor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate