Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Tabara echitatie copil

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
emyforce1

emyforce1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2016
Buna ziua
As dori ca in aceasta vara sa-mi trimit fetita de 10 ani intr-o astfel de tabara. Din ce am vazut pe net, optiunile nu sunt atat de numeroase. Din partea celor care au avut copii in astfel de tabere, puteti sa-mi impartasiti din experienta avuta ?

#2
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
de ce tabara si nu cursuri de echitatie?

#3
Asfiya

Asfiya

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.02.2017
Taberele cu "tematică" de orice fel: echitație, ski, engleză etc. nu prea ajută la nimic. Dacă vrei să învețe activitățile de genul mai bine o dai la cursuri. Dacă vrei neapărat s-o trimiți în tabără, trimite-o într-una clasică. Posted Image

#4
emyforce1

emyforce1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2016
Cursuri a facut si inca face. Ideea e ca adora caii si ar vrea sa isi petreaca cat mai mult timp in preajma lor. Sedintele se desfasoara "pe fuga": ajungem la ferma, 40 min sedinta si apoi acasa, si asta ptr ca cei de acolo sunt ocupati cu diverse activitati si nu au timp si de copii, plus si timpul nostru care nu ne permite sa zabovim prea mult acolo. Intr-o astfel de tabara ar sta mai mult timp in preajma cailor si ar invata si multe alte lucruri despre cresterea si ingrijirea acestora.

#5
Asfiya

Asfiya

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.02.2017

 emyforce1, on 11 februarie 2017 - 15:53, said:

Cursuri a facut si inca face. Ideea e ca adora caii si ar vrea sa isi petreaca cat mai mult timp in preajma lor. Sedintele se desfasoara "pe fuga": ajungem la ferma, 40 min sedinta si apoi acasa, si asta ptr ca cei de acolo sunt ocupati cu diverse activitati si nu au timp si de copii, plus si timpul nostru care nu ne permite sa zabovim prea mult acolo. Intr-o astfel de tabara ar sta mai mult timp in preajma cailor si ar invata si multe alte lucruri despre cresterea si ingrijirea acestora.
Dacă chiar vrei să o trimiți, TRIMITE-O! Nu ai nimic de pierdut... după poți să ne împărtășești tu nouă experiența. Posted Image

Edited by Asfiya, 11 February 2017 - 17:46.


#6
emyforce1

emyforce1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2016

 Asfiya, on 11 februarie 2017 - 17:46, said:

Dacă chiar vrei să o trimiți, TRIMITE-O! Nu ai nimic de pierdut... după poți să ne împărtășești tu nouă experiența. Posted Image
Pai eu din acest motiv am deschis acest topic: sa primesc informatii si recomandari despre locatiile in care au fost, probabil, unii dintre membrii acestui forum Posted Image
Daca nu a fost nimeni, si daca va fi cineva interesat, normal ca am sa "povestesc" despre ce si cum a fost. Pana la urma, acesta este scopul acestor forumuriPosted Image

#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Echitatia presupune mai mult decat calaria. Implica ingrijirea calului.
Am fost in aceeasi dilema anul trecut si am hotarat ca o tabara de ciclism e mai buna. Nu am regretat.
Acum e speed demon!
Vezi taberele organizate de Himalaya.

#8
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Eu mi-am tot trimis fetele in taberele organizate de Radutravel. Au si de echitatie dar inca nu au ajuns fetele in tabara respectiva pentru ca nu li s-a potrivit programul. Oferta de vara apare prin aprilie.

Au fost in schimb intr-o tabara de echitatie la Avrig la pensiunea Brandusa; e mai rustic acolo, am inteles ca pe partea de echitatie nu te prea invata, te cam lasa cum te descurci. In schimb avantajul e ca poti merge la cai la orice ora vrei si fac si trasee cu caii prin padure.

#9
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Mai este o varianta sa mergeti intr-o vacanta sau minivacanta la Danes la pensiunea Dracula, acolo se fac cursuri de echitatie contra cost si poate merge oricand la grajduri sa viziteze caii. Aici nu e asa rustic ca si la Avrig, cursurile sunt de obicei in manej, traseul e doar pt avansati.

Asta stiu din proprie experienta.

Edited by mdt, 22 February 2017 - 22:58.


#10
emyforce1

emyforce1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 30.07.2016

 mdt, on 22 februarie 2017 - 22:40, said:

Eu mi-am tot trimis fetele in taberele organizate de Radutravel. Au si de echitatie dar inca nu au ajuns fetele in tabara respectiva pentru ca nu li s-a potrivit programul. Oferta de vara apare prin aprilie.

Au fost in schimb intr-o tabara de echitatie la Avrig la pensiunea Brandusa; e mai rustic acolo, am inteles ca pe partea de echitatie nu te prea invata, te cam lasa cum te descurci. In schimb avantajul e ca poti merge la cai la orice ora vrei si fac si trasee cu caii prin padure.
Am vazut si eu tabara celor de la Radutravel. E intr-o zona frumoasa si suna tentant. Astept oferta pe 2017 (daca vor mai avea :) ).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate