Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Probleme sonor/casti

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
Mi-am luat o pereche de casti dar nu reusescsa le fac sa functioneze. Adica pun jack-urile in panoul frontal si merg doar ele fara sonorul din boxe. Scot castile merg boxele.am incercat sa pun si castile si boxele in panoul din spate acolo merg diar boxele fara casti/microfon. Ce pot face ca deja  ma depaseste situatia.

#2
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
dar tu cum ai vrea sa mearga?

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
E normal. In front panel daca introduci mufele, se dezactiveaza cele din spate.

Poti pune un jumper intre audio return si audio. (O lipitura cu pistolul de lipit direct pe mufa mama).

#4
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
Asa si daca bag toate 3 mufe in spate aceeasi poveste merg doar boxele. Si aici nu mai e vorba de jumper.

#5
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Placa de baza? Defapt, ia spune tu frumusel ce sistem ai. Daca ai unul care a re chip audio Realtek ALC887, exista posibilitatea sa ai posibilitatea in control panel-ul Realtek sa poti sa faci sa se auda si din spate si din fata acelasi lucru. Dar mai bine scrii aici frumos ce configuratie ai.

Edited by Al3xandru35, 11 February 2017 - 09:13.


#6
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View Postdorin_2k, on 11 februarie 2017 - 09:07, said:

E normal. In front panel daca introduci mufele, se dezactiveaza cele din spate.

Poti pune un jumper intre audio return si audio. (O lipitura cu pistolul de lipit direct pe mufa mama).

View PostAl3xandru35, on 11 februarie 2017 - 09:12, said:

Placa de baza? Defapt, ia spune tu frumusel ce sistem ai. Daca ai unul care a re chip audio Realtek ALC887, exista posibilitatea sa ai posibilitatea in control panel-ul Realtek sa poti sa faci sa se auda si din spate si din fata acelasi lucru. Dar mai bine scrii aici frumos ce configuratie ai.
Nu vreau sa fiu rautacios , dar , omul asta tocmai a descoperit roata .... Nu il puneti sa faca prostii !

#7
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
Placa de baza asrock 960gm vgs63,procesor amd fx x6 6100 de 3300 MHz 8gb rami

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Sau pui o mufa audio splitter in spate, dar se vor influenta intre ele. Scadere de volum din cauza impedantelor diferite.

#9
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
Nu inteleg de ce pe alta unitate cele 3 mufe bagate in panoul din spate merg fara probleme si la asta imi face figuri

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Ce casti ai tu cu 3 mufe?

#11
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
2 mufe. Am spus si in primul topic daca bag 3 mufe in spate adica mufa de la boxe respectiv cele2 de la casti mi se aud doar boxele. La asta m-am referit si cand pe alt pc merge acelasi sistem+ casti toate conectate direct in panoul din spate.

#12
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Crezi tu ca merge bine.
Ai setat iesire 5.1 si ai audio out pe 2 mufe (casti si boxe).

Totusi care e dorinta ta? Sa ai audio out si pe boxe si pe casti simultan? Boxele in spate si castile in fata?

#13
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
Da vreau sa am audio out si pe boxe si pe casti in acelasi timp ,fara sa ma intereseze unde intra mufa de la casti. Ca intra in spate/fata treaba ei dar eu vreau sa mearga boxe+casti)

#14
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View PostDTrix, on 11 februarie 2017 - 10:11, said:

Da vreau sa am audio out si pe boxe si pe casti in acelasi timp ,fara sa ma intereseze unde intra mufa de la casti. Ca intra in spate/fata treaba ei dar eu vreau sa mearga boxe+casti)
Daca vrei sa te joci de-a DJ-ul sunt programe care pot sa faca asta...

#15
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Ai incercat sa intri prin setarile placi de sunet, ca sa vezi daca nu cumva ai Quadrofonic ?

Edited by florin71_skoda, 11 February 2017 - 10:41.


#16
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostDTrix, on 11 februarie 2017 - 10:11, said:

Da vreau sa am audio out si pe boxe si pe casti in acelasi timp ,fara sa ma intereseze unde intra mufa de la casti. Ca intra in spate/fata treaba ei dar eu vreau sa mearga boxe+casti)
Schimba setarile din Audio Manager (numai tu stii cu se numeste exact, vrei sa te ajutam dar iti este greu sa spui numele placii audio,ce sistem de operare ai etc ,vrem detalii)
Ar trebui sa debifezi doar ceva de genul: Disable front panel jack detection (si softul nu o mai detecteze jackul cand il scoti sau il bagi).
Colegii de mai sus incearca sa-ti scoata cuvintele cu clestele: au scris "Realtek" etc.

View Postmihaiduban, on 11 februarie 2017 - 10:27, said:

Daca vrei sa te joci de-a DJ-ul sunt programe care pot sa faca asta...
...ca sa faca acest lucru trebuie sa aiba canale separate ( degeaba folosesti Virtual DJ sau alte softuri daca setarile nu-s facute cum trebuie in Audio Manager) , adica sa nu fie acelasi sunet in casti si boxe (in casti asculti melodia pe care trebuie o pregatesti pentru ascultare iar in boxe logic canta melodia pentru public ) , el vrea sa auda acelasi sunet atat in casti cat si in boxe (setariile pentru ambele cazuri se fac din
Audio Manager, asta daca nu are un PC vechi cu placa audio integrata)

Edited by stlk, 11 February 2017 - 11:09.


#17
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Pune un splitter de 3 lei jack 3,5 mm.
La cum scrii, nu o sa simti diferenta. ;)

#18
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
Placa audio e cea onboard ,realtek ALC662 si folosesc windows7

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate