Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Inlocuire sticla Multifunctional HP Deskjet 1510

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Am si eu una mica, mare problema....
M-am carat cu imprimanta dupa mine in masina. Nu am mai avut cutia originala si am pus-o in ce-am gasit. Din pacate am luat o groapa mai sanatoasa si sticla de la scanner s-a facut praf.

Eu acasa am niste multifunctionale mai vechi. Un lexmark ce-l tin in garaj de vreo 6-7 ani si un canon mp250 abandonat de vreo 2 ani. As putea lua sticla de pe una din ele si sa o inlocuiesc? Ar fi compatibila?
In rest imprimanta merge ok. Nu s-a mai stricat nimic la ea.

Edited by Serafim606, 11 February 2017 - 00:23.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu strica sa verifici marimile lor. insa greu imi vine sa cred ca sunt similare. insa nu am informatii exacte despre asta.

#3
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Sticla e la fel la toate (ma refer la structura, nu la dimensiuni), totul e sa o fixezi solid si sa impiedici patrunderea prafului in interior.
Atentie la distanta fata de capul de scanare: trebuie sa tii cont de grosimea noii sticle si de modul de fixare astfel incat foaia pe care
o scanezi sa se afle la aceeasi distanta de capul de scanare la care a fost si cu sticla originala (focalizarea e fixa).

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Ai de viata mea. Pare ca deja se complica treaba :lol:. Focalizare, distanta, nebunii. Credeam ca e suficient doar sa fixez noua sticla si de acolo dumnezeu cu mila. De asta am si zis sa iau de pe alta imprimanta. Ma gandesc ca or fi la fel ca si grosime.

#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
Cauta pe olx sau la vreun centru dinasta ce repara echipamente de printare, sigur gasesti o sticla de la alta imprimanta. Astea sunt genul de echipamente "de unica folosinta" pt ca sunt mai scumpe cartusele ca imprimanta si multi le arunca

#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Eu zic sa folosesti partea de scanner din altceva si gata.

Edited by Dany_Darke, 11 February 2017 - 14:03.


#7
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View PostSerafim606, on 11 februarie 2017 - 01:33, said:

Ai de viata mea. Pare ca deja se complica treaba Posted Image. Focalizare, distanta, nebunii. Credeam ca e suficient doar sa fixez noua sticla si de acolo dumnezeu cu mila. De asta am si zis sa iau de pe alta imprimanta. Ma gandesc ca or fi la fel ca si grosime.
Pai incearca si vezi ce se intampla ! Cel putin ne lamuresti si pe noi ....Posted Image

#8
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004

View PostSerafim606, on 11 februarie 2017 - 01:33, said:

Ai de viata mea. Pare ca deja se complica treaba Posted Image. Focalizare, distanta, nebunii. Credeam ca e suficient doar sa fixez noua sticla si de acolo dumnezeu cu mila. De asta am si zis sa iau de pe alta imprimanta. Ma gandesc ca or fi la fel ca si grosime.

Daca are o rama exterioara, atunci se ”autoregleaza” dupa acea rama. Doar sa aiba loc capul sa se plimbe pe dedesubt.
Geamul de la Canon sigur e subtire (am dezmembrat una de curand).

#9
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Iau ambele sticle de pe alea vechi si vad eu cum o rezolv. Sper doar sa reusesc sa o dezmembrez cum trebuie ca sa pot sa o si pun la loc :lol:.
Asta pe saptamana viitoare ca deabia atunci am timp :D.
O sa revin cu informatii.

#10
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
SH, de pe OLX 30 - 40 RON......probabil cu putine pagini printate !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate