Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Se poate schimba cartela de date 3g cu una 4g?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
am o cartela de date 3g dintr-un modem usb si vreau s-o folosesc in telul meu dar telul e 4g si ma gandesc sa schimb cartela asta cu una tot de date dar cu 4g activat, se poate?

#2
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
In principiu da, dar o vei folosi doar pt. date, ca serviciil de voce nh e activat pe acea cartela.

#3
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
hm, nu se poate o cartela 4g strict de date fara voce? chiar nu are rost pt mine o a 2-a cartela de voce eu vreau in principiu un trafic de date suplimentar.

#4
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 abulafius43, on 10 februarie 2017 - 14:19, said:

hm, nu se poate o cartela 4g strict de date fara voce? chiar nu are rost pt mine o a 2-a cartela de voce eu vreau in principiu un trafic de date suplimentar.
Activ cu 5GB 3G si 10GB 4G si Activ + cu 10GB 3G si 20GB 4G.
http://www.rcs-rds.r...net-mobil-stick

*Daca abonamentul care il ai acum in Stick este gratuit,contractul se va modifica in Activ sau Activ+ (dupa alegere) si vei plătii lunar 10 Lei (Activ) sau 20 Lei (Activ+)
Modificarea o faci daca vrei 4G.

Edited by Nimcid25, 10 February 2017 - 14:31.


#5
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Renunti la sim si ceri un optim2, are si GB mai mult ca activ si costa mai putin :)

#6
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
decat sa iti ei oferta aceea doar de date ( in situatia in care nu ai nevoie de modem portabil ) mai bine iti faci abonamentul cel mai ieftin la telefonie si ai mult mai mult net pe 4G ( nu am inteles logica acestei oferte ... ca oricum la modem ii platesti chirie ).

#7
petree

petree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 09.11.2005
Astazi am fost la RCS Calea Crângași 13, București 060332 sa intreb de cele doua simuri vechi de la tableta si modem usb, se pot schimba pe 4G, raspuns cucoana din sediu, doar cu prelungire pe un an, fara alte costuri.
Nu prea o cred, am sunat la info clienti si acolo un nene, se poate doar daca prelungesc pe un an si cost suplimentar 15 lei pe sim.

Acum fiecare intelege ce vrea, sun hotarat sa le predau, sa trec netul (300) de la 37 lei la 28 lei, sa renunt si la tel fix.

Si asa voi castiga niste banuti, DIGI va pierde acei banuti.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate