Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Arnold de Galati si iapa somera

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postjeffy86able, on 10 februarie 2017 - 19:26, said:

De unde stii ca va avea probleme cu ficatul?

Tu nu te-ai prisn că pe softpedia e plin de experți în de toate?

#20
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,610
  • Înscris: 24.10.2015
Acesta e clarvazator adevarat. Altfel ar fi spus ca risca/posibil/probabil/ s-ar putea sa aiba probleme cu ficatul

#21
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View PostVelaxa, on 10 februarie 2017 - 19:49, said:


Dar ce facultatăți ați făcut fraților? Eu am materii total opuse, cum aș putea să iau peste 8 la toate? Normal că nu pot, așa cum nu pot 95% din colegii mei, pur și simplu nu poți să știi de toate și la materii bazate pe mate sau pe chestii fizice, chimice dar și la materii bazate pe aspecte umane.
2 restanțe pe toți anii? Posted Image) Înseamnă că nu ați făcut voi facultăți serioase, sau ați exagerat voi cu învățatul.
Abtine-te ( daca nici la sport nu ai fost capabil sa treci , la fel si la celelalte banuiesc ca esti in aceeasi situatie ) .

On : bravo baiatului ca nu l-am vazut la stiri ca s-o imbatat si si-o batut mama pt bani de bautura ...

#22
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postcobi1, on 10 februarie 2017 - 20:09, said:

Abtine-te ( daca nici la sport nu ai fost capabil sa treci , la fel si la celelalte banuiesc ca esti in aceeasi situatie ) .

On : bravo baiatului ca nu l-am vazut la stiri ca s-o imbatat si si-o batut mama pt bani de bautura ...

Care e treaba ta? Acuma vii și mă fuți pe fiecare thread pentru că eu vreau să fac sport de perfmomanță și să nu frec menta la facultate la sport?
Poate te prind eu pe thread-urile de istorie sau pe undeva la geopolitică și vedem noi care e mai prost dintre noi doi.

S-o umplut forumul ăsta de oameni la vârsta a15a care le știu pe toate și care te trollează pentru sinceritatea de care dispui și te urmăresc pe fiecare thread, cred că toți plictisiții de pe thread-ul meu cu sport care ați avut chef de flame acolo ați mai făcut off-topic pe tema asta și prin alte părți, sigur voi sunteți oameni mult mai serioși,  aveți peste 30 de ani și ați ajuns la vârsta asta să faceți flame pe un forum, față de unu care o chiulit de la sport, sigur sunteți foarte inteligenți făcând asta, ne dovediți tuturor de cât de culți sunteți.
Când o să mă cunoașteți cu adevărat și când o să căutați pe forumul ăsta subiectele mele de calitate pe care le-am pus dezbaterii, atunci să vă dați cu părerea despre persoana mea, până atunci ciocul mic.

Edited by Velaxa, 10 February 2017 - 20:41.


#23
cleo23

cleo23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 18.08.2007

View PostVelaxa, on 10 februarie 2017 - 19:49, said:


Dar ce facultatăți ați făcut fraților? Eu am materii total opuse, cum aș putea să iau peste 8 la toate? Normal că nu pot, așa cum nu pot 95% din colegii mei, pur și simplu nu poți să știi de toate și la materii bazate pe mate sau pe chestii fizice, chimice dar și la materii bazate pe aspecte umane.
2 restanțe pe toți anii? Posted Image) Înseamnă că nu ați făcut voi facultăți serioase, sau ați exagerat voi cu învățatul.

Presupunand ca ai fi interesat: Politehnica din Bucuresti. Si nu a fost facultatea de mecanica agricola sau ceva similar.
Si a fost pe vremea lui Ceasca. Unii ar fi de parere ca pe atunci se mai facea si ceva carte.

#24
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

View PostBlueMihail, on 10 februarie 2017 - 13:44, said:

Si eu eram pasionat de asa ceva pana am descoperit ca majoritatea care practica sunt absolut obsedati de asa ceva si mintal lasa mult de dorit.
N-ai tu caderea sa cataloghezi munca de zeci de ani a unor oameni. Si nici sa le apreciezi inteligenta.
Intereseaza-te daca fostul guvernator al Californiei lasa de dorit mintal.
  Intreaba-i pe regizori, pe politicieni si (n-ai sa pupi tu cate femei a pupat el si la ce nivel). O fi meritat ?!
  Cand o sa-l egalezi in ceva, cand o sa ai renumele sau ?

Edited by Topp, 10 February 2017 - 22:33.


#25
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Mi se pare mie sau pute a invidie pe aici?
Viata este plina de prejudecăți, stereotipuri și mituri. Tragi de fiare = ești prost. Ai făcut și mușchi? Ha, ha... e clar ca nu ești curat. Mda, acum ca vad ce SUV ți-ai tras ca să demonstrezi ce? Ca o ai mica?
Si acum sa fiu ontopic... poate ca nu mănâncă el 7 pui și 5 kg de brânză pe săptămână căci în branșa asta se mai exagerează uneori dar eu zic că e pe aproape. Eu nu arat nici pe jumătate cât el și tot consum 2 kg de telemea și echivalentul a 4 pui pe săptămână, ce-i drept unii pui sunt cu 4 picioare.
Una peste alta eu îmbrățișez metoda asta raw de antrenament. Mai degrabă rostogolesc o roata de tractor decât sa stau comod la aparate.

Edited by Mariusvlad2, 10 February 2017 - 23:25.


#26
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postcleo23, on 10 februarie 2017 - 22:11, said:

Presupunand ca ai fi interesat: Politehnica din Bucuresti. Si nu a fost facultatea de mecanica agricola sau ceva similar.
Si a fost pe vremea lui Ceasca. Unii ar fi de parere ca pe atunci se mai facea si ceva carte.

Culmea că eu am avut la Poli pe cineva apropiat și știu exact cum e, pe lângă că și acuma o mare parte din colegii mei sunt la Poli, o parte din ei foarte buni elevi și pasionați.
Să știi că toți ăștia au avut și note sub 6 și picau la o grămadă de examene în prima prezentare, sau cum e termenul la voi la Poli,  și acuma nu mor de foame, au o carieră de succes bazată mai întâi pe pasiune și talentul pe care-l au de a înțelege ușor ce li se dă să facă, nu pe notele pe care ți le dă un prof.

Mă rog, asta era ca o paranteză, că deja facem prea mult off-topic.

View PostMariusvlad2, on 10 februarie 2017 - 23:24, said:

Mi se pare mie sau pute a invidie pe aici?
Viata este plina de prejudecăți, stereotipuri și mituri. Tragi de fiare = ești prost. Ai făcut și mușchi? Ha, ha... e clar ca nu ești curat. Mda, acum ca vad ce SUV ți-ai tras ca să demonstrezi ce? Ca o ai mica?
Si acum sa fiu ontopic... poate ca nu mănâncă el 7 pui și 5 kg de brânză pe săptămână căci în branșa asta se mai exagerează uneori dar eu zic că e pe aproape. Eu nu arat nici pe jumătate cât el și tot consum 2 kg de telemea și echivalentul a 4 pui pe săptămână, ce-i drept unii pui sunt cu 4 picioare.
Una peste alta eu îmbrățișez metoda asta raw de antrenament. Mai degrabă rostogolesc o roata de tractor decât sa stau comod la aparate.

Există oameni care să facă sală și să nu mintă puțin despre alimentație?
Cred că este ceva psihologic, dacă te apcui de sală și te întreabă unu cât mânci, bagi o grămadă de la tine :lol:

Edited by Velaxa, 10 February 2017 - 23:46.


#27
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Eu nu înțeleg ce atâta stres sa demonstrezi altora ce poți..  Îți demonstrezi ție și atât.  Eu asa gândesc și procedez, și ma doare fix undeva de părerile "lumii" care nu îmi aduc niciun beneficiu. Am învățat ca orgoliu și mândria doar îți dăunează.
Asta legat atât  de școală/facultate,  cat și de sport, și de orice altceva.  
On topic: pentru noi ăștia crescuți în beton,  sala rămâne principalul loc unde faci mișcare...

#28
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017

View Postvinciun, on 10 februarie 2017 - 19:59, said:

Acesta e clarvazator adevarat. Altfel ar fi spus ca risca/posibil/probabil/ s-ar putea sa aiba probleme cu ficatul
Bun comentariul Posted Image As prefera discutii la obiect, nu atacuri la persoana, care ma lasa rece. Chiar vreau niste pareri clare, nu discutii despre useri.
Am facut culturism in anii '90-'95 cand au inceput sa apara la noi diversi suplimenti cu combinatii pe langa care cei pe baza de aminoacizi sunt subtirei.
Tipul de care vorbiti este genul care face munci grele, arata solid, dar alimentatia nu este cum trebuie. E posibil sa exagereze la numarul de oua, dar pentru ca prea multi il lauda si-o ia in cap si forteaza. Ar fi bine sa se tempereze pana nu are o surpriza.
Cunosc bine culturisti care au facut multi ani, cu alimentatie ok dar si suplimente; cineva avea 127 kg la inaltime de 1,92m si arata excelent. Dar a fortat limitele corpului si a trebuit sa intre la regim alimentar, ajungand dupa 2 ani sa fi ca o scandura, de nerecunoscut. Apoi a revenit incet la un aspect rezonabil, dar regreta ca a exagerat atunci.

#29
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,610
  • Înscris: 24.10.2015
"au inceput sa apara la noi diversi suplimenti cu combinatii pe langa care cei pe baza de aminoacizi sunt subtirei."

Cred ca te referi la ceva interzis, altfel nu pot sa inteleg despre ce combinatii magice poate fi vorba. Mai ales cand pomenesti de 127 kg si aspect excelent. E clar ca nu de la oua s-a imbolnavit omul.

Eu nu incurajez consumul excesiv de oua, ci mi-a parut interesant cum te-ai exprimat, de parca stii sigur ca o sa se imbolnaveasca.

Edited by vinciun, 11 February 2017 - 19:19.


#30
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,610
  • Înscris: 24.10.2015
In sfârșit am vazut filmuletul. De abia am suportat sa nu-i inchid sunetul, chiar bataie de joc,eu nu am vazut nimic comic. Un baiat de la tara care se antreneaza si o face chiar foarte bine. Imi aduc aminte vorba unui prieten " m-as antrena si eu da nu am conditii".



#31
anygel

anygel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 01.02.2017
Am mancat si eu 10 oua pe zi, timp de o luna, N-am nici pe dracu.

#32
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,031
  • Înscris: 09.01.2007
Va mirati ca manaca 50 de oua/ saptamana ? EU ma mir ca unii baga o sticla mare de Cola pe zi si supravietuiesc.
Foarte tare juniorul. Nu e el Arnold dar decat sa rupa tejgheaua la barul satesc e marfa.
Foarte bine ca-l da la stiri, poate se prinde si in alte sate.

#33
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008

View PostUser107, on 10 februarie 2017 - 18:46, said:

Ok. Si parerea ta este ....? Chiar ma interesa, dar nu am gasit-o.


Vezi ca e scrisa mai jos, inca din primul post.

View Postvinciun, on 11 februarie 2017 - 19:33, said:

Un baiat de la tara care se antreneaza si o face chiar foarte bine. Imi aduc aminte vorba unui prieten " m-as antrena si eu da nu am conditii".

E chiar ingenios baiatul la faza cu, caruta. Nu m-as fi gandit niciodata ca poti face "fluturari la cabluri folosind o caruta trasa de 2 funii. Indreptarile alea sunt de fapt un fel de "rack pulls", nu sunt indreptari complete si nici nu ridica toate cele 200kg ale carutei, pt. ca nu o ridica complet. "Helcometrul" lui e bun pt. triceps dar cam subtire, cam putin; biceps nu stiu cum o fi lucrat ca sa mareasca greutatile progresiv.

  Despre genul asta de pareri as fi vrut sa avem parte, asta daca nu ar fi aparut "hoarda de troli" care intre timp ce sa vezi...au disparut si ne-au lasat sa vorbim linistit.

View Postoverseas, on 12 februarie 2017 - 23:58, said:

Va mirati ca manaca 50 de oua/ saptamana ? EU ma mir ca unii baga o sticla mare de Cola pe zi si supravietuiesc.
Foarte tare juniorul. Nu e el Arnold dar decat sa rupa tejgheaua la barul satesc e marfa.
Foarte bine ca-l da la stiri, poate se prinde si in alte sate.
Poate consuma doar 10 galbenusuri din cele 50 de oua. Totusi cred ca asta cu 50 de oua si 7pui e parerea personala a celor care i-au luat interviu, ca sa para asa mai de cancan. Dar la cum arata baiatul, daca e 100% natural(desi eu ma indoiesc, fiind vorba de 3 ani experienta si saracie pe la el prin curte:vaca nu, gaini vreo 5, bani nu, avea totusi scuter) cam asta e calea de urmat, multa mancare, nu neaparat 50 de oua, dar multa mancare. Cum am spus eu nu cred ca e 100% natural, parea prea pufos, prea pompat, prea multa retentie de apa, umerii si trapezul prea iesiti in evidenta, cred ca "i-a dat" si cateva doze de steroizi orali, ca aia is ieftini.

#34
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,610
  • Înscris: 24.10.2015
Pentru mine nu-s de mirare 10 oua pe zi. Am avut si eu perioade ca mancam cate 10 la o mancare, in fiecare zi. Acum m-am mai lasat citind pe aici ce se spune. Chiar nu-mi pare exagerat de mult sa consumi 50 de oua vreo 5 pui si nustiu cata branza ziceau acolo. Ce ma mira e faptul ca avea si patratele baiatul. Cu oua si branza multa, sa fi fost un pic mai rotunjor ziceam si eu ca nu a folosit nimic din gama "premium".

#35
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 03.12.2005

View Postvinciun, on 16 februarie 2017 - 19:17, said:

Pentru mine nu-s de mirare 10 oua pe zi. Am avut si eu perioade ca mancam cate 10 la o mancare, in fiecare zi. Acum m-am mai lasat citind pe aici ce se spune. Chiar nu-mi pare exagerat de mult sa consumi 50 de oua vreo 5 pui si nustiu cata branza ziceau acolo. Ce ma mira e faptul ca avea si patratele baiatul. Cu oua si branza multa, sa fi fost un pic mai rotunjor ziceam si eu ca nu a folosit nimic din gama "premium".

Sunt persoane care au in mod natural putina grasime, oricat ar manca; sunt ciudati ai naturii, ce sa-i faci 🙂

#36
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Centura aia il da de gol. Cand am observat-o am zis " ce ***** " de unde are el centura de firma la tara? e clar ca a luat la cunostinta despre tot ceea ce inseamna bodybuilding: nutritie, antrenament, suplimente,  sali decente(in Galati), echipament, informatii de pe internet si probabil si........... "substante". Asa cum am spus la inceput daca locuiesti la tara nu inseamna ca esti prost sau ca nu poti sa te duci la civilizatie din cand in cand. Si il mai da de gol ceva: a spus ca vrea bodybuilding de performanta si mai apoi vrea sa devina profesionist. Cel putin e bine ca vrea ca de reusit mai greu, sa pleci din Romania si sa ajungi in primii 50-100 ai lumii. Ori asta inseamna ca stie ce inseamna bodybuildingul de performanta, ca performanta nu faci cu oua si branza, spirulina si vitamina C.

View Posttakillya, on 18 februarie 2017 - 15:21, said:

Sunt persoane care au in mod natural putina grasime, oricat ar manca; sunt ciudati ai naturii, ce sa-i faci ��

Da, dar nu au 1.70, 85 kg, 45 in brat si trapezul si umerii de campion!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate