Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Cont paypal

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mirelmirel11

mirelmirel11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.12.2016
Buna , am creat contul paypal si am adaugat un card bancar , si am fost la banca si am cerut acel cod de confirmare si apoi l-am reintrodus la paypal . Codu a fost recunoscut de paypal , si acm nu imi arata valoarea de bani de pe card , imi arata 0,00 Eur , dar eu pe card am ceva bani .. mai trebuie sa fac vre-un pas la paypal ? Ceva pareri..

#2
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Adica pe pagina paypal iti apare 0.
Aceea este suma din contul paypal.
Nu iti va aparea niciodata acolo soldul de la card.
Acolo apare doar soldul contului paypal.
DAR - cind vei face plati folosind contul paypal, iti va lua banii de pe card, daca nu ai bani in contul paypal.

Edited by roxanaRabinowitz, 08 February 2017 - 19:31.


#3
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 29.01.2004
Salut. Nu ai sa vezi niciodata banii de pe card in contul paypal. In momentul in care faci o plata prin paypal acestia iti retrag contravaloarea de pe card.

#4
mirelmirel11

mirelmirel11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.12.2016

 serban_bogdan, on 08 februarie 2017 - 19:35, said:

Salut. Nu ai sa vezi niciodata banii de pe card in contul paypal. In momentul in care faci o plata prin paypal acestia iti retrag contravaloarea de pe card.
Azi am fost la banca si am luat codul de verificare si am confirmat cardul , iar le site imi arata asa : imgur.com/a/xgR2o
Vreau sa stiu ce se intampla si de cand pot efectua plati pe ebay

#5
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 29.01.2004
Poti sa faci plati. Totul este OK dupa ce ai introdus codul de verificare.

#6
marproof

marproof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.03.2014
Teoretic poţi face plăţi de îndată ce e confirmat cardul. Numai să nu ai ceva sumă limită setată pe card. În cazul ăsta, trebuie să mergi la bancă să modifici sau să înlături limita.

#7
mirelmirel11

mirelmirel11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.12.2016

 marproof, on 08 februarie 2017 - 19:46, said:

Teoretic poți face plăți de Ăźndată ce e confirmat cardul. Numai să nu ai ceva sumă limită setată pe card. În cazul ăsta, trebuie să mergi la bancă să modifici sau să Ăźnlături limita.
Cand am confirmat cardul mi-a aparut sa selectez suma limita sau nu , si nu am selectat.cu limita

#8
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Sa nu ai limita pe card, nu pe contul de paypal. Suni la banca si intrebi daca ai limita.

#9
muriel86raluca

muriel86raluca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2018
Am si eu cateva intrebari, daca ma puteti ajuta, va rog.
Incerc sa-mi adaug contul bancar (mi-am facut cont Paypal si am adaugat un card ING la el).
Dar contul corespunzator cardului nu se lasa confirmat.

Pe site e un mesaj care ma asigura de faptul ca au trimis un cod de verificare la banca mea.
Trimiterea codului dureaza teoretic intre 2-3 zile, spun ei dar contul meu e in continuare in "asteptarea confirmarii".
In contul meu de mobile banking nu am nici un mesaj, am dat telefon in call-center si agenta care mi-a raspuns e mai praf ca mine.
Imi zice ca am bagat gresit codul de verificare de pe spatele cardului (nu de asta era vorba).

Deci toata povestea s-a blocat undeva dupa trimiterea codului de confirmare al contului bancar, fiindca nu l-am primit inca.

Daca nu primesc nici un cod de confirmare pentru contul bancar (dar cardul a fost deja inregistrat), nu pot primi bani pe contul de Paypal?
Sau nu pot primi deloc, pot doar sa fac plati?

Am primit un mail (fara nici un cod de 4 cifre, cum imi trebuie mie) care spune ca pot face plati.
Dar nu mentioneaza nimic de primit.

Si are cineva o adresa email de la Paypal?
Eu am gasit doar sectiunea de intrebari si raspunsuri, care nu ma ajuta, si nici un formular de contact.

Multumesc.

Edited by muriel86raluca, 16 May 2018 - 08:40.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate