Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Nu pot deschide fisiere foto din folderul Documents

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 01.07.2006
Salut,

cand vreau sa deschid un fisier foto din folderul Documents primesc mesajul:
"Nu aveti permisiunea de a vizualiza acest fisier. Verificati permisiunile apoi incercati din nou"

Daca trimit fisierul pe desktop, il pot deschide. Alte fisiere din folderul Documents (text etc) se pot deschide normal.
Care e cauza si remediul?
Multumesc.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Click dreapta pe folderul documents si ajusteaza-i permisiunile din tab-ul security

#3
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 01.07.2006
Toate casutele din coloana 'permisiuni', pentru toti utilizatorii, sunt bifate, cu exceptia 'permisiuni speciale'.
La 'nume utilizatori' sunt trecuti, in coloana: System, Ion(ALEX/Ion), Administrators(ALEX/Administrators).
La care ar trebui sa debifez si ce anume?

Dupa ce am facut upgrade de la Win 7 Pro la Win 10 Pro, desi am scris ca nume al computerului Alex (si asta e numele care apare de ex cand dau click dreapta pe 'Acest PC' si Proprietati, la 'Nume computer' si la 'Numele complet al computerului'), totusi cand deschid Windows apare Ion, nu Alex.

De asemenea, acolo apare 'Alex', asa cum l-am tastat eu, iar in ferestrele de la 'securitate' si 'nume utilizatori sau grupuri', apare 'ALEX'.

#4
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 01.07.2006
Am rezolvat altfel.

Click dreapta pe fisier, selectat 'deschide cu' si apoi 'alege alta aplicatie'. Dupa ce-am bifat aplicatia corespunzatoare din lista, am bifat 'utilizati intotdeauna aceasta aplicatie pt. a deschide fisiere de acest tip'.

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Daca ai facut upgrade, atunci fisierele personale nu iti mai apartin. Au alt "owner".
Cea mai simpla cale de rezolvare este cu acest tool: https://www.tenforum...ndows-10-a.html

#6
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 01.07.2006
Aha, interesant, multumesc.
Cam complicat totusi sa modific pe-acolo, deocamdata il las asa. Oricum bine ca s-a rezolvat cu accesul la fisierele alea, ca problema Ion/Alex nu ma deranjeaza.

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este foarte simplu, deoarece comanda se executa recursiv asupra tuturor subfolderelor si fisierelor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate