Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Citadela Residence Tineretului

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#55
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Bună ziua,



Pentru că ați avut amabilitatea de a ne lăsa datele de contact, voi încerca în acest email să vă detaliez povestea noastră.



Citadela Residence Tineretului este primul ansamblu rezidențial dezvoltat de divizia Citadela în București, după ce a finalizat în 2016 un complex rezidențial format din 10 blocuri la liziera pădurii Făget din Cluj-Napoca.



Citadela Residence este un parteneriat între Alber Holding, care a dezvoltat și vândut până în prezent peste 4000 de unități locative în Romania (Arad, Oradea, Timișoara, Brașov, Cluj) și Atrium Centers, care a construit Atrium Mall din Arad și a finalizat în Budapesta imobile luxoase însumând peste 800 de apartamente.



Complexul Citadela Residence Tineretului:



·         Amplasare:

§  în vecinătatea parcului Tineretului din București

§  pe Strada Pridvorului nr. 34-34A

§  pe o suprafață de 7.500 mp.



·         Clădirea:

§  alcătuită din 6 corpuri și 3 scări

§  va cuprinde 359 apartamente de tip S, M, L si XL.

§  regim de înălțime între 8 și 14 etaje

§  430 de parcări vor ocupa parterul și două niveluri de subsol

§  execuție în două faze, a câte 18 luni fiecare.



Proiectul Citadela Residence Tineretului, intampina din pacate, in momentul de fata, niste dificultati de ordin juridic.

Lucrarile au fost programate sa inceapa in luna martie, insa doua asociatii non-guvernamentale ne-au intentat un proces, fapt ce a dus la blocarea inceperii lucrarilor.



Din momentul in care vom avea solutionata aceasta situatie, vom reincepe discutiile si semnarile de antecontracte pe apartamentele disponibile.





Pentru orice alte detalii sau informatii, va stau cu drag la dispozitie.



O zi frumoasa,


Nici acum nu au rezolvat problema..

#56
extropy

extropy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 15.11.2016
Are aer conditionat integrat in structura blocului, fara unitati exterioare individuale?

#57
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
nu cred ca mai conteaza acum pentru ca e putin probabil sa se mai faca ceva, cel putin in perioada imediat urmatoare

#58
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

 Eagle Raider, on 26 octombrie 2017 - 18:13, said:

nu cred ca mai conteaza acum pentru ca e putin probabil sa se mai faca ceva, cel putin in perioada imediat urmatoare

naspa...

#59
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017
Vesti? daca tot plicusor are probleme, poate poate... era un proiect beton, daca rezolva, sper sa nu mareasca prea mult preturile, ar fi o adresa foarte buna pentru investitii in ap mici si garsoniere. Aminteles ca mai este un proiect prin Calea Vacaresti prin zona Deltei Posted Image, care are aceiasi problema, insa oamenii fac rezervari pe banda rulanta, tare nu?

Edited by Fastless, 07 March 2018 - 15:34.


#60
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Apartamentele vechi ce au? Daca tot vrei sa investesti in zona!

#61
Fastless

Fastless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 08.05.2017

 ffm, on 07 martie 2018 - 23:02, said:

Apartamentele vechi ce au? Daca tot vrei sa investesti in zona!
never ever, am unul vechi in Iancului, am bagat 15000 euro in renovare capitala, si dupa doi ani mi-au spar toate ghenele de instalatii pt ca se schimba toate coloanele generale in bloc (canalizare apa rece si apa calda), mi-au facut apartamentul zdrente si cu chiriasii in deranj total 2 saptamani... No thank you.

#62
dyanne

dyanne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.12.2006
Pff. Voi chiar vreti sa va mutati intr-un complex ilegal si facut doar-doar sa-si faca dezvoltatorul bani pe niste apartamente care nu valoreaza atat? Well, good luck! Sa-mi ziceti cum stati cu sanatatea in cativa ani - poate acum nu se gandeste nimeni la asta, dar cand n-o sa aveti ce respira.. Eu zic sa luati in considerare suma pe care o platiti pe un astfel de cocioaba + banii de spitalizare (daca mai e cazul).

Pentru cine intereseaza si poate sa gandeasca pentru viitor: https://www.facebook...678861932182916

#63
IonAlexandru42

IonAlexandru42

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.05.2018

 dyanne, on 31 mai 2018 - 20:50, said:

Pff. Voi chiar vreti sa va mutati intr-un complex ilegal si facut doar-doar sa-si faca dezvoltatorul bani pe niste apartamente care nu valoreaza atat? Well, good luck! Sa-mi ziceti cum stati cu sanatatea in cativa ani - poate acum nu se gandeste nimeni la asta, dar cand n-o sa aveti ce respira.. Eu zic sa luati in considerare suma pe care o platiti pe un astfel de cocioaba + banii de spitalizare (daca mai e cazul).

Pentru cine intereseaza si poate sa gandeasca pentru viitor: https://www.facebook...678861932182916

De curiozitate, the park (unde probabil locuiti avand in vedere imaginile postate) nu este tot in parc? Cele 2 terenuri sunt alipite..unul este parc si unul este ok pt ridicat sute de apartamente? Defrisare a existat pentru orice complex.. Am citit in presa ca s-a facut dovada achizitiei si plantarii a 640 de puieti.. asta nu este relevant?

#64
dyanne

dyanne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.12.2006

 IonAlexandru42, on 31 mai 2018 - 21:28, said:

De curiozitate, the park (unde probabil locuiti avand in vedere imaginile postate) nu este tot in parc? Cele 2 terenuri sunt alipite..unul este parc si unul este ok pt ridicat sute de apartamente? Defrisare a existat pentru orice complex.. Am citit in presa ca s-a facut dovada achizitiei si plantarii a 640 de puieti.. asta nu este relevant?

The Park este langa parc, diferenta este ca nu s-au taiat copaci ca sa faca loc constructiei - era o groapa de gunoi. Iar cei cativa copaci care erau, s-au luat in considerare si s-a construit pe langa ei.

Schema celor de la Citadela includea acesti copaci (plopi) care au fost taiati astazi, se pare ca intre timp s-au decis sa scape de ei. Eu nu zic sa nu construiasca, DAR toti se gandesc la bani si mai apoi la mediul inconjurator (sau deloc). Faptul ca au taiat cativa copaci poate parea nesimnificativ, dar se tot aduna (exemplu cei care au construit pe Str. Pridvorului - chiar in parc - si au taiat ~200 copaci).

Si-asa Bucurestiul e foarte poluat, ar trebui respectat fiecare copac si fiecare spatiu verde daca vrem sa mai respiram/sa avem temperaturi mai joase vara.

#65
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Draga dyanne vb cu peretii. Atat timp cat romanul nu are cultura si civilizatie asta se intampla. Iar ei se bazeaza pe prostimea care va da bani. Sper sa crapati sufocati de betoane. Pana atunci laudati va ca stati in parc. Ce greata imi e. Avem ce meritam.ma rog, ce merita majoritatea...

#66
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
http://www.mediafax....ocuitor-2505391

Avem foarte putin spatiu verde pe cap de locuitor, spre deosebire de toate celelalte capitale europene.
Am fost de curand in Amsterdam, nici intr-o mie de ani n-o sa avem noi parte de atata spatiu verde cat au ei!
Respectul romanilor pentru natura tinde spre zero, iar balcanismul urla in noi sa betonam tot.
Nu-i nimic, bucurestenii au parte fix de ceea ce merita. Vom muri sufocati de poluare si betoane.

#67
Sunny_Days

Sunny_Days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 04.08.2010
Atata timp cat vor exista prosti (aka musterii) sa cumpere, tot atata timp se vor ridica blocuri construite ilegal.

#68
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017

 Sunny_Days, on 02 iunie 2018 - 07:12, said:

Atata timp cat vor exista prosti (aka musterii) sa cumpere, tot atata timp se vor ridica blocuri construite ilegal.
Nu. Primariile dau autorizatii, cineva este responsabil cand isi pune semnatura si stampila.
Nu clientii sunt de vina, ei doar aleg din ceea ce li se ofera.

#69
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Nici aia care voteaza pe ulei si faina nu s de vina. Ei voteaza ce li se ofera in fata.

#70
Sunny_Days

Sunny_Days

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 04.08.2010

 leusteanul, on 02 iunie 2018 - 09:11, said:

Nu clientii sunt de vina, ei doar aleg din ceea ce li se ofera.
Sa inteleg ca in Bucuresti toate constructiile sunt ilegale ?

#71
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Poti sa intelegi ce vrei.
Subliniez ca nu clientul are vina fundamentala, ci institutiile care si-au pus semnatura si stampila pe autorizatiile de constructie.

#72
GeoAnny

GeoAnny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.11.2012
Lacomia constructorilor plus lacomia si coruptia autoritatilor plus prostia si fuduluia clientilor egal cancer la plamani pentru toti. Daca aveti putina minte, nu cumparati acolo. Autorizarile au fost date cu spagi, presiuni si interventii si sunt practic ilegale.

Blocurile musca din parc, vor fi taiati 60 de copaci pentru a fi ridicate. S-a mai construit vrun parc, vreo zona verde dupa'89 in Bucuresti?

Toata lumea vrea sa stea in parc, hai sa taiem tot si sa ne construim cu toti case in parc. Aa...stai, unde a disparut parcul?

Edited by GeoAnny, 03 June 2018 - 12:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate