Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Citadela Residence Tineretului

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
George789

George789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.10.2016
Salut, dar ce probleme au defapt? Cineva apropiat vrea sa faca o rezervare saptamana asta. Multumesc!

 rockemon, on 19 februarie 2017 - 19:13, said:

Eu z

Eu te sfatuiesc sa nu platesti nici marti.Lucrarile de constructie nu vor incepe prea curand,va mai dura ceva.Si nu vreo problema cu banca este motivul.


#20
BedreagGeorge

BedreagGeorge

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2017
Din cate am inteles (este posibil sa fie o strategie de vanzare), sunt norocos ca l-am rezervat. Se cauta, se cumpara, mai mult de jumatate sunt rezervate. De locuri de parcare nu mai zic, au un surplus de 20% dar vin clienti din blocuri vecine sa cumpere.

#21
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

 BedreagGeorge, on 20 februarie 2017 - 09:06, said:

Din cate am inteles (este posibil sa fie o strategie de vanzare), sunt norocos ca l-am rezervat. Se cauta, se cumpara, mai mult de jumatate sunt rezervate. De locuri de parcare nu mai zic, au un surplus de 20% dar vin clienti din blocuri vecine sa cumpere.

Vin si aia din blocurile vecine sa cumpere,mai sa fie,ce bloc au facut astia ma,nemaivazut,pai in stilul asta va treziti vecin cu Putin ca si ala am vazut ca e interesat de voi.Reclama mascata!

#22
BedreagGeorge

BedreagGeorge

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2017
:)) ce sa zic... m-ai prins.

#23
ushba

ushba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 28.03.2016

 Marius19891989, on 20 februarie 2017 - 09:17, said:

Vin si aia din blocurile vecine sa cumpere,mai sa fie,ce bloc au facut astia ma,nemaivazut,pai in stilul asta va treziti vecin cu Putin ca si ala am vazut ca e interesat de voi.Reclama mascata!

Omul spunea ca vin oameni din blocurile vecine (The Park, Amfiteatru) sa cumpere locuri de parcare subterane in Citadela). Primul bloc din The Park nu are locuri de parcare iar urmatoarele au dar foarte scumpe.
La inceput (acum 4 ani) era doar Amfiteatru si oamenii care locuiau acolo nu s-au inghesuit sa-si achizitioneze locuri de parcare (costau 8000 Euro) pentru ca era suficient spatiu in jur.
Era o zona super frumoasa acolo, dar intre timp jungla de beton a luat in primire si acel coltisor linistit si acum e un calvar cu parcatul pe acolo si inca nu s-a terminat. Jungla de beton se intinde cu viteza si deja a inceput sa muste din parc.

#24
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
bai nene, dar unde au invatat astia matematica? eu am verificat suprafetele a 2 apartamente M si nici unul nu bate cu suprafata reala data de ei, la unul e aproape 1 metru in minus, iar la altul diferenta era de 4 metri patrati utili in minus si aici am inclus si balconul care teoretic, conform reglementarilor in vigoare, nu face parte din suprafata utila

#25
alex_popa88

alex_popa88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.02.2017
Nu știu ce ai calculat tu, dar mie mi-a dat exact cât scrie.
Aici mă refer la apartamentele M, care toate au aprox. 50 mp, la care se adaugă balconul de cca. 7 mp, respectiv cca. 11mp.
În ceea ce privește suprafața utilă, mai toți dezvoltatorii includ suprafața balconului în cea utilă.

Dacă erai atent, observai că suprafața balconului diferă în funcție de etaj, probabil aici ti-a dat cu virgulă! (toate lucruriile astea le cunosc de la directorul de vânzări)

P.S. și eu sunt interesat de cumpărarea unui apartament tip M, dar, înainte de a face rezervarea, aș vrea să mă documentez mai în amănunt.

#26
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 23.01.2015
Mie imi place zona. Caut de aproape 1 an de zile apartament de 3-4 camere vechi sau nou in zona, dar nu a aparut ceva care sa ma convinga si preturile vad ca cresc de la an la an. Cam scumpe apartamentele din blocurile vechi tinand cont ca totusi esti mai aproape de piata sudului decat de tineretului. Legat de bloc imi place compartimentarea la 3 camere, dar nu inteleg cum se construiesc atatea etaje avand in vedere solul din zona.

Edited by ffm, 28 February 2017 - 20:21.


#27
alex_popa88

alex_popa88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.02.2017
Eu nu înțeleg de unde a apărut problema asta cu solul!
Sã fie, oare, singura zona din București cu un asemenea sol pe care se construiește un asemenea complex?
Toate blogurile comuniste sunt construite pe soluri solide?
Zic și eu...

#28
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Nu inteleg ce este asa de frumos in zona (vad ca mai multi mentioneaza asta). Este o zona tipica pentru jegul de oras numit Bucuresti, cu blocuri inalte tipic comuiste construite unele foarte aproape de celelalte.

#29
alex_popa88

alex_popa88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.02.2017
Comparativ cu alte zone, e mai in regulă. Parc, metrou in zonă, relativ aproape de centru. Tot Bucureștiul e sufocat. Dar, unde să te muți?!
De acord cu tine, un jeg de oraș!

#30
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

 alex_popa88, on 28 februarie 2017 - 21:20, said:

Eu nu înțeleg de unde a apărut problema asta cu solul!
S-a mai discutat pe forumul softpedia: in zona Tineretului ar exista un risc mai mare de lichefiere a solului la cutremure mari (lucru semnalat de vreo 2 studii facute de straini), comparativ cu alte zone din capitala. Link-uri la studii si concluzii pot fi gasite pe topicul Asmita Gardens.

Edited by soft0811, 01 March 2017 - 09:31.


#31
madalinu

madalinu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2006

 rockemon, on 19 februarie 2017 - 19:13, said:

Eu z

Eu te sfatuiesc sa nu platesti nici marti.Lucrarile de constructie nu vor incepe prea curand,va mai dura ceva.Si nu vreo problema cu banca este motivul.
Buna ziua,
Stiti cumva ce probleme exista? Aveti mai multe informatii?

#32
rockemon

rockemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 22.07.2016

 edi10000, on 01 martie 2017 - 00:06, said:

Nu inteleg ce este asa de frumos in zona (vad ca mai multi mentioneaza asta). Este o zona tipica pentru jegul de oras numit Bucuresti, cu blocuri inalte tipic comuiste construite unele foarte aproape de celelalte.

Adica blocurile inalte sunt tipic comuniste?Tu ai vazut si alte orase de prin lumea asta in afara de Gaesti si Dorohoi?Iar daca Bucuresti e un "jeg" de ce te incapatanezi sa locuiesti aici?

 soft0811, on 01 martie 2017 - 09:27, said:

S-a mai discutat pe forumul softpedia: in zona Tineretului ar exista un risc mai mare de lichefiere a solului la cutremure mari (lucru semnalat de vreo 2 studii facute de straini), comparativ cu alte zone din capitala. Link-uri la studii si concluzii pot fi gasite pe topicul Asmita Gardens.

Fenomene de lichefiere a solului au fost observate dupa cutremurul din 1977 in "lunca" Dambovitei, undeva in zona Splaiului Unirii,nu stiu sa fi fost observat fenomenul si in alte zone.Apare cu o probabilitate mai mare in zone cu panza freatica aproape de cota 0 si cu sol nisipos sau cu pietris.Nu cred ca e cazul aici,dar ar fi interesant daca cineva a vazut vreun studiu geo din zona sa ne dea mai multe informatii.

#33
fl0ry18

fl0ry18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 18.06.2009
Zicea un domn ieri (din cate se pare post-ul a fost sters) ca rezervarile au inceput iar. Din cate se pare, au fost speriati de faza cu scoaterea TVA-ului. Totusi, mi se par neseriosi atata timp cat pe schema Salonului Imobiliar de weekendul trecut erau trecuti ca o sa fie si ei prezenti, dar eu nu i-am vazut acolo.

#34
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 23.01.2015
Am trecut azi prin zona si nu am vazut nicio miscare. Sigur s-au apucat de treaba?

#35
pitbulian

pitbulian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.01.2007
Din ce am inteles de la ei problema este cea descrisa si de fl0ry -> TVA-ul.
Legat de constructie, au spus ca in cateva saptamani se vor apuca de construit.

#36
al3xUnder

al3xUnder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.03.2009
Cine e in discutii cu ei daca poate sa ofere mai multe informatii ar fi perfect. Oferta lor este tentanta si pentru mine Posted Image

Edited by al3xUnder, 21 March 2017 - 22:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate