Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Citadela Residence Tineretului

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#1
DumitruGeorgescu

DumitruGeorgescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.02.2017
Bună seara, stimați colegi forumiști!

Mă interesează achiziționarea unui apartament în ansamblul Citadela Residence. În măsura disponibilității dumneavoastră, vă rog să împărtășiți orice detaliu referitor la acest ansamblu (terenul din zonă, aspecte negative sau potential generatoare de probleme, fundație, structură, calitate finisaje, seriozitatea dezvoltatorului, etc.).

Vă mulțumesc anticipat pentru efortul dumneavoastră și promit că pe măsură ce voi obține orice detalii sau amănunte despre acest ansamblu, le voi posta pentru informarea celor interesați!

#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Eu cred că ai venit aici să faci reclama.


#3
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Pai si ce-are, e numa bine. Daca se iau la harta aflam si noi mai multe.

Domnu' Dumitru, domnu Dumitru, nu se pune virgula inainte de "etc".

#4
DumitruGeorgescu

DumitruGeorgescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.02.2017
@viotl: Mulțumesc pentru observație.

#5
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Cu placere.
Esti dragut sa raspunzi si colegului? :D!

#6
all41

all41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 04.02.2017

 DumitruGeorgescu, on 07 februarie 2017 - 22:56, said:

Bună seara, stimați colegi forumiști!

Mă interesează achiziționarea unui apartament în ansamblul Citadela Residence. În măsura disponibilității dumneavoastră, vă rog să împărtășiți orice detaliu referitor la acest ansamblu (terenul din zonă, aspecte negative sau potential generatoare de probleme, fundație, structură, calitate finisaje, seriozitatea dezvoltatorului, etc.).

Vă mulțumesc anticipat pentru efortul dumneavoastră și promit că pe măsură ce voi obține orice detalii sau amănunte despre acest ansamblu, le voi posta pentru informarea celor interesați!

Locatie? Se poate o adresa exacta?

#7
DumitruGeorgescu

DumitruGeorgescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.02.2017
Strada Pridvorului, (în zona Piața Sudului), sector 4, București

#8
all41

all41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 04.02.2017

 DumitruGeorgescu, on 08 februarie 2017 - 22:38, said:

Strada Pridvorului, (în zona Piața Sudului), sector 4, București

O fi in zona unde acum cativa ani cumparase drepturile litigioase una Micsunica si care se razboia cu Piedone pentru un PUZ.

#9
ushba

ushba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 28.03.2016

 all41, on 09 februarie 2017 - 14:29, said:

O fi in zona unde acum cativa ani cumparase drepturile litigioase una Micsunica si care se razboia cu Piedone pentru un PUZ.

Nu este acolo. Este langa blocurile The Park (foarte aproape de ele). In zona sunt 2 blocuri The Park (+ 2 in constructie), Amfiteatru Residence, Tineretului Park + inca 2 blocuri noi de P+3 s,i da, mai sunt in constructie si cele 2 blocuri cu probleme ale Micsunicai.
Zona este foarte ok. Esti cam la 10 min de metrou Brancoveanu, langa parc, langa Sun Plaza (la 8 min). Problema este ca devine foarte inghesuita si aglomerata si fara loc de parcare pe care sa ti-l cumperi nici sa nu te gandesti sa iei. Legat de teren, se spunea ca este mlastinos, nisipos...dar s-a construit in zona la greu, blocuri inalte (Amfiteatru are 12 etaje). Acum 2 ani am intentionat sa iau un apartament in The Park (primul bloc) dar nu aveau locuri de parcare in subteran si asta a fost motivul principal care m-a facut sa renunt + ca am vazut planul lor de constructie si mi s-au parut blocurile (4 la numar) foarte inghesuite. Practic pe o bucata de pamant echivalenta cu spatiul ocupat de un bloc comunist astia inghesuiau 4 blocuri. Mi s-a parut trist mai ales ca zona era superba.

Edited by ushba, 09 February 2017 - 16:34.


#10
all41

all41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 04.02.2017

 ushba, on 09 februarie 2017 - 16:32, said:

Nu este acolo. Este langa blocurile The Park (foarte aproape de ele). In zona sunt 2 blocuri The Park (+ 2 in constructie), Amfiteatru Residence, Tineretului Park + inca 2 blocuri noi de P+3 s,i da, mai sunt in constructie si cele 2 blocuri cu probleme ale Micsunicai.
Zona este foarte ok. Esti cam la 10 min de metrou Brancoveanu, langa parc, langa Sun Plaza (la 8 min). Problema este ca devine foarte inghesuita si aglomerata si fara loc de parcare pe care sa ti-l cumperi nici sa nu te gandesti sa iei. Legat de teren, se spunea ca este mlastinos, nisipos...dar s-a construit in zona la greu, blocuri inalte (Amfiteatru are 12 etaje). Acum 2 ani am intentionat sa iau un apartament in The Park (primul bloc) dar nu aveau locuri de parcare in subteran si asta a fost motivul principal care m-a facut sa renunt + ca am vazut planul lor de constructie si mi s-au parut blocurile (4 la numar) foarte inghesuite. Practic pe o bucata de pamant echivalenta cu spatiul ocupat de un bloc comunist astia inghesuiau 4 blocuri. Mi s-a parut trist mai ales ca zona era superba.
Am inteles, cunosc zona, e cam problematic acolo, e terenul in panta si nu stii cum lucreaza straturile de jos, risc de alunecare daca e vreun strat de argila.

#11
George789

George789

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.10.2016
Salut,

A rezervat cineva si poate da mai multe detalii? Am vazut ca nici nu s-au apucat.
Multumesc.

#12
BedreagGeorge

BedreagGeorge

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2017
Salut. Am incercat sa platesc vineri dar au spus sa astept pana marti. Au ceva probleme la banca. Nu pare un inceput promitator, :))

#13
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Cate etaje are acest bloc? Sunt si apartamente de 4 camere?

#14
BedreagGeorge

BedreagGeorge

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2017
14 etaje, maxim 3 camere in primele 2 blocuri.

#15
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Cam multe etaje, puteau sa se opreasca la 10.

#16
rockemon

rockemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 22.07.2016
Eu z

 BedreagGeorge, on 19 februarie 2017 - 07:54, said:

Salut. Am incercat sa platesc vineri dar au spus sa astept pana marti. Au ceva probleme la banca. Nu pare un inceput promitator, Posted Image)

Eu te sfatuiesc sa nu platesti nici marti.Lucrarile de constructie nu vor incepe prea curand,va mai dura ceva.Si nu vreo problema cu banca este motivul.

#17
dupre_23

dupre_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.08.2010
Nici nu au început lucrările și deja vorbim despre rezervări? Am ajuns iar anii cu bula și credite în franci?

#18
rockemon

rockemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 22.07.2016

 dupre_23, on 19 februarie 2017 - 19:16, said:

Nici nu au început lucrările și deja vorbim despre rezervări? Am ajuns iar anii cu bula și credite în franci?

Asta se intampla deja de 2-3 ani.Daca urmaresti proiectele noi, vei observa ca nu vei gasi un apartament disponibil intr-un imobil finalizat decat daca e la periferie, e scump sau e prost impartit.De obicei,la momentul finalizarii apartamentele ok sunt deja contractate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate