Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Mama-soacra cu pretentii la divort

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Asta este simplu, pentru oricine a facut un imprumut pentru sotie sau pentru familie, te duci la banca si precizezi ce reprezinta suma respectiva "imprumut, dar de nunta, etc..." se precizeaza ce reprezinta suma respectiva. Asa faci dovada.

Ca am facut si eu un imprumut de genul asta si daca vira persoana respectiva in cont era gratuit, dar eu nu aveam vreo dovada ca s-a platit suma, am preferat sa virez eu suma in cont, sa platesc cativa lei si sa apara acolo trecut "imprumut".

Edited by _NeXUS-, 07 March 2017 - 17:30.


#56
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017
Initiatorul cred ca a fost ucis de soacra sau de fosta sotie :)   Ca nu se mai aude nimic dinspre partea lui  :)

#57
aaddyy2005

aaddyy2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.02.2013
Ce va mai cramponati de nimicuri!
Acum +/- 10 ani se facea o nunta ca-n povesti, cuplul s-a mutat la oras la soacra si au luat o caruta cu care n-au fost in concedii(la ce bun masina atunci?), n-au facut copii. Viata a devenit plata si s-a tras linie. Ai iesit perdant, capul sus si de la capat, lasa ce e de lasat I-ati boceaua, o caruta(ca acum ai 2 am inteles) si vira!
Dar la ce ineptii debitezi cum ca tre sa mergi la nunti din obligatie si exa sa dea si ea bani de dans, e de rasul curcilor!

#58
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017
Pai multi se duc la nunti din obligatie, ce stii tu  :)  Old habits die hard. :)

#59
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostYOUR_GOD, on 07 februarie 2017 - 19:56, said:

Ai facturi? Doar asa poti demonstra ci si ce a cumparat.
Eu stiu ca bunurile dobandite in timpul casatoriei cu acte, sunt bunuri comune.

Degeaba ai facturi daca-s din timpul casatoriei...trebuie sa fie dinaintea casatoriei cu soacra respectiva....

#60
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

View Postshymano, on 07 februarie 2017 - 20:08, said:

Ia-ti cel mai bun prieten, vinde-i lui ambele masini, pe o suma modica ... si le dai prin gurita.
Ce ramane nevandut si e pe numele vreunuia diontre voi, impartiti intre voi doi si atat, soacra poate decat sa stea la coada, daca vrea si ea "s-o pupe".
LE: poti sa gasesti chiar 2 prieteni, sa le vinzi separat ... asa cred ca-i mai indicat.
Exact! Am vazut faza asta intr-un film. Doar ca in film, cel care stia ca urmeaza sa bage divortul a inscenat un jaf in care toate bunurile comune au  fost furate

#61
michael78

michael78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.02.2017
nu poti vinde nimic dim momentul in care s-a bagat divortul !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate