Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

prelungire contract vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 18.06.2012
am un abonament smart 8 pana in 23 iunie 2017 si as dori sa fac o reinnoire  abonamentului cu achizitie telefon.am fost intrun magazin vodafone si mi sa spus ca acest lucru se poate face dupa data de 23 martie deoarece intru in ultimele 3 luni de contract dar eu am nevoie neaparata de telefon,rog daca este cineva de la vodafone si ma poate ajuta,va multumesc

#2
adivalentin

adivalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 03.09.2008
Se poate face doar daca valoarea noului abonament este mai mare decat abonamentul actual!

#3
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 istrate01, on 07 februarie 2017 - 08:46, said:

am un abonament smart 8 pana in 23 iunie 2017 si as dori sa fac o reinnoire  abonamentului cu achizitie telefon.am fost intrun magazin vodafone si mi sa spus ca acest lucru se poate face dupa data de 23 martie deoarece intru in ultimele 3 luni de contract dar eu am nevoie neaparata de telefon,rog daca este cineva de la vodafone si ma poate ajuta,va multumesc


Buna!

Scrie-ne, te rog, un mesaj privat cu numarul tau de telefon si link-ul postarii de aici, pentru a putea verifica situatia contului tau.

Multumesc!

#4
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Fă-ți cont pe site-ul lor (MyVodafone), poți vedea online ce opțiuni ai. Vezi în magazin online- oferte reînnoire.

#5
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
vodafone! scuze ca profit de topicul omului dar azi mi-am schimbat abonamentul (vodafone evident) si de doua-trei ore nu am nici un serviciu activ. Pe chat-ul de fecebook nu raspunde nimeni, Am restartat telefonul, ce se intampla? merci

#6
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
@alexpet, ar trebui sa ti se fi raspuns intre timp, pe Facebook. Aceiasi colegi raspundem si aici si acolo.

#7
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
intradevar, dupa aproape doua ore mi-a raspuns cineva, intre timp am rezolvat. Am imprumutat un telefon de la cineva ca sa sun la *222. Nu este in regula.....sincer

#8
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Sotia are un abonament de 4,8 euro cu tva inclus care cuprinde: Vodafone nelimitat, 550 min nat si intl, 1Gb de net.
Văzând ca la cartela am net mult mai mult decât ea (cu 6 euro la 2 luni) si fiind libera de contract am zis sa cer măcar 1Gb in plus.
De minute nu are nevoie, jumătate nu sunt consumate dar netul uneori e insuficient.
Oferta a fost la 5 euro Vodafone nelimitat, 750 nat si intl si 2Gb de net apoi nelimitat dar cu 128kbps...
Parca tot la cartela e mai bine, nu iau telefon de la Vf ca sa zic de vreun avantaj.

#9
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
A prelungit pentru 6 luni (era in afara perioadei contractuale) si va avea ce e amintit mai sus.

Interesant e ca nu exista un abonament cu SMS internationale incluse, deja are 1 euro extracost dar ce nu stiu e de unde apare un apel de 7 secunde catre 00902129881988... nu am gasit nici o referire despre acest numar.
Stie cineva ce reprezinta acel numar?

Edited by danghetau, 15 April 2017 - 20:57.


#10
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sa nu fi sunat international.

#11
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

 adivalentin, on 07 februarie 2017 - 09:11, said:

Se poate face doar daca valoarea noului abonament este mai mare decat abonamentul actual!

Mai oameni buni, m-am ciocnit si eu de aceasta problema si mi se pare un abuz incredibil si fara de margini. Pe vremuri doar romtelepom poate facea asa ceva, acum vad ca toti incep sa practice acest abuz, ai fi tentat sa crezi ca fac intelegeri de tip cartel. . Vad deasemeni ca nimeni nu se autosesiseaza. Voi ce parere aveti?

Edited by cap_tepos, 11 May 2017 - 16:29.


#12
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ce anume intelegi prin abuz? Presupun ca vorbim de modificarea unui contract inca in perioada minima contractuala si da, modificarea lui se poate face prin:
  • modificarea sumei in sus (cazul fericit pentru operator): ceri un abonament superior intrucat nu-ti ajung anumite resurse
  • fidelizare (suma in sus sau in jos): negociere aproape de expirare.
In perioada de 12/24 luni nu vad abuzul. Ai semnat un contract pe suma X si vrei sa-l modifici peste 6 luni (din 12 sa zic) cu scaderea sumei. Tie ti-ar conveni? Ai un plan de afaceri si mizezi pe anumite sume.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate