Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Nu pot instala Apps (Windows 10 PRO)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
heAdgN

heAdgN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 22.10.2016
Dupa cum spune si titlul nu pot sa instalez aplcatii in windows 10 din Store.

Attached Files



#2
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013
Nici pe mine nu m'a lasat la inceput sa downloadez din store. Numai dupa ce si'a facut un uptdate a mers...

#3
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Ai sistemul de operare "varza de Bruxelles",registrii facuti praf.
Solutie: reinstaleza de la zero,pune-ti calculatorul la punct "ca o floare",verifica totul sa-ti functioneze ca la carte, fa-ti o imagine de sistem cu totul pus la punct ca sa nu muncesti iar,daca se mai strica ceva si gata,problema rezolvata! Fa imaginea dupa ce lasi calculatorul sa-si faca update-urile la zi!
Vezi sa folosesti un kit de Windows descarcat de pe pagina Microsoft,cu ajutorul Media Creation Tool.In acest fel,ai si ultimul build instalat si NU opri update-urile din registrii sau "Manage".Lasa Windows-ul sa-si faca toate update-urile la zi!
NU folosi alt antivirus decat Windows Defender! Antivirusii de la terti... creaza multe probleme (lucru verificat) si numai de virusi nu te apara!
Hai,baga mare si vino zilele astea cu rezultatul!

Edited by Tehnicianul1970, 05 February 2017 - 23:33.


#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cum faci exact registrii praf la orice windows de la 2000 incoace? Esti sigur ca nu te referi la windows 95/98? Ai vreun indiciu ca sint registrii sau e modul tau de a spune ca habar n-ai care-i problema?
Daca isi reinstaleaza calculatorul si dupa nu stiu cita pierdere de vreme ajunge tot acolo?

#5
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 f300, on 06 februarie 2017 - 07:22, said:

Cum faci exact registrii praf la orice windows de la 2000 incoace? Esti sigur ca nu te referi la windows 95/98? Ai vreun indiciu ca sint registrii sau e modul tau de a spune ca habar n-ai care-i problema?
Daca isi reinstaleaza calculatorul si dupa nu stiu cita pierdere de vreme ajunge tot acolo?
Cu tot respectul,nu sunt obligat sa-ti raspund la intrebare! Ma refer la orice versiune de Windows de la 2000 incoace. Omul are probleme datorita OS-ului.
Poate explici chiar tu,de ce un Windows 10 functioneaza mai bine prin instalare "pe curat",fata de un upgrade de la Windows 7 sau 8 la 10!
Eu i-am recomandat omului exact metoda "casnica" cea mai sigura.N-am de unde sa stiu ce are el prin calculator si cat de "sanatos" este sistemul lui de operare pana nu vad!
In service la mine,verific eu cum sta Windows-ul DPDV al integritatii si iau deciziile cele mai bune fata de problemele intalnite.Dar... hai sa revenim On-Topic si sa lasam omul sa-si rezolve problema.Poate si-a reinstalat deja Windows-ul si deja ii merg OK toate aplicatiile cum imi merg si mie acum de pe laptopul de pe care-ti scriu.
Daca dupa ce-si face calculatorul revin problemele,are imagine... i-am spus ce sa faca!

Edited by Tehnicianul1970, 06 February 2017 - 23:27.


#6
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

 Tehnicianul1970, on 05 februarie 2017 - 23:32, said:

Ai sistemul de operare "varza de Bruxelles",registrii facuti praf.
Solutie: reinstaleza de la zero,pune-ti calculatorul la punct "ca o floare",verifica totul sa-ti functioneze ca la carte, fa-ti o imagine de sistem cu totul pus la punct ca sa nu muncesti iar,daca se mai strica ceva si gata,problema rezolvata! Fa imaginea dupa ce lasi calculatorul sa-si faca update-urile la zi!
Vezi sa folosesti un kit de Windows descarcat de pe pagina Microsoft,cu ajutorul Media Creation Tool.In acest fel,ai si ultimul build instalat si NU opri update-urile din registrii sau "Manage".Lasa Windows-ul sa-si faca toate update-urile la zi!
NU folosi alt antivirus decat Windows Defender! Antivirusii de la terti... creaza multe probleme (lucru verificat) si numai de virusi nu te apara!
Hai,baga mare si vino zilele astea cu rezultatul!
Vorba ta, si daca nu are Win 10 original si toate aplicatiile originale, se lupta cu morile de vant. Nu este normal ca sa nu poata instala aplicatii din Store. Nu am patit niciodata asa ceva. Posted Image

Edited by IcecreamAlex, 06 February 2017 - 23:43.


#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 Tehnicianul1970, on 06 februarie 2017 - 23:26, said:

Cu tot respectul,nu sunt obligat sa-ti raspund la intrebare!

Multumesc, astept si raspunsul!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate