Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Halal oferta

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

View Postpepsi80, on 06 februarie 2017 - 19:43, said:


Poti sa-mi spui si unde specifica ei acest lucru?

Si lor ce le iese daca iti da tie un abonament de 20 de euro + telefon pe 12 luni? Ca deabia isi scot pretul telefonul.

Nu inteleg ce atata agitatie. V-au bagat operatorii oferta pe gat? V-au pus pistolul la tampla sa acceptati? Daca iti convine, bine, daca nu tot bine.

#20
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
Si ce vrei sa spui ?Ca 216 lei reducerea in 2 ani nu e buna.Mananci 20 pizza de banii aia.Aproape 1 in fiecare luna. :D

#21
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015

View Postdon_dannielo, on 06 februarie 2017 - 19:51, said:

Adica tu nu stiai ca daca iei un dispozitiv nu poti face decat pe 2 ani, la ORICE operator?
Mai bine ziceai de dispozitiv din primul post si nu ne mai pierdeai vremea.

Vrei sa iti dovedesc ca am facut contract la digi cu tot cu dispozitiv pe 1 an?
Ai fost putin atent la subiectul topicului?
Nu am specificat niciunde ca aveam nevoie si de vreun dispozitiv. Nici nu m-a intrebat daca am nevoie de el sau nu.
Am intrebat clar, unde scrie regula asta? La ei pe site nu am gasit asa ceva, la telefon nu mi s-a spus asa ceva. In momentul in care am zis ca nu sunt de acord pe 2 ani, putea sa spuna ca e vorba de dispozitiv si la fel de bine le ziceam sa si-l bage undeva, ca nu am nevoie de el.

Pana la urma ce e cu atitudinea asta?

View PostSerafim606, on 06 februarie 2017 - 19:54, said:


Si lor ce le iese daca iti da tie un abonament de 20 de euro + telefon pe 12 luni? Ca deabia isi scot pretul telefonul.

Nu inteleg ce atata agitatie. V-au bagat operatorii oferta pe gat? V-au pus pistolul la tampla sa acceptati? Daca iti convine, bine, daca nu tot bine.

Care 20 euro? Care telefon? Aici vorbim de oferta de 4G Home Net. Daca nu esti atent, de ce mai postezi?

Repet, daca e vorba de dispozitiv nu m-au intrebat daca am nevoie de el sau nu, si nu mi-au spus ca din cauza lui trebuie sa fac contractul pe 2 ani.

Nu e nicio agitatie. Am postat sa vad parerile altora, daca li se pare mica oferta sau nu. Simplu!
Pana la urma pentru asta e forumul nu? Sa discutam. Tie daca nu iti convine subiectul de ce postezi aici?

#22
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Citește pe aici, la întrebări frecvente:


https://www.orange.r...nt-home-net-4g/


E logic că prețul terminalului pe un an e mult mai mare.

Attached Files


Edited by vio73, 06 February 2017 - 21:20.


#23
pepsi80

pepsi80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.02.2015

View Postvio73, on 06 februarie 2017 - 21:14, said:

Citește pe aici, la întrebări frecvente:


https://www.orange.r...nt-home-net-4g/


E logic că prețul terminalului pe un an e mult mai mare.

Pana la urma eu platesc terminalul sau abonamentul? Nu inteleg ce tot 'pretul terminalului', ca ei se lauda ca iti dau aparatul 'gratuit' la abonament.

"Perioada minimă contractuală este de 12 sau 24 de luni. Prețul de achiziție al dispozitivului diferă în funcție de aceasta"

Hai sa nu luam in considerare oferta cu reducerea de 2 euro care au vrut sa mi-o faca.
La cum scriu ei pe site, eu pot sa ma duc sa fac pe 12 luni abonamentul Home Net 4G 15 si platesc 15 euro/luna! (ma rog, 14.88)
Si la fel, pot sa ma duc si sa fac pentru 24 luni, platind tot 14.88 euro/luna. E la alegerea mea perioada contractuala.
Eu nu vad sa scrie niciunde ca, pretul afisat acolo e pentru perioada de 24 de luni.
Iar daca era asa, cred ca nu mai era cazul sa scrie ca "Perioada minimă contractuală este de 12 sau 24 de luni."

Pe aceasi pagina, (am spus asta si in prima postare) scrie asa: "Abonamentele Home Net 4G pot beneficia de reduceri suplimentare, dacă sunt asociate cu mai multe servicii de la Orange. Pentru mai multe detalii, vino în magazinele Orange."

Deci, ei pot sa-ti reduca cat vor...

Puteau sa faca o reducere mai mare si acceptam si pe 2 ani. Dar nici nu au pomenit de asa ceva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate