Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Problema sau nu router TP-LINK WR841N

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai din moment ce daca o conectezi direct iti merge la viteza respectiva ai deja placa Gigabit.

#38
bogdanbn06

bogdanbn06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 03.05.2012
Placa de retea e cea integrata. Ca idee am placa aceasta de baza ASRock H81M-DG4

#39
bogdanbn06

bogdanbn06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 03.05.2012
Sunt ok setarile la wifi, la channel width si chanels am pe auto? De asemenea exista vreo setare anume la router care atunci cand nu folosesc wifi pe tableta/telefon (chiar daca e activ, dar nu sunt intrat pe nimic) sa nu manance din conexiunea pe fir? De exemplu pana sa ii dau reset eram online Skype pe wifi de pe telefon, pe tableta ma juccam un joc si cu toate astea pe pc ( care e conectat pe fir) aveam 94 viteza, nu mai scadea la 77-80.

#40
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Daca nu e nimic conectat la router nu-ti ia nimic din trafic stai linistit.

Sper insa ca ai parola pusa :)

Daca ai telefoane sau tablete conectate, alea pot lua din banda. Vezi la setarile lor ca atunci cand ecranul e stins sa nu faca trafic de date.

#41
bogdanbn06

bogdanbn06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 03.05.2012

View Posteiffel, on 09 februarie 2017 - 18:22, said:

Daca nu e nimic conectat la router nu-ti ia nimic din trafic stai linistit.

Sper insa ca ai parola pusa :)

Daca ai telefoane sau tablete conectate, alea pot lua din banda. Vezi la setarile lor ca atunci cand ecranul e stins sa nu faca trafic de date.
Am parola pusa.    Aici il las debifat si pe deny sau il dau pe allow si bifez acces internet?   https://postimg.org/image/8srug6ic1/

Edited by bogdanbn06, 09 February 2017 - 18:26.


#42
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai de ce vrei sa umbli iacolo ?
De-acolo controlezi ce mac-uri blochezi sau permiti sa acceseze routerul.

#43
bogdanbn06

bogdanbn06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 03.05.2012
Sa fie oare portul defect? Daca schimb portul trebuie sa ii fac alta setare sau il recunoaste automat? Am uitat sa mentionez ca dupa resetare la vreo 5 minute se auzea un piuit ciudat din router care a disparut dupa 1 minut..Am mai citit pe forumuri si se pare ca s-a mai intamplat la mai multe persoane.Sa se fi ars ceva in el?    2. La setari la wifi la modul de criptare il am pe auto...sa modific in AES? Ma ajuta cu ceva acest lucru?

Edited by bogdanbn06, 10 February 2017 - 18:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate