Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Windows 7 WIFI Connection

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
Razyx

Razyx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.02.2017
Deci mi-am reinstalat windows-ul si am decis sa renunt la 10 si sa revin la 7.
Problema e ca nu am drivere instalate si nici nu prea am de unde sa fac rost de ele. Dar sa revenim la problema cea mare, nu pot configura setarile pentru conectiunea la internet mai exact conectiunea la un router de la Telekom. Am vazut ceva tutoriale pe internet si erau ceva setari in Control Panel, Network bla bla mai exact in folderul Chage Adapter Settings dar la mine este gol folder-ul. Pur si simplu m-am blocat si nu stiu ce am de facut. Intrebare pe scurt: Dupa ce iti instalezi Win 7 si este curat fara drivere sau altceva cum configurez conectiunea la o retea WIFI?

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pai daqca nu ai drivere pe ce sa configurezi?

#3
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
M-am lovit si eu de ceva asemanator, am rezolvat temporar conexiunea la internet cu vechiul stick digi, il am din 2010. Nu aveam drivere lan si wifi, deci alta posibilitate de conectare nu aveam.

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

 Razyx, on 05 februarie 2017 - 01:44, said:

Deci mi-am reinstalat windows-ul si am decis sa renunt la 10 si sa revin la 7.
Problema e ca nu am drivere instalate si nici nu prea am de unde sa fac rost de ele. Dar sa revenim la problema cea mare, nu pot configura setarile pentru conectiunea la internet mai exact conectiunea la un router de la Telekom. Am vazut ceva tutoriale pe internet si erau ceva setari in Control Panel, Network bla bla mai exact in folderul Chage Adapter Settings dar la mine este gol folder-ul. Pur si simplu m-am blocat si nu stiu ce am de facut. Intrebare pe scurt: Dupa ce iti instalezi Win 7 si este curat fara drivere sau altceva cum configurez conectiunea la o retea WIFI?

Pe aceasta arie nu se fac solicitari referitoare la drivere. Vezi regulamentul ariei! Posteaza pe aria Hardware!

In ceea ce priveste setarile conexiunii la router Telekom (adica "problema cea mare") ai arie dedicata, iar daca folosesti functia Search a forumului vei gasi si topic despre aceasta.

Niciuna dintre aceste probleme nu tine de aria Windows, poate doar cu exceptia acestei afirmatii pentru care exista topic de versus: "am decis sa renunt la 10 si sa revin la 7".

Nu este permisa deschiderea unui topic pentru mai multe probleme diferite.
Topicul de fata se inchide.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate