Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Călătorie lungă

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Topicul lui Lex.  
Va rog sa nu deturnati discutia !

#20
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
am inteles ca se pot face calatorii cu vapoarele de marfa. dar trebuie rezervare si e destul de scump. dar cred ca ar fi interesat.

#21
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

View PostLex404, on 04 februarie 2017 - 22:46, said:

In principiu iti recomand pasaport. Niciodata nu stii cand esti la Timisoara, Suceava, Iasi si vrei sa treci in Serbia, Ucraina, Moldova. Niciodata nu stii cand ti se scoala sa pleci te miri unde.

In Serbia nu iti trebuie pasaport de cel putin cativa ani; e suficient doar ci-ul sa fie valabil

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View PostLaurX, on 05 februarie 2017 - 00:40, said:

@ Lex ,
spune-ne cate ceva si despre partea financiara
cum iti faci bugetul , cati bani dai pe la cazari  , mancare,  transport etc   daca ai scris deja  pune un link

Turcia cazări nu am dat nimic in doua luni. Folosit Couchsurfing și grupurile Turcești (Interrail Turkiye și CouchRail). Plus noroc random, intr-o oarecare măsura.
Liban nu se pune

In Sri Lanka am dat in total cred ca 25$ pe 3 săptămâni. Dar in mare am stat la localnici.

Acuma problema cu couchsurfingul e ca s-au cam tâmpit. Bagă taxa obligatorie ceea ce e trist.

Nu e bai: Trustroots. Nu am apucat sa-l folosesc încă.

Luna viitoare sa văd in ce direcție merg exact. Încă sap. Însă am doua piedici (una financiară și cealaltă c-o viza) sa merg pe varianta Stan states. :(

View Postcostinuti, on 05 februarie 2017 - 09:09, said:



In Serbia nu iti trebuie pasaport de cel putin cativa ani; e suficient doar ci-ul sa fie valabil


Scuze, nu știam. :D
Bun de notat.


Nici in Georgia nu trebuie pașaport, conform MAE

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate