Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

C&C:Tiberian Sun - Reborn

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Joaca cineva asa ceva ? sau a jucat cineva asa ceva ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ejCXnnNOMIk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Arata ca porcu'.

#3
240896

240896

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.02.2017
Iti faci reclama sau ce ?

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Post240896, on 03 februarie 2017 - 22:03, said:

Iti faci reclama sau ce ?
La ce sa-mi fac reclama ? stiu ca in Romania exista iubitori de C&C, chiar al vechiului Command & Conquer: Tiberian Sun (1999)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KcK2HPE12kU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


si vreau sa aflu daca joaca sau a jucat cineva varianta asta (e un multiplayer gratuit si in nici un caz nu e facut de mine, sunt doar un simplu iubitor al jocului vechi Tiberian Sun si jucator de cateva zile al jocului Tiberian Sun - Reborn)

View Postericmario, on 03 februarie 2017 - 22:01, said:

Arata ca porcu'.
...pentru un joc gratuit arata prea bine !

Edited by stlk, 03 February 2017 - 22:17.


#5
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
De unde se poate descarca ?

#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 03 februarie 2017 - 22:29, said:

De unde se poate descarca ?
w3dhub
descarci W3D Hub Launcher_ul si pe el o sa gasesti mai multe jocuri printre care si acesta
Aici exista un tutorial de instalare al T.S.R.-lui

Edited by stlk, 03 February 2017 - 22:41.


#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,619
  • Înscris: 07.02.2003
Jocul e fain dar mod-ul ala 3d nu imi spune nimic... trebuie sa arate totusi ca o strategie.

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postandreic, on 03 februarie 2017 - 22:56, said:

Jocul e fain dar mod-ul ala 3d nu imi spune nimic... trebuie sa arate totusi ca o strategie.
...e strategie numai ca fiecare are rolul lui, nu mai doar tu grija de toate in acelasi timp , de exemplu poti lua un Harvester si face resurse (mai sunt si alte masinarii pe acolo dar inca nu stiu sa le utilizez), unii au grija de baza pentru aparare , iar altii pot ataca baza adversa (depinde cati joaca). Oricum mai e o varianta 3D cu grafica mult mai buna pentru PC-uri mai puternice insa eu nu am reusit sa-l fac sa functioneze
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J-h98VOAbuE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stlk, 03 February 2017 - 23:05.


#9
Doar199

Doar199

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 26.01.2017
Am dus la capat de cateva ori jocul original, este genul ala de joc care necesita resurse putine si poate sa fie jucat pe orice laptop.

#10
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Asta nu era shooter, spre deosebire de restul jocurilor din serie, care erau strategii ?

#11
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Poststlk, on 03 februarie 2017 - 23:02, said:

...e strategie numai ca fiecare are rolul lui, nu mai doar tu grija de toate in acelasi timp , de exemplu poti lua un Harvester si face resurse (mai sunt si alte masinarii pe acolo dar inca nu stiu sa le utilizez), unii au grija de baza pentru aparare , iar altii pot ataca baza adversa (depinde cati joaca). Oricum mai e o varianta 3D cu grafica mult mai buna pentru PC-uri mai puternice insa eu nu am reusit sa-l fac sa functioneze
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J-h98VOAbuE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am facut sa functioneze si Command & Conquer Renegade X: Tiberian Sun, se pare ca nu functioneza daca nu ai peste 2 GB RAM exclusiv pentru joc (cei care au Windows pe x64 si peste 4GB RAM nu are trebui sa aiba probleme, insa cei pe x86 care au 3GB si ceva au probleme).
Am facut cum a scris @cirex (sau  BillieJoe67)
AICI si functioneaza cat de cat. (daca faceti modificari, le faceti pe propria raspundere deoarece poate dauna altor aplicatii/jocuri ).

Quote

On Windows 7, 8, or Server 2013:
1.)Run command prompt as admin.
2.)Type in "BCDEdit /Set IncreaseUserVA 3072"
On Windows XP:
1.) Find and edit Boot.ini (Instructions: http://support.microsoft.com/kb/289022)
2.) Look for the line that says "multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="WindowsXP, ...."
3.) Add "/3GB" to the end of this line
As an example, it might look like this:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows Server 2003, Enterprise" /fastdetect /3GB


Din ce inteleg revenirea  la setarea initiala ar fi :

Quote

bcdedit /deletevalue increaseuserva

Edited by stlk, 24 March 2018 - 15:16.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate