Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Diferente laguna 2 break vs laguna 2 berlina

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Salut,
Sunt in cautarea unei masini, si am pus ochii pe Renault laguna 2. imi place, si atat. sunt constient de problemele cu electrica, dar consider ca stiu sa am grija de o masina.
Am vazut pana acum 4 "lagune" sh, toate berlina. Toate au avut probleme cu geamurile electrie, si inca alte cateva chichite. In principiu le-am refuzat din cauza actelor, care nu erau in regula.
Am vazut azi o laguna 2 break, care imi place, dar mi se pare o idee prea...lunga.
Are mult mai multe optiuni decat cele berlina, actele sunt in regula, si tind sa o cumpar luni, cand e deschis si la primarie sa-mi dea fiscal.
Vin cu o intrebare,
E diferenta la condus? La dat cu spatele/garare ar fi ok, are senzori parcare, dar la parcarea laterala sigur mi-ar fi mai greu. Din ce am citit pe net, e mai mare cu vreo 11.9 centimetri, deci nu ar fi problema, mai ales ca voi fi asistat de senzorii de parcare....
Sta altfel pe drum?
Va multumesc

#2
goguboeru

goguboeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 19.07.2004
La brek e cel mai usor cu spatele :unde se termina luneta acolo se termina si spatele masinii. Nu ai probleme DPAstaDV.
Cu cat e mai lunga "scutura" mai putin pasagerii la hartoape. E mai comoda
Atit pot sa spun.

Edited by goguboeru, 03 February 2017 - 20:47.


#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Cumpara Laguna 2 break.....va fi ok!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 03 February 2017 - 20:49.


#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Varianta break e mai lunga cu 12 cm Posted Image .  Ti se pare mult in comparatie cu berlina Posted Image ?

#5
digioptic

digioptic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 30.10.2007
De ce vrei o masina atat de veche si obosita, laguna 3 e o varianta mai buna ?  Din punct de vedere al fiabilitatii este mult peste leguma 2. Zic mult peste, nu perfecta. In fond, care masina e perfecta ?

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Aia pe care o ai. Aia e  masina  perfecta. Si cea mai buna si cea mai frumoasa si cea mai cea Posted Image....

Edited by Serafim606, 03 February 2017 - 21:43.


#7
Silviugabriel1984

Silviugabriel1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 01.11.2012

View Postdigioptic, on 03 februarie 2017 - 21:26, said:

De ce vrei o masina atat de veche si obosita, laguna 3 e o varianta mai buna ?  Din punct de vedere al fiabilitatii este mult peste leguma 2. Zic mult peste, nu perfecta. In fond, care masina e perfecta ?
Daca a fost o masina exploatata corect si nu este manarita, este peste un Logan de orice tip, an, culoare etc.

#8
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
consider ca 2003 nu e chiar atat de departe de noi....
E adevarat, puteam opta pentru laguna 3, dar nu am fondurile necesare, nu acum.
Cand o sa am, o sa mi-o iau pe ultima iesita...


Va multumesc de sfaturi.

#9
digioptic

digioptic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 30.10.2007

View PostSilviugabriel1984, on 03 februarie 2017 - 22:11, said:

Daca a fost o masina exploatata corect si nu este manarita, este peste un Logan de orice tip, an, culoare etc.


  Asa este, dar cand cade ceva la ea, iti doresti sa coste reparatia ca la acel logan de orice tip, an sau culoare... Colegul ne spune ca a ales varianta tocmai pentru fonduri insuficiente. Cand ai decis sa cumperi o masina SH, te gandesti si la viitorele probleme care pot apare. De asta am recomandat o masina mai "proaspata" si dovedita peste leguma 2 la fiabilitate.

Dar na, respect alegerea colegului, noi doar i-am dat un sfat. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate