Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Smart Watch Myria My9500

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
bgdd

bgdd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.12.2007
Salut,
Mi-am luat recent un smartwatch Myria My9500.
300 lei de la Altex.
Arata mai mult ca un ceas clasic decat un smartwatch, asta m-a si atras la el. Este rotund si are o curea de piele neagra.
Bateria tine doua-trei zile purtat doar ca ceas.
La peste 30 de minute vorbite la el plus cateva zeci de notificari, n-a ajuns pana la sf. zilei. Fara niciun apel preluat de pe el si doar notificarile citite, ajunge seara cu 20-25% baterie.
Il folosesc cu un Samsung S5 si primele probleme au fost la instalarea programelor recomandate: FunDoSmartDevice si Mediatek SmartDevice.
Imi dau eroarea 'App not installed'. Si atat... Optiune doar Exit.
Am instalat FunDoWear, un program din aceeasi suita, dar specializat pe exercitii fizice dar care are si cateva optiuni de schimbare fete (4-5 modele destul de primitive), heart rate si sincronizare BT.
Din ce am gasit prin cautarile mele, modelul este un remake sau mai bine zis o copie a modelului Ulefone GW01.
Intrebarea mea este daca a reusit cineva sa instaleze un program pentru cateva fete mai reusite decat astea preinstalate.

Merci

Attached Files


Edited by bgdd, 03 February 2017 - 19:23.


#2
bgdd

bgdd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.12.2007
Salut,

In caz ca aveti nevoie, cateva sfaturi:

1. Rezolvarea problemelor de mai sus s-a facut dupa dezinstalarea programelor care cer drept de administrator. Aveam un nfc writter dupa a carui dezinstalare a mers brici FunDo SmartDevice si apoi Android Wear.
2. Pe Samsung S5 Android Android Wear nu functioneaza 100%.
Sincronizeaza toate numerele de telefon (am >1200) dar nu sincronizeaza mesajele sms, find my device nu merge, nici accesul la camera plus ca se blocheza in searching update, practic nu prea se poate folosi.
Nu vi-l recomand, cel putin nu pe S5 (probabil nici pentru alte modele de Samsung).
3. FunDoWear este compatibil 100% dar are optiuni limitate. Dupa inregistrare da acces in telefon la cateva informatii: heart rate, steps, si se pot instala cateva fete de ceas.
4. FunDo SmartDevice este programul recomandat de producator si este complet. Nu da erori la conectare si ofera toata paleta de optiuni. Se poate accesa camera telefonului si imaginea va rula pe ceas (interesant pentru ca merge pana la 10 metri si functioneaza chiar si printr-un perete...) si se pot face capturi. Gasiti si toate optiunile cu privire la alerte, notificari etc...
5.Se pot instala fete pentru ceas astfel:
- search google: vxp watch faces (http://watchfaceup.com/vxp.php ofera una dintre cele mai mari baze de date si este gratuit);
- download, unrar si copiate in memoria telefonului (toate cele 3 fisiere rezultate) in folderul appmanager;
- FunDo SmartDevice / my application si acolo vor aparea toate fetele copiate;
- install.
Nu se pot instala decat 3-4 fete suplimentare (plus cateva care sunt deja in telefon si care nu pot fi sterse).
! Atentie ! cand dezinstalati fetele. Asigurati-va ca nu dezinstalati fata care ruleaza in acel moment pe ceas. Va da eroare si ceasul nu va mai functiona corect. Nu este permanent. Incercati un restart sau doua... Puneti-l in standul de incarcare... intr-un final deschide meniul de schimbare fata (am patit-o de 2 ori cand tot testam noile fete deci nu intrati in panica).
Si un ultim sfat: ATENTIE MARE CAND PUNETI CEASUL IN STAND! Se poate aseza invers, la 180 grade. Pini de incarcare din stand vor atinge astfel partea metalica a capacului ceasului si in 4-5 minute se va topi plasticul din jurul lor, lucru care va face standul inutilizabil, drept urmare si ceasul. Nu se gasesc standuri (nici pe aliexpress, ebay etc...)
Sper sa va ajute informatiile de mai sus.
Salut

#3
Misu_34

Misu_34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.12.2010
Slutare, si schimbat cineva cureaua, as vrea sa o schimb si m-ar fi interesat ceva recomandari, dimensiuni.
PS - voi i-ati mai pus folie sau sticla ceva, ce folositi?

#4
cypy_21

cypy_21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.01.2007
Salutare,

Caut si eu de ceva vreme un firmware pentru acest ceas. Ma poate ajuta cineva?

Edited by cypy_21, 15 January 2018 - 14:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate