Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Parere cooler CPU

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Trollol

Trollol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.08.2016
E urias . Am carcasa spatioasa ...sa si faca treaba bine si nu mai conteaza restu

#20
Margelatul_TR

Margelatul_TR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.02.2017
Eu la cooler-ul de pe laptop am "reusit" sa-i rup o pala si tot mergea decent la temperatura . In timp a inceput sa rontaie si l-am schimbat

#21
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014
Daca nu faci OC e mai mult decat suficient.

#22
Trollol

Trollol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.08.2016
Am un laptop hp i3 3400 parca 6gb ram si are cooleru plin de praf s a cam blocat...ajunge 85 de grade ...trebuie sa mi fac timp sa l curat , schimb pasta .

#23
Margelatul_TR

Margelatul_TR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.02.2017

 Trollol, on 03 februarie 2017 - 15:26, said:

Am un laptop hp i3 3400 parca 6gb ram si are cooleru plin de praf s a cam blocat...ajunge 85 de grade ...trebuie sa mi fac timp sa l curat , schimb pasta .
Din acelasi motiv am vrut si eu sa-l curat, era plin de praf . Iar cand am atins o pala efectiv a sarit.
Asa ca ai mare grija

#24
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

 Trollol, on 03 februarie 2017 - 15:26, said:

Am un laptop hp i3 3400 parca 6gb ram si are cooleru plin de praf s a cam blocat...ajunge 85 de grade ...trebuie sa mi fac timp sa l curat , schimb pasta .
pai fa-ti timp ceva mai repede. temperatura 80+ lasata asa timp indelungat deobice face sa crape laptopu Posted Image

@initiator - in general odata pus cooleru nu trebuie sa-l mai ridici. altfel cam trebuie sa schimbi pasta.
la temperaturile alea momentan e ok. dar pe viitor sa ai in vedere sa schimbi pasta.

Edited by shmu, 03 February 2017 - 15:33.


#25
Trollol

Trollol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.08.2016
Cam in cat timp la asemenea temperaturi crapa? Si daca crapa se mai poate repara?

#26
Margelatul_TR

Margelatul_TR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.02.2017
Nu se poate da un raspuns la intrebarea "In cat timp crapa".

Oricum cred ca la o anumita temperatura destul de periculoasa este o setare din BIOS care opreste sistemul

#27
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
pai nu exista un timp anume. in general se poate repara dar reparatia e incerta si nu stii daca tine o zi, o luna, un an sau mai mult...

iti sugerez sa-ti faci timp sa-l cureti. dureaza maxim o ora. eu le fac si in 20 minue dezmembrat de tot, schimbat pasta si pus la loc.

#28
Margelatul_TR

Margelatul_TR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.02.2017
Deci e bine sa-l cureti cat mai repede. Cred ca gasesti ceva tutoriale pe youtube  care sa te ajute la dezmembrat

#29
Trollol

Trollol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.08.2016

 Margelatul_TR, on 03 februarie 2017 - 15:59, said:

Deci e bine sa-l cureti cat mai repede. Cred ca gasesti ceva tutoriale pe youtube  care sa te ajute la dezmembrat
Ma descurc la dezmembrat . Am avut 2 hp dv6000 ... si au probleama aia cu overheating si trebuie reflow...le am desfacut si asamblat de cel putin 10 ori :))

#30
Margelatul_TR

Margelatul_TR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.02.2017

 Trollol, on 03 februarie 2017 - 16:02, said:

Ma descurc la dezmembrat . Am avut 2 hp dv6000 ... si au probleama aia cu overheating si trebuie reflow...le am desfacut si asamblat de cel putin 10 ori Posted Image)

In cazul asta, spor la treaba .Posted Image

#31
Trollol

Trollol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.08.2016
Merci , saptamana asta o sa mi fac timp sa l fac. Nu l mai folosesc de cand cu problema , daca tot ma apuc de el o sa i schimb si tastatura ca nu mai merg 4 taste si l fac boboc :)

#32
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
E ok, daca ai 20-23 de grade in camera, 40 sunt chiar putine in full.In primul rand mai ai si temperatura marita din cauza celorlalte componente(poate ca ai undeva la 30 in carcasa).Poti scadea sub 40 deca bagi un ventilator, nu vad de ce.Ai temperaturi marite pe alte componente?Daca nu, nu-si au rostul nici ventilatoarele.

#33
Trollol

Trollol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.08.2016
Placa de baza are 32
hdd-urile 34
si pch vrm care nu stiu ce sunt (cred ca ramii) 41

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate