Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Recuperare parola cont telefon Samsung A5.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
woodyteo

woodyteo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2009
Va salut.
Am avut în  gând achizitionarea unui  telefon Samsung A5- 2016 SH. de la o persoana care zice că nu mai stie parola asociata contului creeat pe @gmail .com. la achiziționarea telefonului.
Contul a fost creat la repezeală de un alt prieten de-al lui, in Italia, de unde a si fost achizitionat, datele la-a notat la vremea respectivă pe o  bucată de hartie pe care a pierdut-o, iar acum nu-si mai aminteste nimic despre aceste datele  care le-a folosit prietenul sau la crearea contului.
Nestiind nici unul dintre noi despre ce este vorba, astazi, cand am vrut sa-l cumpar,  am  resetam telefonul din butoane, la setarile din fabrică, iar acum ne cere date despre contul creeat anterior.
Mentionez ca telefonul a fost achizitionat legal din Italia, am adresele de Gmail si ale  contului Samsung, care au fost ceate la achizitionarea telefonului pe numele persoanei de la care am vrut sa-l cumpar, numai că la resetare, nu ne-am dat seama ca o sa ceară aceste date.
Acum ma simt cumva dator acestuia pentru ca am resetat telefonul care mergea foarte bine, iar acum nu se  mai poate folosi.
Întrebarea este, se mai poate face ceva in vederea recuperării acestei parole, sau sa se revina la cum a fost inainte de resetare,  sau poate  există o alta modalitate, de recuperare a acestor  date (parole)?
Poate este cineva priceput care s-a confruntat cu asemenea probleme si ma poate ajuta, bineinteles contra cost,  numai sa pot scapa de aceasta problema.
Va multumesc.

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
Nu vei reusi.

#3
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Am vazut cautand altceva un anunt pe Olx cu cineva care remedia fix problema asta pentru vreo 50 ron.

#4
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010
Care o plange dupa telefonul ala acum...

#5
8n4t48

8n4t48

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.04.2016
Salut,
iti trebuie..."google bypass"

#6
woodyteo

woodyteo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2009
Nu plange nimeni pentru ca telefonul a fost cumparat, proprietarul nu avea cum sa aiba cont exact pe numele lui. Cred ca singurul care plange acum sunt eu.
Google  bypass de unde pot sa-l iau, puteti aprofunda putin...

#7
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
http://android.stack...eset-protection


urmeaza  pasii    din  link  si rezolvi  problema

Edited by MasterOfDark, 03 February 2017 - 02:23.


#8
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
pai daca ai adresa contului de gmail ce asa multa bataie de cap?daca nu mai stii parola incerci o recuperare cont gmail,schimbi parola si gata,daca nu urmezi pasii de aici https://www.sammobil...ead.php?t=32762

#9
woodyteo

woodyteo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2009
Va salut.
Si pentru ca rămăsesem dator cu un răspuns am revenit și bucuros va spun ca în sfârșit am reușit să rezolv problema cu telefonul, prin recuperarea cu ”g.go/recover,” a parolei contului de gmail, după care a fost floare la ureche reinițializarea acestuia.
Atenție, cu această metoda de recuperare a parolei,  trebuie sa aștepți neapărat 24 ore până poți folosi noile date, eu nu am știut acest lucru și m-am chinuit o zi, până mi-a deschis cineva capul și mi-a explicat ce și cum.
Vă mulțumesc tuturor pentru ajutor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate