Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

TELEKOM ar putea pleca din România

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#109
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010

View Postaris86, on 02 mai 2017 - 22:35, said:

Șeful Telekom discută astăzi cu sindicatele planul de restructurare care va afecta sute de angajați. La aproape 20 de ani de la privatizare, trecut de la greci la germani, Telekom are în continuare ca obiectiv eficientizarea activității

Echipa de management a Telekom România, în frunte cu directorul general Miroslav Majoros, începe astăzi discuții cu reprezentanții sindicatelor despre planul de re­or­ganizare care are ca scop eficientizarea acti­vi­tății grupului de comunicații fixe și mobile și re­venirea pe creștere a vânzărilor, dar care pre­supune și eliminarea unui număr important de funcții de manager și concedieri ce vor afec­ta câteva sute de oameni.

Telekom continuă practic, sub coor­do­na­rea de data aceasta directă a germanilor, re­struc­tu­ra­rea și obținerea de sinergii din fuziunea mo­bil/fix pe care a căutat-o ani de zile după pri­va­ti­zare, sub comanda grecilor de la OTE.

În cadrul discuției echipa de management este așteptată să ofere detalii și despre noua organigramă a grupului, care a fost deja pre­zentată în cadrul ședinței Consiliului de ad­mi­nistrație desfășurată în urmă cu o săptămână. Noua organigramă, care le impune direc­to­rilor să renunțe la mai multe poziții de ma­na­ger și la o serie de oameni din depar­ta­men­tele pe care le coordonează - pentru a re­duce cos­tu­rile și a reduce complexitatea pro­ceselor, cir­culă deja informal în cadrul grupului, astfel că mulți dintre managerii care s-au întrebat în ulti­mele două luni dacă funcția lor va mai exis­ta sau nu cunosc deja ce intenții au superiorii ie­rarhici și compania în ceea ce-i privește începând cu data de 1 iulie.

După ședința Consiliului de administrație de săptămâna trecută, toți angajații grupului Telekom au primit de altfel o informare pri­vind discuțiile din board și iminența trecerii la o nouă organizare.

„În ședința Consiliului de administrație, echi­pa de management a prezentat stadiul ac­tual al procesului de transformare și a pre­zentat noi inițiative, printre care: digitalizarea ac­ti­vităților interne și a celor orientate către cli­ent, optimizarea proceselor interne pentru o or­ganizare mai eficientă și mai suplă, cu pier­deri și birocrație reduse; o nouă configurație și struc­tură organizatorică ce urmează să fie defi­ni­tivate și implementate în perioada ur­mă­toare. Vom asigura o informare continuă pe tot parcursul derulării programului și vom re­veni cu detalii pe măsură ce acesta pro­gresează“, conform mesajului intern transmis de management către angajați și care a fost vă­zut de ZF.

Proiectul de reorganizare New Telekom a fost anunțat public de directorul general Miroslav Majoros în februarie. El a declarat atunci că grupul trebuie să-și schimbe rapid structura și modelul operațional „greoi“ - asemănător unei „instituții de stat“.

http://m.zf.ro/busin...itatii-16253038
Si de ce as fii interesat de asta?
Ca si potential client sint interesat de avantaje de toate felurile odata cu achizitionarea unui pachet Telekom, restul este gargara.

#110
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
https://www.gadget.r...elekom-romania/

Ce șansă mai are Telekom în România?

#111
serious1

serious1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 08.05.2017

View Postxperia_ray, on 07 mai 2017 - 22:08, said:

https://www.gadget.r...elekom-romania/

Ce șansă mai are Telekom în România?
foarte mari zic eu...acoperire buna pe 2g, la 3g si 4G vad ca misca treburile, o reorganizare totala interna  zilele astea, vor pastra de la 1 iulie doar angajatii ok si vor exit cei care nu au putut sa se dezvolte/inoveze sau sa se adapteze la corporate business etc.  Sa nu mai zic de multitudinile de benzi detinute...
Apropo banda aia veche cdma Romtelecom (nu Zapp) era pe 600 Mhz sau cum ?
Cei de la Tmobile US folosesc banda de 600 Mhz pentru a lansa 5G la nivel national, ar putea invata de la ei (know-how) plus echipamente speciale deja de la firma mama Telekom deci da....au sanse mari de tot. Totul depinde zic eu de cat de bine isi pastreaza oamenii cu adevarati capabili si cat de mult vor pune accent pe inovatie si imbunatatire in zilele urmatoare....momentan toata lumea asteapta ceva WOW de la ei....sunt convins ca sunt oameni care nu au dormit zilele astea gandind multe strategii interne acolo.

#112
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
CDMA 450 MHz la Zapp.
CDMA 400 MHz la Romtelecom.


Americanii au alte seturi alocate pentru frecvențe față de europeni.

#113
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013

View Postserious1, on 08 mai 2017 - 21:45, said:

foarte mari zic eu...acoperire buna pe 2g, la 3g si 4G vad ca misca treburile, o reorganizare totala interna  zilele astea, vor pastra de la 1 iulie doar angajatii ok si vor exit cei care nu au putut sa se dezvolte/inoveze sau sa se adapteze la corporate business etc.  Sa nu mai zic de multitudinile de benzi detinute...
Apropo banda aia veche cdma Romtelecom (nu Zapp) era pe 600 Mhz sau cum ?
Cei de la Tmobile US folosesc banda de 600 Mhz pentru a lansa 5G la nivel national, ar putea invata de la ei (know-how) plus echipamente speciale deja de la firma mama Telekom deci da....au sanse mari de tot. Totul depinde zic eu de cat de bine isi pastreaza oamenii cu adevarati capabili si cat de mult vor pune accent pe inovatie si imbunatatire in zilele urmatoare....momentan toata lumea asteapta ceva WOW de la ei....sunt convins ca sunt oameni care nu au dormit zilele astea gandind multe strategii interne acolo.

Eu zic ca Telekom umbla cu cioara vopsita, sa fim seriosi,in 3 zile chinezii faceau un bloc de peste 10 etaje iar ei nu s in stare sa faca un site?
Ce firma din Romania a supsendat site ul mai mult de 10 ore?
Come on, se stie de 2 luni chiar ca se vor vinde, piata din Romania e supra saturata de orice oferta ;)

#114
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Voi ați mușcat momeala cu vândutul

#115
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Momeala o întind alții acum, se tot pregătesc de vreo 3 zile să dea la ciortani, să umple taraba de rod :P

Edited by MembruAnonim, 09 May 2017 - 00:51.


#116
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,075
  • Înscris: 04.10.2005
Asta nu-i firma germana... e romaneasca pur-sange... 😀😀

#117
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
http://www.digi24.ro...ia-ancom-720737

De la Telekom la ANCOM :)

#118
Tepelekom

Tepelekom

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.05.2017
La cum se promoveaza cu minciuna de 30 GB trafic la cartele in DOAR 5 euro si nu poti beneficia de viteza 4G pentru ca nu le merg sistemele de activare au toate sansele...un client pe care il atragi prin reclame si sesizeaza ca la activarea serviciului a primit de fapt altceva nu-l mai recuperezi prea curand =...sa nu mai zic si de imaginea creata Posted Image

#119
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Totul la Telekom se raporteaza la viitor, din pacate, vor face vor drege, foarte promitator as zice, mai simplu era am facut am rezolvat ...

#120
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
pagubă în ciuperci.

#121
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Telekom e praf si pulbere, trebuie sa fii idiot ca sa nu vezi asta, ei de peste o luna de zile nu au un cost control functional, eu nu le am platit nici pana azi factura emisa in 06.04 dar am toate serviciile active, cred ca sunt in stare sa mi le mai lase inca 2-3 luni doar ca sa mai aiba clienti, a dat letargia in ei, asta o vede si un orb ;)

#122
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 09.10.2009
Sa nu cumva sa aveți nevoie sa înlocuiți cartela Pre pay mini sim cu nano sim, pentru ca in magazinele Telekom nu exista așa ceva ..

#123
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Portările să meargă Posted Image

#124
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 09.10.2009
Probabil așa voi face ..

#125
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 08.03.2011
Cică saptamana viitoare de anunță vinzarea, momentan doar un zvon de la cineva din Telekom

#126
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 23.07.2009
Nu prea cred ...

https://www.idevice....ervicii-mobile/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate