Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Programare examen traseu Bucuresti!

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#19
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Cum dracu de înainte se dadea în aceiasi zi si traseul si acum se asteapta 4 luni ????!!!...
am auzit ca daca dai mita te baga la o săptămînă..

#20
Marian931

Marian931

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 12.04.2014
Pe mine m-a programat pe 26 aprilie, asta este, dai de 3 ori traseul, daca nu il iei, faci alta scoala de soferi si tot asa pana il iei, asa merg lucrurile in Romania.

#21
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Stie civenva cat mai este timpul de asteptare dintre sala si traseu in bucuresti?

astia zic ceva de juma de an?
http://adevarul.ro/n...066a/index.html

Edited by arg, 03 May 2017 - 09:08.


#22
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016

 Marian931, on 02 februarie 2017 - 21:04, said:

Pe mine m-a programat pe 26 aprilie, asta este, dai de 3 ori traseul, daca nu il iei, faci alta scoala de soferi si tot asa pana il iei, asa merg lucrurile in Romania.
Sau inveti sa conduci si il iei din prima 😉

#23
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 MicroEdge, on 03 mai 2017 - 14:24, said:

Sau inveti sa conduci si il iei din prima ��
esti rau si nu e cazul:
-unii mai au emotii, oboseala etc, pisici te duci la traseu de la 7 dimineata si dai pe la 16:00 interesant nu?
-iar daca mai prinzi si niste intersectii naspa la ora de varf cu toti grabitii si nervosii intrafic chiar e loterie....
-poate examinatorul are reflexul cu 0.01secunde mai bun si cand intra un destept aiurea consedera ca a franat el inaintea ta si byby examen....

#24
Marian931

Marian931

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 12.04.2014

 MicroEdge, on 03 mai 2017 - 14:24, said:

Sau inveti sa conduci si il iei din prima ��

Nu e vorba de condus, sunt alte lucruri la mijloc, ne pare rau ca nu suntem la fel de perfecti ca si tine

#25
exoticbeauty

exoticbeauty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.01.2010
buna seara,stie cineva daca am picat traseul,trebuie sa mai platesc taxa de 68 de ron sau o alta taxa?stiu ca trebuie sa asept 16 zile ca sa ma pot reprograma,si sa iau 3 sedinte suplimentare la scoala,asta dupa ce mi-a spus instructorul,pe net scrie 6 sedinte ...
i am picat traseul...eram ultima pe lista,m-am urcat la volan la ora 15... m-am trezit la 4 dimineata ca la 6 sa intelnesc cu instructorul ca sa ajungem la 8 in zona de examen,ea fiind departe,daui din Ilfov.Poti fi tu super sofer,dar oboseala,stresul,emotiile,statul in soare sub copac,fara o toaleta in zona sau mcar o bancuta....Nu zic ca asta a fost cauza principala,dar eram extrem de obosita deja,cand m-am urcat la volan.Examinatorul m- stresat enorm.in primul rand m-a tinut o ora la volan,se stresa ca merg incet,dar unde sa merg repede,caci erau masini stanga dreapta parcate neregulaentar cu cate jumatate banda pe sens,treceri de pietonei,denevelatoare,indicatoare max 30,plus trebuia sa ma asigur mereu in zona aia de ilfov intre case si vile...m-a pus sa fac parcarea laterala,tot se umfla si isi comenta in nas ca si cum nu-i convine dar cand am terminat nu-i venea sa creada cat de bine mi-a iesit,dar tot nu se oprea tot voia ceva.tot cauta....pana m-a scos pe bld Gloriei,pe partea mea erau masini parcate  si nu aveam unde sa ma bag si bineinteles in fata apare o masina si eu eram pe jumatate pe sensul ei,deja de ceva timp ca altfel nu se putea deplasa oricum,mergeam incet,dar imi pune el frana si spune ca trebuia sa ma sui cumva intre masini parcate ca sa nu il fac pe ala sa se dea la o parte...ok,corect,dar nu aveam unde si cum,poate doar sa sar in sus...pe urma m-a scos la bulevard langa metrou,nu intelegeam ce vrea,pe urma urcare in panta ca sa ies  iar pe bulevard,nu se putea veneau masini la greu.s-a enervat"baga-te,lasa-i sa astepte asa vom sta o ora"logicmdar daca as fi incercat singura,21 de puncte...deja stresata la maxim ,imediay dupa ce am intrat pe bulevard virand dreapta ca sa merg pe el,trafic la maxim,nu cunosc zona f bine,era un taxiu parcat pe dreapta si copacii si bineinteles nu am vazut semnul de trecere,pe jos nu puteam sa vad zebra ca erau masini in fata,s-a facut verde ,s-a miscat masinile si eu...am dat sa plec,si scoate o babuta capul de dupa taxiu si imi pune el frana...N-am nicio scuza,recunosc,pur si simplu n-am vazut in aglomeratia aia plina de masini se stresata obosita la maxim de el.Asta a cautat el,sa ma pice,ca daca termina dupa 30 de minute aveam cateva puncte pentru ca am mers mai incet si mi-a murit motorul o data,cand a tot cautat unde sa ma bage,la "stop" la "copii" "30"mereu am facut ce trebuie si se enerva,ca nu-i iesea sa ma pice,mai ales la stop,cand m-am oprit,a scos un zgomot din el,era iritat rau,dar daca as fi fost pregatita,cred ca putea sa ma plimbe si doua ore....in fine asta e,trebuie sa mai invat ,mai ales ca pana in octombrie nu sunt sanse oricum,insa as fi vrut sa iau ore suplimentare cu alt instructor si eventual sa dau exament cu alta masina ,insa nu stiu daca pot..in principiul cu scoala mea am terminat,dupa ce achit 3 sedunte obligatrii,o sa incerc sa aflu daca pot veni la exament cu altcineva,oricum ei nu au treaba cu instructorii,verifica doar ca ai scoala facuta si taxele platite....
sunt f nemultumita de instructor si de scoala,30 de ore in realitate sunt 15 sedinte de cate o ora,uneori 1,5...din start am stabilit sa fiu luata de acasa ca stau un pic departe de transport in comun si imi este greu sa ajung dupa instructor,n-am optat pentru cea mai ieftina scoala tocmai pentru faptul ca sa fiu luata de acasa...dupa ce am platit,instructorul meu imi spune sa vin 1 km pe jos ca el nu prea stie strada mea ca e ciudata si nu vrea sa se bage pe acolo,ok...din 15 sedinte la 5 am venit eu cu taxiu dupa el caci m-a anuntat cu 30 min inainte ca nu poate sa ajunga si sa vin eu...iar despre condus,daca nu intren eu de ce si cum,nu i se explica NIMIC...doar daca vad eu ca nu inteleg de ce se intampla una sau alta,vad ca gresesc,ca sare sau tremura masina si intreb,nu ma corecta nimeni,si nu vreau sa mai invat in aceste conditii,caci pur si simplu sunt plimbata in jurul parcului ior,ultima sedinta am stat 40 de minute singura in parcare...20 de mine la clinica sa astept pe instructor sa rezolve problema si dupa la un fast food ca i-a fost foame si lui si s-a dus sa manance si am stat singura ,parcata pana cand a venit alta eleva.

#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Examenul a fost filmat?

#27
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

 exoticbeauty, on 19 iulie 2017 - 19:57, said:

...pe bld Gloriei,.... oricum,mergeam incet,dar imi pune el frana ......
aici ai picat, restul a fost ca sa te convinga....
erai pe contrasens in paralel cu masini parcate, trebuia sa opresti cum ai vazut ca vine masina din fata, cumva te intelegeai cu cel din fata, se baga el te bagai tu etc, dar tu trebuia sa franzei.

Edited by arg, 19 July 2017 - 22:44.


#28
exoticbeauty

exoticbeauty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.01.2010

 arg, on 19 iulie 2017 - 22:43, said:

aici ai picat, restul a fost ca sa te convinga....
erai pe contrasens in paralel cu masini parcate, trebuia sa opresti cum ai vazut ca vine masina din fata, cumva te intelegeai cu cel din fata, se baga el te bagai tu etc, dar tu trebuia sa franzei.
Imi asum,nu ma plang ca si cum merit un permis si nu mi s-a dat,nu,nu il merit inca,dar vreau sa inerc sa avansez si cu alt instructor

#29
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
stium, e nasol si frustrant cu atata asteptat,
roaga instructorul sa simulezi examenul, de cat mai multe ori, in zona de examen cu toate "magariile" care se pot intampla in timpul examenului.

#30
exoticbeauty

exoticbeauty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.01.2010

 arg, on 19 iulie 2017 - 23:04, said:

stium, e nasol si frustrant cu atata asteptat,
roaga instructorul sa simulezi examenul, de cat mai multe ori, in zona de examen cu toate "magariile" care se pot intampla in timpul examenului.

nu merge in zona de examen ca nu ii convine e foarte departe de zona "lui" si ca sa ajungem acolo si inapoi ,ne ar "costa"mai mult decat o sedinta,o data am mers cu alti 3 elevi care erau si ei pe ilfov,am mers si pe jos acolo si cu prietenul cu masina sa ma invart un pic in zona sa o cunosc,dar daca eu sunt invatata sa merg doar cu 1-2 viteza si sa calc ambreiajul oricand la viraj in intersectie,si la oprire si oricand intai ambreiaj imi dau seama ca sunt invatata gresit,mi-a spus cineva ca nu e voie sa calc ambreiaj in intersectie la viraj si nu mai stiu cine si unde greseste,eu am venit de la zero nu stiam sa conduc ...si se para ca nu invat cum trebuie

#31
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
Ia alt instructor.
Are balta peste.

#32
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007
@exoticbeauty
Din ce relatezi e clar ca nu esti inca pregatita sa ai permis, scuze se pot gasi oricand. Ce nu inteleg insa e faptul ca-l faci cu ou si cu otet pe politistul examinator si nu inteleg de ce ? Singura recunosti ca nu ai vazut trecerea de pietoni, ca mergi doar cu viteza 1 si 2 si restul....ce vina are politistul pentru toate astea ? Schimba instructorul  si ia-o de la capat.

#33
exoticbeauty

exoticbeauty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.01.2010

 titoo, on 20 iulie 2017 - 08:13, said:

@exoticbeauty
Din ce relatezi e clar ca nu esti inca pregatita sa ai permis, scuze se pot gasi oricand. Ce nu inteleg insa e faptul ca-l faci cu ou si cu otet pe politistul examinator si nu inteleg de ce ? Singura recunosti ca nu ai vazut trecerea de pietoni, ca mergi doar cu viteza 1 si 2 si restul....ce vina are politistul pentru toate astea ? Schimba instructorul  si ia-o de la capat.
am spus singura ca nu ma consider pregatita,dar citind forumul nu inteleg cum multi au obtinut permisul,nu stiu unde au voie sa fac stanga sa se intoarca etc.Examinatorul meu a fost iritat oricum,nu doar la mine caci am fost si martora,cei drept doar 10 minute la o fata care a fost pe urma martora la mine...postul meu nu a fost despre el,dar din cauza emotiilor probabil ca asa pare,e despre experienta mea si voiam sa aflu daca trebuie sa mai achit taxa de 68 de lei...insa am gasit ca primele trei incercari de traseu nu se platesc in plus.Alta intrebarea,sa iau de la capat nu pot pana nu imi expire scoala(in martie)caci dosarul si examenul teoretic sunt deja facute,pot sa continui cu alta scoala ca sa vin la traseul cu alt instructor alta masina la traseul sau pana nu imi expire scoala nu pot decat sa continui cu ei?cam asta ma intereseaza,intre timp sigur o sa mai fac ore...

#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
"I. Taxe
A. Taxe pentru examinarea conducatorilor de autovehicule in vederea obtinerii
permisului de conducere
1. Taxe pentru examinarea candidatilor care au absolvit o scoala de conducatori auto:
- Pentru autovehicule din categoriile  A, A1, B, B1 si BE: 6 lei
- Pentru autovehicule din categoriile  C, C1, Tr, D, D1, CE, DE, C1E, D1E, Tb si Tv: 28 lei
2. Taxe pentru examinarea persoanelor carora le-a fost anulat permisul de
conducere, pentru categoriile cuprinse in permisul anulat, precum si a
persoanelor care au fost respinse de 3 ori la examenul pentru obtinerea aceleiasi
categorii, precum si pentru persoanele care nu au absolvit o scoala de
conducatori auto, cu exceptia celor pentru categoriile B, B1, BE : 84 lei"

"II. Contravalorea documentelor eliberate
1. Permis de conducere 68 lei
2. Certificat de inmatriculare 37 lei
3. Autorizatie provizorie de circulatie 13 lei"

deci mai ai de plata 6lei, cica atat valoreaza politistul.....

Edited by arg, 20 July 2017 - 08:47.


#35
exoticbeauty

exoticbeauty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.01.2010

 arg, on 20 iulie 2017 - 08:46, said:

"I. Taxe
A. Taxe pentru examinarea conducatorilor de autovehicule in vederea obtinerii
permisului de conducere
1. Taxe pentru examinarea candidatilor care au absolvit o scoala de conducatori auto:
- Pentru autovehicule din categoriile  A, A1, B, B1 si BE: 6 lei
- Pentru autovehicule din categoriile  C, C1, Tr, D, D1, CE, DE, C1E, D1E, Tb si Tv: 28 lei
2. Taxe pentru examinarea persoanelor carora le-a fost anulat permisul de
conducere, pentru categoriile cuprinse in permisul anulat, precum si a
persoanelor care au fost respinse de 3 ori la examenul pentru obtinerea aceleiasi
categorii, precum si pentru persoanele care nu au absolvit o scoala de
conducatori auto, cu exceptia celor pentru categoriile B, B1, BE : 84 lei"

"II. Contravalorea documentelor eliberate
1. Permis de conducere 68 lei
2. Certificat de inmatriculare 37 lei
3. Autorizatie provizorie de circulatie 13 lei"

deci mai ai de plata 6lei, cica atat valoreaza politistul.....
Multumesc frumos,asta am gasit si eu la politia ilfov pe site,numai ca taxa de 6 lei nu se mai plateste,nu au apdatat

#36
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
orele suplimentare cred ca le poti face cu orice instructor iar la exament ar fi bine sa mergi tot e si masina pe care ai facut orele suplimentare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate