Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Telekom discută ieșirea de pe piața din România. Operatorul împărțit între Orange și RCS&RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
304 replies to this topic

#289
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Surpriza , azi când am platit ab am aflat ca TK poate folosi reteaua de fibra optica a rcs-ului
Interesant este ca totusi la adresa mea nu pot oferi decat internet de 500M si nu de 1G

#290
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 03.03.2014

 lupull, on 04 martie 2017 - 20:27, said:

Surpriza , azi când am platit ab am aflat ca TK poate folosi reteaua de fibra optica a rcs-ului
Interesant este ca totusi la adresa mea nu pot oferi decat internet de 500M si nu de 1G
Poți detalia? De unde ai aflat asta?

#291
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
In Veranda este un partener TK si am intrebat ce servicii poate sa imi ofere la adresa mea
In blocul meu nu este decat instalatia doar de la rcs si mi-au spus ca pot sa imi ofere dvb-c si internet de 500M
Acum cat adevar este in oferta respectiva nu stiu , fiindca inca mai am pana imi expira ab la rcs , insa e bine de stiut
Eventual incearca si tu sa ceri o oferta de la TK si vezi ce raspuns ei primi

#292
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2014

 lupull, on 04 martie 2017 - 20:27, said:

Surpriza , azi cĂąnd am platit ab am aflat ca TK poate folosi reteaua de fibra optica a rcs-ului
Interesant este ca totusi la adresa mea nu pot oferi decat internet de 500M si nu de 1G.    


#293
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Dupa un incident de peste 2 saptamani,am bagat divortul cu telekom,se pare caci clientul nu mai reprezinta o prioritate!!!

#294
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cu cine te-a inselat?

#295
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Cu Băselu? Sau cu Pontica cel Vorbăreț? Posted Image Posted Image

Edited by megafanro, 31 March 2017 - 04:07.


#296
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 17.09.2010
Astazi, am aflat ca rds s-a retras de la negocierile cu telepom ptr. reteaua mobila din cauza pretentiilor exagerate ale nemtilor, intrucat nu am pus mana pe o carte de gramatica ... sa ma iertati...

Edited by megafanro, 05 April 2017 - 01:20.


#297
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
nu avea rds bani pt nemti.sa investeasca la ei in retea si tot e bine.

#298
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
Niste cifre ceva? Sa vedem si noi cat de "pretentiosi" sunt nemtii. Oricum, daca au de gand sa vanda, cred ca cer pret de Mercedes (chiar daca nu vand asa ceva). Ramane de vazut daca ofera cineva. Unul, dupa cum zici, a picat. Era normal. Ei au alte "pretentii" si posibilitati.

Edited by megafanro, 05 April 2017 - 01:21.


#299
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017
un link sau vreo sursă ceva...?,

sau este o speculație / o părere personală / sau dezinformare ?

Edited by megafanro, 05 April 2017 - 01:21.


#300
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 17.09.2010
Am un coleg care lucreaza la ei .Si ce spune el e sfant...

Edited by megafanro, 05 April 2017 - 01:21.


#301
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
pentru agramați/semianalfabeți/...Posted Image

Edited by megafanro, 05 April 2017 - 01:24.


#302
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,991
  • Înscris: 17.03.2005
O mare parte din clientii aia ai telekom sunt captivi.
Ca exemplu :
Mediu rural, aproape de bucuresti, internet fix.
Daca vrei net nu se poate ca "n-au posturi/sloturi".
Fac tot soiul de prostii de genul pentru 2 lei in plus la abonament va oferim internet de maxim 12 "mega" fata de actualul de maxim 10 sau cat era anterior....taranul se bucura dar nu stie ca reteaua lor duce oricum maxim sub aia 10...am aflat asta la un sediu din oras cand am vrut sa scap de ligheanul digi si imi suradea ideea cu iptv-ul...

Tot felul de asemenea glume.

O alta categorie de clienti e cea cu mobilele...sunt zone unde aveau semnal mai bun decat restul...oricum infect dar mai bun.
Inertia la tara e mare si oamenii simpli se duc ca oile, aud ca unul are "cosmote" si are semnal si-n pivnita...buluc, toti de la vodafone la T.
Incep sa afle ca mai nou la digi costa15-20 de lei abonamentul si semnalul e acelasi, deja in astfel de zone T  e in picaj... si inca digi nuna facjt o campanie agresiva in mediul rural..

Pret de mercedes au sigur la abonamente, pacaleli mioritice la fel, dupa aia se intreaba de ce lumea alege puscariasii din canale.
Pai de aia, cel mult la fel de prost la pret pe jumatate...valabil pt multi clienti.



#303
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 17.09.2010

 megafanro, on 05 aprilie 2017 - 01:21, said:

pentru agramați/semianalfabeți/...Posted Image
cum spui tu mama omida ... sau poate doar un fluturas ...Posted Image

#304
za-uan

za-uan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 16.02.2016

 misanul, on 04 aprilie 2017 - 11:24, said:

Astazi, am aflat ca rds s-a retras de la negocierile cu telepom ptr. reteaua mobila din cauza pretentiilor exagerate ...

Si deci pe telefoanele mele Telekom o sa scrie Orange ?.

Eu cred ca sunt sanse de max 30% sa fie Orange si 70% sa nu se intample nimic. In urmatorii 3-5 ani.

Edited by za-uan, 25 April 2017 - 01:28.


#305
versacic

versacic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 28.10.2017
Am auzit si eu ca abonamentele la net fix la Telekom sunt mai scumpe ca la RDS, dar sa se mute la RDS astia din oras, ce mai cauta la Telekom, plus faza dura, la RDS cand ai probleme raspund mereu la telefon chiar si noaptea, la telekom stai la telefon sa cante robotul pana innebunesti, service-le nu e asa prompt ca la RCS-RDS.
Eu am avut odata probleme cu cablu TV in februarie 2017, si am sunat Sambata catre Duminica noaptea, a si venit un RCS-ist Duminica pe la ora 16 sa-mi faca treaba, am ramas uimit.
La Telekom nu am auzit sa fie asa, problemele se rezolva mult mai greu, plus preturile.

Iar cu 2 lei aia in plus...daca nu ating vreodata 12 Mega, nu se justifica, ma duc si le zic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate