Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

instalare statie bmw e60

  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gabry133

gabry133

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.07.2013
Buna, as vrea sa imi cumpar acest kit http://www.emag.ro/p...0/pd/DHLLG2BBM/ , dar nu stiu cum trebuie montata pe un BMW... am vazut pe internet ca imi trebuie si un adaptor high-low si un contecor special pentru casetofon.. poate cineva sa imi explice mai detaliat ce si cum trebuie sa fac ce cabluri am nevoie si de unde le pot cumpara?

#2
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Vrei curs de electrician auto ? Nu mai bine mergi fain frumos la un atelier specializat pe montaje sa-ti faca o lucrare cu garantie ? Daca te bagi tu , ca nestiutor , si iti ia foc masina , ramai si fara " muzica " ....

#3
gabry133

gabry133

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.07.2013
M-am gandit si eu la asta, dar banii ce îi dau la un "atelier specializat" prefer sa îi investesc în altceva ca sa zic așa si merg la risc. As fi recunoscator pentru cateva sfaturi despre ce trebuie sa fac si ce trebuie sa mai cumpar pe langa. Multumesc

#4
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,714
  • Înscris: 06.07.2005
Daca iti permiti sa intretii asa masina, ma gandesc ca poate gasesti prin buzunar una-doua sute de lei de dat unui electrician pentru montaj.

#5
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Prietene, intelege o treaba:

Manopera pe montaj statie/subwoofer este undeva pe la 200-300 de lei, maxim maxim.

Interventia in service cu mufa de diagnostic, resetare erori etc., adica ce va fi nevoie sa faci la masina dupa ce o sa tragi tu de cabluri pe-acolo dupa cum o sa te taie capul, garantat o sa fie mai mult de 200-300 de lei.

E60 nu e Renault Megane, sa zici ca dai casetofonul jos si legi o mufa in spate. Trebuie sa stii traseul pe unde tragi alimentarea de la baterie, sa stii pe unde tragi cablurile de semnal audio, sa stii ce mufe si ce adaptoare iti trebuie, ce nevoie ai de alte piese intermediare etc.

Daca tu crezi ca poti sa le faci pe astea de unul singur, din chitreala sa nu dai 200 de lei, baga mare, dar eu zic 90% sigur ca nici nu reusesti sa instalezi sistemul si ajungi si cu masina in service cu bordul plin de erori.

#6
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Vindeo, ia-ti varianta cu Logic7 sau ce s-a montat pe E60 in functie de an daca iti trebuie muzica. E bataie de joc sa faci asa ceva pe E60...e si cu volan pe dreapta?

Edited by SpeedDemon, 02 February 2017 - 09:54.


#7
gabry133

gabry133

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.07.2013
Eu am cerut păreri despre o chestie total diferită. Posted Image) Celelalte comentarii nu cred ca îsi au rostul, nu cred că ar trebui să intereseze pe cineva ce și cum fac eu cu mașina mea. Deci dacă cineva știe mai multe despre acest subiect ( cum să montesz stația, să fac legăturile pe mașină ) aș fi recunoscător.
Am vazut ca ar trrbui o astfel de mufa pusă în spate la casetofon https://www.amazon.c...ywords=hlacmost , și un adaptor de genu  https://www.amazon.c...dapter high low , doar ca nu am vazut pe nici un site aceea mufa pentru casetofon.

Edited by gabry133, 02 February 2017 - 13:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate