Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

The Building Pacii

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
aol23

aol23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2017
Buna seara,

Proiectul se numeste The Building, in zona pacii din militari pe strada Piscul Crasani. Ce stiti despre acest proiect, dezvoltatori... A rezervat cineva apartament aici? Eu intentionez sa cumpar un aprtament in acest bloc si m-ar ajuta mult niste pareri, daca aveti mai multe informatii despre acest proiect.

Site: www.thebuilding.ro

Edited by aol23, 01 February 2017 - 20:15.


#2
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
S-a inceput ceva lucrari in zona?
Ai si alte info diferit de ce este pe site, ma refer daca ai contactat un reprezentant al lor telefonic.
In poze si descrieri arata bine dar de cele mai multe ori realitatea dezamageste

#3
aol23

aol23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2017
Am fost la vizionare si nu prea mai sunt multe apartamente libere decat la parter toate parca, cateva la etajul 7 si tot etajul 8. Blocul arata destul de tapan, fundatie sanatoasa, caramida phoroterm de 25cm la exterior si intre apartamente si phoroterm de 12cm la interior, geamuri salamander 7 camere, geam tripan. cam asta este tot ce am vazut la momentul asta. Ca si finisaje am inteles ca or sa fie de calitate superioara, asa ne-a informat o doamna de la agentia Iomzone, cei care au exclusivitate la vazarea ap. Daca aveti mai multe informatii sau ati contractat un apartament in acest bloc va rog sa ne dati mai multe detalii.

#4
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Initiator,nu ai nici o vina,da cum mama drac toti ce cer,intreaba au max. 10 postari,inscrisi ff recent?O fi (sigur)vre-o tehnica de vanzare,vizionare a site-lui respectiv?Posted Image

#5
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006

View Postaol23, on 01 februarie 2017 - 23:33, said:

Am fost la vizionare si nu prea mai sunt multe apartamente libere decat la parter toate parca, cateva la etajul 7 si tot etajul 8. Blocul arata destul de tapan, fundatie sanatoasa, caramida phoroterm de 25cm la exterior si intre apartamente si phoroterm de 12cm la interior, geamuri salamander 7 camere, geam tripan. cam asta este tot ce am vazut la momentul asta. Ca si finisaje am inteles ca or sa fie de calitate superioara, asa ne-a informat o doamna de la agentia Iomzone, cei care au exclusivitate la vazarea ap. Daca aveti mai multe informatii sau ati contractat un apartament in acest bloc va rog sa ne dati mai multe detalii.
Auzi bai nea Reclama pe gratis?? Fundatia aia era cumva dezgolita de ai apreciat tu ca e "sanatoasa"? Caramizile erau la vedere cu rigla langa ele? Rama la geamuri era in sectiune si ai numarat camerele?? Doamna de la agentie era in dezabie??
Nu ti-e rusine cu reclama asta de 2 bani? Dar "locatie privilegiata, care permite accesul locatarilor la principalele puncte de interes ale sectorului precum; parcuri si destinatii de entertainment, cafenele, restaurante, institutii de invatamant si cultura, centre de bussines, mall-uri si altele" nu ai remarcat cu instinctul tau "teapan"?
Invata intai sa faci reclama si apoi delecteaza-ne cu inepiile astea sinistre!

#6
aol23

aol23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2017
Iti garantez ca nu fac nici-o reclama, doar incerc sa aflu mai multe detalii despre acest bloc. Nu am pregatire in domeniul constructiilor, nu sunt expert! Am studiat constructia decat ochiometric, am zis dimensiunile caramizilor dupa ce le-am masurat cu o ruleta. Rama la geamuri am vazut-o in sectiune pe santier cat si geamul tripan se poate vedea cu ochiul liber. Rusine sa iti fie tie ca ma acuzi fara nici o baza! Este un topic ca si alte cateva zeci de topicuri pe acest forum. Sau toti fac reclama?! Daca stii mai multe detalii te rog sa imi spui si mie, de bine sau de rau. Daca ai de rau cu atat mai bine pentru mine ca sa il tai dp lista. Vreau doar sa cumpar un apratament si incerc sa nu fac o greseala, dasta am apelat la voi. Ms anticipat!

PS: Nu este nici-o locatie privilegiata cum zic ei pe site, abureala ieftina, singurul lucru bun din zona este metroul care este aproape, aprox. 4 min de mers pe jos. Am facut proba dupa ce am plecat de la vizionare.

Edited by aol23, 02 February 2017 - 10:22.


#7
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
5 minute pana la metrou la Pacii?da,doar cu masina si noaptea cand nu e trafic.Pe jos,mers normal faci minim 15-20 min.

#8
aol23

aol23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2017
Iti spun sincer, eu atat am facut dupa cronometru, mersul meu normal si am mers pe o straduta care iese intr-un parc langa gura de metrou. Stii mai multe despre blocul asta? Ms anticipat

#9
alexandrabln92

alexandrabln92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.02.2017

View Postaol23, on 02 februarie 2017 - 10:31, said:

Iti spun sincer, eu atat am facut dupa cronometru, mersul meu normal si am mers pe o straduta care iese intr-un parc langa gura de metrou. Stii mai multe despre blocul asta? Ms anticipat

Las-o jos ca macane, prietene. Pe ei ii inteleg ca au scris 5, pt ca..marketing and stuff. Da tu?

https://www.google.r...d44.4340288!3e2

Edited by alexandrabln92, 05 February 2017 - 21:20.


#10
aol23

aol23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2017

View Postalexandrabln92, on 05 februarie 2017 - 21:17, said:

Las-o jos ca macane, prietene. Pe ei ii inteleg ca au scris 5, pt ca..marketing and stuff. Da tu?

https://www.google.r...d44.4340288!3e2


Nu am nici-un motiv sa te mint. Am vazut simularea de pe google map pe care ai facut-o tu si nu este corecta, blocul nu se afla acolo. Ai aici o simulare pe google map cu punctele A si B conforme cu realitatea. Eu am facut aprox. 5 minute, probabil ca am mers mai repede decat are google map viteza medie de mers a unei persoane.

https://www.google.r...6.0028279,16.5z

Daca are cineva mai multe detalii despre constructor, cladirea in sine, orice... va rog sa imi scrieti. Multumesc!

Edited by aol23, 05 February 2017 - 22:37.


#11
aol23

aol23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2017
Am facut o rezervare de apartament aici. Daca mai este cineva cu rezervare va rog sa ma contactati. Ms

#12
superdefekt

superdefekt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2006
Locuiesc in zona si trec zilnic pe Piscul Craisani in drum spre metrou.

Avantaje:
Intr-adevar, sunt 5 minute pana la metrou.
Mega Image la parterul blocului de pe Margelelor 11. Cam slab aprovizonat, dar....daca apar noi vecini in zona speram sa creasca.

Dezavantaje:
Daca nu va cumparati locuri de parcare (daca sunt) ati imbulinat-o.
Cei cu vedere spre spate...sper ca v-ati uitat ce este in spatele blocului, nu? Daca nu, va zic eu aveti niste cosmelii de minoritari bine infipti in zona.
Pffff...praful. O mare parte din el este de la santier, insa, ulita din dreapta lui este neasfaltata (uitati-va pe masinile parcate in zona) sunt straturi intregi de praf.
Unzina din spate inca testeaza motoare de avion ocazional Posted Image Posted Image
Cei cu apartamente "cu vedere in fata": aveti un service auto in imediata apropiere.
Vecinii de la case inca se incalzesc cu lemne.

Va stau la dispozitie pentru mai multe informatii despre zona. Despre constructie si dezvoltator nu pot zice decat ca s-au miscat rapid.

Edited by superdefekt, 23 February 2017 - 20:36.


#13
aol23

aol23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2017

View Postsuperdefekt, on 23 februarie 2017 - 20:28, said:

Locuiesc in zona si trec zilnic pe Piscul Craisani in drum spre metrou.

Avantaje:
Intr-adevar, sunt 5 minute pana la metrou.
Mega Image la parterul blocului de pe Margelelor 11. Cam slab aprovizonat, dar....daca apar noi vecini in zona speram sa creasca.

Dezavantaje:
Daca nu va cumparati locuri de parcare (daca sunt) ati imbulinat-o.
Cei cu vedere spre spate...sper ca v-ati uitat ce este in spatele blocului, nu? Daca nu, va zic eu aveti niste cosmelii de minoritari bine infipti in zona.
Pffff...praful. O mare parte din el este de la santier, insa, ulita din dreapta lui este neasfaltata (uitati-va pe masinile parcate in zona) sunt straturi intregi de praf.
Unzina din spate inca testeaza motoare de avion ocazional Posted Image Posted Image
Cei cu apartamente "cu vedere in fata": aveti un service auto in imediata apropiere.
Vecinii de la case inca se incalzesc cu lemne.

Va stau la dispozitie pentru mai multe informatii despre zona. Despre constructie si dezvoltator nu pot zice decat ca s-au miscat rapid.

Multumesc mult pentru detalii, orice informatii mai ai te rog sa le impartasesti cu noi, ca sa stie toata lumea care este interesata sa ia un ap acolo. Da, am vazut si eu satra din spatele blocului, dar am inteles ca o sa fie evacuati cat de curand, deoarece terenul de sub cosmeliile respective o sa fie achizitionat de catre dezvoltator. Eu am rezervat un ap cu vedere pe fata. Spre deosebire de alte apartamente vizionate de mine, in mijlocul campului si in balarii de 2m sau cu tevi de termoficare cat casa pe langa bloc, asta este mult prea bine pozitionat, parerea mea. Peste bd. Iuliu Maniu este Lidl si Kaufland in cazul in care nu gasesti ce iti trebuie la Mega Image-ul de langa. Sunt foarte curios cum or sa fie finisajele, deoarece ti se promit la inceput finisaje din clasa premium (usi, parchet, gresie, faianta, centrala prin condensatie...), acum ramane de vazut.

Edited by aol23, 23 February 2017 - 23:49.


#14
superdefekt

superdefekt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2006
Stiu de Lidl si Kaufland, De acolo imi fac cumparaturile mai mari. In Mega mai intru pentru maruntis...

Una este ce zice dezvoltatorul si alta este ce face. Din cate stiu satra sta bine mersi de ani buni de zile acolo, sper sa fie asa cum v-au zis, doar ca nu trebuie luat de bun nimic din ce zic dezvoltatorii si agentii imobiliari. A se vedea recentul caz Greenfield Posted Image In plus, daca ia dezvoltatorul acel teren probabil ca mai apare un P+10 la 2 metri de geamuri.

In rest zona este normala, pentru un cartier periferic al Bucurestiului. Si trafic ca pentru o iesire din oras (vineri intre 4 si 8 sa nu-ti inchipui ca poti ajunge rapid cu masina acasa :) ). Nimic iesit din comun.

Edited by superdefekt, 24 February 2017 - 11:21.


#15
aol23

aol23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2017
Inainte sa se construiasca blocul asta, satra respectiva era si pe locul unde este blocul acum sau acolo era altceva? Normal ca mai apare un bloc langa daca cumpara dezvoltatorul si terenul ala :)). Eu o sa fiu pe fata, nu ma fecteaza foarte mult. Oricum, risti si faci compromisuri cand cumperi un apartament care este in stadiul de facere... mergi pe vorbe si pe ce se trece in antecontract, altceva nu ai ce sa faci. Stiu bine cartierul militari... este problema mare cu traficul, dar avem ca backup metroul.

#16
Ge93o

Ge93o

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.03.2017
Si noi am facut o rezervare de apartament. Aveti idee cand vor iesi actele, am inteles ca la sfarsitul lui aprilie.ms

#17
aol23

aol23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2017
Aceiasi informatie o am si eu. Undeva la sfarsitul lui aprilie inceputul lui mai. Si finalizarea blocului in luna iunie. Despre finisaje ce informatii aveti?

#18
Ge93o

Ge93o

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.03.2017
Finisajele le vom face noi, asa ne.am inteles

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate