Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Skins

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
Avand in vedere ca noile device-uri sunt foarte alunecoase si sensibile la zgarieturi si amprente, o varianta buna este aplicarea unei folii (skin) cu anumite texturi.

Eu am un Note5 si am inceput cu foliile transparente de la Alien Surface, care sunt foarte rezistente dar in timp nu arata f bine. Asa ca am trecut la dBrand, folii americane cu diferite texturi, făcute din folii 3M de f buna calitate si prefect tăiate pentru a se potrivi pe telefon. O comanda de la ei direct de pe site vine în Ro cam în 2-3 săptămâni. Din păcate nu am găsit alt site în Europa de unde sa comand. Am mai încercat si cu niste folii de pe eBay, cate au fost ok, dar nu s-au privit chiar asa de perfect pe telefon.

Preferata mea este folia cu design din carbon, piele si brushed black aluminium. Diferenta fata de o husa este ca ai grip f bun pe telefon, nu se zgârie spatele, arata deosebit si nu îngroasa telefonul. Mie nu îmi plac husele deloc pentru ca e ca si cum iti iei o gagica de 18 ani si 50 kg si pe urma dormi cu ea îmbrăcată cu palton... :) E păcat de designul acestor superbe telefoane sa le punem în huse.

Edited by mobilmaniac, 01 February 2017 - 08:31.


#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,358
  • Înscris: 11.08.2003
Asta nu e ca pusul telecomenzii in punga sa n-o murdaresti?

Edited by sorin147, 01 February 2017 - 08:57.


#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
@sorin147: nu. Telecomanda nu e facuta dintr-un material extrem de casant si nici nu capata asa usor zgarieturi profunde, in timp ce un telefon pateste asta, mai ales daca are spate din sticla.
Si atat telefoanele cu spate din aluminiu, cat mai ales cele cu spate din sticla/plastic sunt extrem de alunecoase, mai ales vara cand iti transpira mana.

Skin-urile dbrand mentionate de initiator sunt echilibrul perfect intre protejarea telefonului si nealterarea dimensiunilor fizice. Plus acopera orice imperfectiuni dobandite daca nu ai avut grija de la inceput de telefon.

Edited by Hider141, 01 February 2017 - 09:25.


#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,358
  • Înscris: 11.08.2003
Si nu se cojeste?
Cand o scoti nu ramane baclavait pe telefon?

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Nu ma pot pronunta in privinta dbrand, dar eu am avut o folie mult mai ieftina pe un Sony Xperia, si nu a ramas nimic pe telefon cand am dat-o jos.
Folia nu e din hartie, ci dintr-un material cauciucat, ce nu lasa urme cand o dai jos. Exact la fel e si dbrand.

#6
mobilmaniac

mobilmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.09.2006
Eu am schimbat vreo 4 folii dbrand pana acuma. Nu a fost nicio problema niciodata. Pe prima am tinut-o aproape un an pe telefon si nu avea nicio urma de uzura, inafara de o zgarietura din cauza unei cazaturi. Eu sunt mega multumit de ele, de aceea am si deschis acest topic. In plus, la ultima comanda, mi-au ajuns foliile dupa o luna din State. Dupa 3 saptamani le-am zis ca nu am primit nimic si oamenii mi-au mai trimis o data comanda. For free! Foarte ok.

#7
razvan_andrei82

razvan_andrei82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 26.01.2015
Stiu ca Dbrand au importator oficial si in Romania de 2-3 luni, dar aveau numai folii pt spate. Am facut si eu comanda din SUA pt un S7 si au venit relativ repede, direct in posta. Cea mai ok mi s-a parut cea de imitatie de piele, dar le-am dat jos dupa un timp pt ca se incalzea cam tare telefonul ( nu stiu daca a mai patit cineva asta).

#8
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
Am o folie imitatie piele montata acum 18 luni, se comporta impecabil. Am montat-o pentru a reducere transpiratia degetelor si urmele lasate pe carcasa. Folie luata de la iskinz Romania.

#9
Michele-

Michele-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.07.2009
in cat timp ajung foliile de la dbrand ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate