Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Huawei P10

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3859 replies to this topic

#2467
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Gata , am vandut p10 si am luat mate 10 pro , interfata asemanatoare , un pic mai snappy dar camera e wow si felul cum stie procesorul cine e in poza .

#2468
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015

View Postariess555, on 16 martie 2018 - 17:34, said:

Setări apel- mod buzunar.
Ms frumos.

View PostHouseFreak, on 16 martie 2018 - 20:06, said:

Gata , am vandut p10 si am luat mate 10 pro , interfata asemanatoare , un pic mai snappy dar camera e wow si felul cum stie procesorul cine e in poza .
Nu ai niste poze făcute în același loc cu P10, unde ai putea sa faci și cu Mate 10, sa le trimiți pt comparație?

#2469
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 03.03.2007

View PostHouseFreak, on 16 martie 2018 - 20:06, said:

Gata , am vandut p10 si am luat mate 10 pro , interfata asemanatoare , un pic mai snappy dar camera e wow si felul cum stie procesorul cine e in poza .
Cu cat l ai vandut?

#2470
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View Postspecial, on 16 martie 2018 - 21:40, said:

Cu cat l ai vandut?
1400 arata impecabil , am luat mate 10 pro cu 2500 sigilat si factura cu bon dupa olx. 2 ani garantie

#2471
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 03.03.2007
Ohh...eu n am gasit nmk la 2500...doar la 2700-2800. Eu l am dat cu 1350.

#2472
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
pot sa ma consider norocos ,am avut de ales intre note 8 ,mate 10 pro si one plus 5t ,desigur huawei . Am vazut ca softul de la ei nu are lag ca samsung dupa o anumita perioada de utilizare .

#2473
Geoxxl

Geoxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 15.05.2010
Ma fraților, tocmai ce am făcut și eu update la oreo pe al meu p10, și acum camera dacă stau afara sau pica lumina într-un fel anume, se vede gen colorat( înspre sepia nici nu știu cum sa spun) pe ambele camere, și pe selfie câteodată se vede și ceva de la jumate în sus gen o diagramă nu știu... Pe 7.0 nu am avut asa ceva... Știți vreun fix ceva? Daca sun pe messenger say in orice aplicație, camera nu are nici o problema...

#2474
Geoxxl

Geoxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 15.05.2010
Chiar nimeni?

#2475
madarusu

madarusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 17.12.2006
Geo, intră în aplicații, cameră și șterge cacheul și datele. Eventual încearcă și un wipe cache.

#2476
adrianoss

adrianoss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 03.06.2009

View PostGeoxxl, on 18 martie 2018 - 11:38, said:

Chiar nimeni?

Sfatul meu ,dupa update da i un revenire la setarile din fabrica.  Eu cand am facut update la Oreo nu am vazut schimbarile,dupa factory restore s a schimbat treaba ;-)

Sa nu uiti sa ti salvezi de pe telef ca ti sterge tot factoryrestore

#2477
secarica

secarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 11.03.2003
În prima pagină de la Galerie am Setări -> Afișare oră. Practic însă, în loc de oră afișează data (la o atingere a pozei).
Asta este o eroare de aplicație sau o eroare de traducere ? (pe Oreo, nu mai știu cum era înainte)

#2478
CiprianGafita

CiprianGafita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 27.04.2011

View Postadrianoss, on 19 martie 2018 - 13:03, said:

Eu cand am facut update la Oreo nu am vazut schimbarile,dupa factory restore s a schimbat treaba ;-)


Ce vrei să spui prin „s-a schimbat treaba”? Ai primit și un upgrade hardware? Posted Image

View Postsecarica, on 19 martie 2018 - 15:50, said:

În prima pagină de la Galerie am Setări -> Afișare oră. Practic însă, în loc de oră afișează data (la o atingere a pozei).
Asta este o eroare de aplicație sau o eroare de traducere ? (pe Oreo, nu mai știu cum era înainte)

Am observat și eu. Este probabil o eroare.
Pe N nu era disponibilă o astfel de setare.

#2479
Geoxxl

Geoxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 15.05.2010
I-am dat de toate. Vad ca acum afișează culorile corect, însă camera selfie tot se vede pana pe la jumate un fel de grafic asa finuț. Ma refer pana la jumate ecranului. Dacă ies din camera și întru iar dispare... Dar e aiurea...

#2480
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View PostGeoxxl, on 19 martie 2018 - 20:13, said:

I-am dat de toate. Vad ca acum afișează culorile corect, însă camera selfie tot se vede pana pe la jumate un fel de grafic asa finuț. Ma refer pana la jumate ecranului. Dacă ies din camera și întru iar dispare... Dar e aiurea...
problema asta o aveam si eu la p10 , doar pe oreo , pe camera de selfie aparea o dunga transparenta

#2481
Spiry852

Spiry852

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.03.2017
Am dat și eu peste dunga de pe camera frontala. Am observat că dacă trec înapoi la camera de pe spate și revin dispare dunga.

#2482
request

request

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 18.01.2006
Dupa un update major la Huawei recomanda asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aLbuZSi-bZc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by request, 20 March 2018 - 10:17.


#2483
iceblow

iceblow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.04.2015
Am facut si eu update la p10 dupa ce am mai citit pe xda.
In fine.... sa imi fie invatatura de minte si sa nu mai citesc opiniile de acolo pentru ca unii oameni sunt paraleli cu tehnologia din punctul meu de vedere. Pur si simplu nu inteleg de unde atatea opinii pozitive despre oreo fata de softpedia unde toata lumea se plange de probleme.

Pe scurt am facut update si dupa factory reset, dar sincer nu sunt deloc impresionat pentru ca are mai multe minusuri decat plusuri:

- senzorul de amprenta era mai rapid pe 7.0, nu cu mult, dar totusi observabil (daca nu stiam cum se misca pe 7.0 nu m-ar fi deranjat.. dar asa, stiind ca se poate mai bine mi se pare bataie de joc)
- intr-adevar, enervanta chestia cu bara de notificari cand tragi in jos de ea sa iti apara wifi si etc, ceva e schimbat la tranzitie si e deranjat acest lucru, parca e mai din topor
- telefonul parea o idee mai rapid pe nougat, e rapid si in prezent, dar am un feeling ca pe nougat se misca mai bine.
- pe camera de selfie ramane o mica umbra dupa ce dezactivezi modul frumusete (problema de care se plangeau si alti colegi aici), dar dispare dupa ce schimbi pe camera din spate si inapoi.
De mentionat faptul ca in poza nu apare aceast chenar ca o umbra.

+ bateria parca tine o idee mai bine fata de 7.0
+ camera parca e putin mai buna, inca nu am testat cine stie, deci inca nu este un + valabil.

Per total: rusine celor de la Huawei, mai bine amanau update-ul cu inca o luna de zile, dar sa fie totul ok. Vad ca fratele mai mare P10 Plus a mai primit si alte update-uri dupa Oreo (update-uri care au mai rezolvat din probleme), poate primim si noi unul sa fie totul ok.

Ca offtopic: din cate am vazut pe forumuri oreo a fost un fail cam peste tot, de la samsung pana la oneplus si huawei etc. toti s-au plans de baterie mai proasta in unele cazuri, senzor de amprenta mai incet, perfomanta mai slaba. Asa ca Oreo momentan iti mananca nervii Posted Image

#2484
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Da, da p10 plus a primit un update după Oreo final.
Cam asa.. (poză atașată) de aia mă uitam la comentariile voastre și nu înțelegeam de ce toată lumea (aproape) se plânge de Oreo. Chiar așa rău este pe fratele mai mic?
Attached File  Screenshot_20180321-001932.jpg   99.83K   86 downloadsAttached File  Screenshot_20180321-002206.jpg   100.91K   81 downloads

Edited by porcusoru, 21 March 2018 - 00:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate