Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Passat b6 2006 diverse probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AlexandruMariciuc

AlexandruMariciuc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.01.2017
Buna seara,

Am urmatoarele probleme:


1. Faza scurta si lunga slaba , imi puteti recomanda niste becuri puternice dar si admise de politia romana ... am sesizat ca nu prea vad noaptea chiar si cu faza lunga .

2. Bricheta nu-mi mai merge de cateva zile , am incercat sa adaug un consumator prin ea care era prea potent , si probabil mi s-a ars o siguranta , imi puteti zice despre care este vorba , numar , culoare .

Edited by calinkgb, 31 January 2017 - 18:46.
scrie normal, nu e nevoie de bold!


#2
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
sa nu cumva sa ai faruri matuite daca ti se pare slaba si faza lunga.

1. schimba becurile. monteaza philips xtrem power sau osram nightbreaker. ai grija sa le montezi corect.
2.daca tot nu vezi mergi la un service mai spalat si fa un reglaj al farurilor.se monteaza un aparat in fata masinii si iti regleaza farurile ca lumea.

#3
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
ce probleme.... majore, not.

Becurile nu iti lumineaza nu din cauza becurilor ci din cauze lupelor care se afuma grav la Passat b6, ca sa vezi bine se schimba lupele sau se curata ale tale. Dupa care iei becuri bune (philips 150%  au iesit de 1 luna).

pt bricheta este siguranta.

#4
sctnicu

sctnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 26.02.2016
mergi la cineva care reconditioneaza faruri, sa se uite un pic la ele sa iti zica ce ai de facut
https://www.olx.ro/o...le-ID2fW8l.html
http://csldetailing.com/
Poti lua Philips H7 Racing Vision 150% http://www.emag.ro/s...2/pd/D7DDK7BBM/
sau Osram Nightbreaker Laser 130%  http://www.emag.ro/b...b/pd/D7LNL2BBM/

#5
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Ai rezolvat cu deschiderea centralizata? Cred ca iti trebuie o vizita la un electrician.
Poti sa iti dai seama singur daca sunt farurile matuite. Eventual pune o poza cu farurile aprinse.

#6
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Man, fa un topic mare: de ce sa nu-ti iei Passat B6. O sa ai pe el vizite si sfaturi cate nici n-ai visat (bine, e adevarat ca vor fi si meciuri crunte din partea unor fani infocati, da-ti iei si tu niste popcorn ;) )

#7
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Asa cum s-a zis mai sus, pentru faruri, vezi lupele. Se pare ca-i problema comuna.
Pentru cealalta intrebare, siguranta de la bricheta e in panoul lateral din stanga, pozitia 35, 20A, cea hasurata in imagine.

Attached File  Clipboard01 (2).jpg   144.43K   37 downloads

Pentru cei care au impresia ca-s pe Fun, cu regret ii informez ca-s totusi pe o arie tehnica, si nu agreez posturile facute la misto, pretins amuzante dar total fara legatura cu topicul, si alte asemenea dragalasenii.
Sa nu ziceti ca nu stiati....

#8
AlexandruMariciuc

AlexandruMariciuc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.01.2017

 RealThing, on 31 ianuarie 2017 - 18:28, said:

Man, fa un topic mare: de ce sa nu-ti iei Passat B6. O sa ai pe el vizite si sfaturi cate nici n-ai visat (bine, e adevarat ca vor fi si meciuri crunte din partea unor fani infocati, da-ti iei si tu niste popcorn Posted Image )

Man , eu am postat aici sa vad niste pareri de la niste oameni "calumea" , nu sa fac caterinca de Dorobanti :)

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,996
  • Înscris: 07.11.2006

 User107, on 31 ianuarie 2017 - 18:27, said:

Eventual pune o poza cu farurile aprinse.

Nu cred ca este relevanta poza cu farurile aprinse.Nu vei vedea nimic.Doua pete luminoase.
Eventual cu ele stinse.Si cat mai aproape de obiectiv si cat mai clare.

#10
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Tu nu pricepi ca nu are rost sa mai pozezi nimic? e arhicunoscuta problema eu ti-am zis ce ai inainte sa mai dai oric edetaliu. Toata lumea se plange pe forumul marca de lumina slaba la Passat b6, e din faruri se afuma lupele nu mai trece atata luminaprin ele si trebuiesc curatate/inlocuite.

Apeleaza la Alex Jaf (il gasesti pe fb/google) si intraba-l la telefon ce sa faci si cat te costa.

#11
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

 AlexandruMariciuc, on 31 ianuarie 2017 - 20:49, said:


Man , eu am postat aici sa vad niste pareri de la niste oameni "calumea" , nu sa fac caterinca de Dorobanti Posted Image

Crede-ma, chiar nu a fost caterinca. Cate topicuri ai deschise cu diferite probleme pe masina asta, in un interval foarte scurt? Eu am vazut 3, poate sunt mai multe. Daca tie ti se pare normal, eu n-am nimic impotriva. Saptamana viitoare ce anume mai apare? Ti-o spun fara pic de rautate, imi pare rau pentru ca ai cumparat ceea ce nu trebuia. Mai departe, vezi cu lupele alea ale farurilor, pana nu apare altceva.

#12
neacsugeorgian

neacsugeorgian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.01.2018
Buna seara! Detin un Passat B6 din 2006 cu faruri bixenon cu reglaj automat. Faza scurta e reglata cumva prea sus, caci toti fac flash ca sunt deranjati si vreau sa stiu cum se poate remedia. Pe langa asta..faza lunga nu merge decat  pe un far 5 secunde dupa care revine la faza scurta. Care e problema? poate fi de la vreo siguranta?

Edited by neacsugeorgian, 08 January 2018 - 22:51.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate