Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

220volt.ro - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
ssreload

ssreload

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.01.2007
Bine de stiut baieti. Multumim de info.
Chiar ma uitam dupa un telefon pentru fimiu si ma gandeam intre a cumpara de la chinezi sau de la firma mai putin cunoscuta de pe la noi (nu ca 220 ar fi tocmai romani). Dar cum garantia oricum e egala cu 0, il voi lua de la fratii nostri cu ochii oblici. (de la magazine zis "serioase" nu are rost, fiindca la un produs de ~10-12milioane platesc o treime din valoarea produsului in plus pentru acea garantie la depanero).
Si da, bravo celor care incercati si cu OPC si prin review-uri sa scapam de comerciantii pusi pe furaciuni.

#38
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
Cum sa aveți încredere în unguri ? Nici în romani nu poți avea încredere , Nu degeaba au sediu social din Ungaria pe Calea Vaci Nr 1-3

Edited by andupustiu, 11 November 2018 - 00:27.


#39
adrianTNT

adrianTNT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 28.09.2004
Am trimis si eu la ei un HDD in garantie, avea cateva "bad sectors", in rest mergea OK (fara sunete ciudate) si incepe sa imi para rau ca l-am trimis.

Foarte greu dau de ei,

- la telefon nu raspund
- dupa o sapatamana dupa ce am trimis produsul a trebuit sa trimit mail, au zis ca e trimis in service pentru constatari,
- acum a trecut o luna si nu m-a informat nimeni despre nimic, am trimis inca un email.

Firma e probabil cu intentii .. normale, dar lucreaza cu un service care se eschiveaza.
Sunt curios ce o sa iasa si cat timp o sa mai pierd, ma astept sa imi bage si mie faza cu "a ajuns deteriorat".

#40
adrianTNT

adrianTNT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 28.09.2004

 ssreload, on 09 noiembrie 2018 - 10:35, said:

Chiar ma uitam dupa un telefon pentru fimiu ... il voi lua de la fratii nostri cu ochii oblici.
Cand iei un tel din China e risc mare sa te fure posta, am patit recent ca nu mi-a mai ajuns un colet, si un prieten a patit, se vede pe tracking ca intra in tara si pa, nu se mai stie nimic de el.
De cozile de la vama nu mai zic, 2 etaje mai jos pe scari era coada, foarte eficient sa ne motiveze sa cumparam de la magazinele din tara.
Concluzia mea: n-ai cum sa traiesti in Romania si sa nu te fure cineva, statu, posta, comerciantii, strainii, etc.

#41
adrianTNT

adrianTNT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 28.09.2004
Update: mie mi-a venit azi HDD-ul care l-am trimis la garantie, era sigilat de producator si etichetat recertified.
Acum il caut de erori pe suprafata, pana acum nu am gasit nimic, pare tot ok Posted Image
Deci cel mai probabil o sa mai cumpar de la ei, daca sunt preturile bune :D

#42
andreidragos88

andreidragos88

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.07.2019
Sunt mincinosi ! Nu cumparati de la ei !

Pe pagina de comanda scrie clar :

"Ce se întâmplă dacă nu sunt mulțumit cu produsul?
Nici o problemă, ne asumăm o garanție de răscumpărare de 14 zile pentru toate produsele achiziționate de un consumator! "

Eu am cumparat o pereche de casti si nu am putut face retur pentru ca exista undeva pe site o sectiune cu produse care nu pot fi returnate ..

#43
gamiteh

gamiteh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.11.2006
Experienta mea: am vrut sa cumpar un iMac si la ei preturile sunt cu vreo 15% mai jos decat la orice gasiti pe la noi. Am observat ca la toate iMac-urile scrie pe site in ungureste "Tastatura in limba maghiara". I-am intrebat pe email daca este adevarat si dupa vreo 8 zile fara raspuns, am cumparat de la noi, cu 800 lei mai mult. M-am gandit ca daca la o intrebare dezinteresata nu raspund, d-apoi sa am o problema cu iMac-ul..!? Este o firma din Ungaria cu site romanesc si apoi, bate-te cu ei...

#44
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Multumesc pentru ca v-ati facut timp ca sa scrieti review-uri despre 220volt.
M-am uitat pentru un iphone 11 si am vazut ca la ei e cel mai ieftin, 3.288 lei, in detrimentul in care nu il gasesc mai jos de 3.650 lei in Romania.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate