Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

DeepFreeze

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Spune-i atunci utilitarul ce rost are sa-i spui ca exista un utilitar dar sa nu-i spui care.

#20
msmp3

msmp3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 22.02.2004
Deep UnFreezer :D

#21
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

 msmp3, on Feb 20 2006, 01:36, said:

Deep UnFreezer :D
Am incercat dar nu a mers. Cel putin in cazul meu. Deci...am fost nevoit sa sterg windowsul. Ciao. B)

#22
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Din pacate am reintalat windows-ul....Dar daca ai aveti solutii pentru aceasta problema... spuneti-o ~!~   Multumesc anticipat ...

#23
restorepoint

restorepoint

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 30.01.2006
A incercat cineva sa stearga intrarile in registrii ale Deep Freeze si apoi toate fisierele? Sau nu-ti da voie? Solutia asta a mers in cazul meu acu vreo 2 ani cand am incercat sa dezinstalez Norton  si-mi zicea ca-i lipseste nu'sh ce dll :cursing:. Atunci m-am apucat voiniceste de curatat manual registrii. A durat ceva, dar in final am scapat de el  :worthy: . E o idee, poate functioneaza si in cazul Deep Freeze. Toate cele bune!

#24
acredus

acredus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 18.11.2004
parerea mea e ca deep feeze-ul e singura solutie viabila in fata porcariilor care circula pe net.  Cat priveste problema salvarilor la jocuri sau la mail-uri...nu va obliga nimeni fratilor sa instalati jocurile sau clientul de mail pe partitia cu windows(cea care e de obicei protejata cu deep freeze).
Inainte sa folosesc  protectia asta, instalam windows-ul cel putin o data la doua luni. Acum de un an n-a mai fost nevoie. Ca sa nu zic ca merge spirt...ca in prima zi de instalare.

#25
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
La NetCafe salvările jocurilor (fișiere mici în general) sunt făcute direct pe net sau pe alt calculator din sală care joacă rol de server de fișiere.

#26
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
@acredus adica protejezi cu deepfreze-ul doar partitia cu windows?
NU iti pot intra pe alte partitii virusii ??

#27
acredus

acredus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 18.11.2004

 Purice`, on Feb 23 2006, 13:59, said:

@acredus adica protejezi cu deepfreze-ul doar partitia cu windows?
NU iti pot intra pe alte partitii virusii ??


Da..eu protejez doar partitia cu windows. Daca virusheii vin de pe net...nu pot intra pe alte partitii. Sau ma rog..doar daca nu ii copiezi tu. Daca jocurile pe care vrei sa le instalezi sunt deja virusate..asta e alta treaba. Dar oricum ...CD-uri cu jocuri virusate, sau cu troieni pe el..sunt rare si se pot elimina cu un antivirus updatat daca chiar vrei sa fii scrupulos.


a..si apropos de parola uitata la Deep Freeze...cine va pune sa bagati o parola ? ca nu e obligatoriu. Mai ales daca e comp. de acasa si n-au altii acces la el...

Edited by acredus, 24 February 2006 - 01:04.


#28
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006
Salut !

Parerea mea .... :D
Lasati DeepFreez in pace ca exista si alte solutii.
Mai simple si  mai eficiente.
HDDGuarder Recovery Card ! :D

#29
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
in loc sa instalati un program ca DeepFreeze (care dupa fiecare instalare de program trebuie sa dai restart) mai bine instalezi un antivirus si nu ai treaba...

Edited by MadMike.Mitza, 01 March 2006 - 22:30.


#30
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
si decat sa ii faci lu antivirusu ala 573 de updateuri zilnic, si sa ai si un firewall (lu care tre sa ii scrii alte 834 de reguli si sa mai ai si niste kestii gen adaware.... cel putin pentru mine care am pc-uri si fete.... (deci e cam problematica treaba cu reguli firewall + updates cel putin pt ele) prefer un deepfreeze+zonealarmfree... o singura partitie = 0 probleme... iar cine nu e de acord... zonealarm free + antivirus personal + spyware blaster + cccleaner + norton ghost :D... in 9 luni de cand e uptime nu am avut nici o problema... cel putin sistemele cu freeze kiar ca nu cer nimik...
p.s. se poate scoate parola deepfreeze... pm me

have a nice day

#31
Netshadow

Netshadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 21.07.2004
Am instalat Deep Freeze doar pe partitia cu Windows-ul.Cand vine vorba de salvat ceva folosesc alta partitie.
Am folosit inainte o gramada de antivirusi si firewall-uri , de nici eu nu le mai stiu.
Acum am deja un an sau doi de cand folosesc doar Deep Freeze si Zone Alarm si is destul de multumit.

:peacefingers:

Edited by Netshadow, 06 March 2006 - 15:44.


#32
Alex86

Alex86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 01.11.2005
Am si eu o nelamurire...vreau sa bag deep freezeul ca sa restrictionez anumite chestii pe calc...daca il instalez pe alta partitie decat c:/ si fac anumite setari tot pt alta partitie decat C:/, eh atunci daca c:/ e formatat..se pastreaza setarile pt celelalte partitii?

Edited by Alex86, 25 April 2006 - 17:26.


#33
roshky

roshky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.02.2006
bey nene sa-mi explice si mie cineva ceva ca nu mai inteleg nimic! ce faceti voi cu computerele alea de reinstalati atat de des windowsul?

eu am computer de 9 ani, intru pe n-shpe mii de siteuri zilnic, care mai de care cu tampenii, nu am decat firewall de la windows si Avast home edition, ad-aware si pana acum nu am avut pb decat cu vreo 3 virusi luati din greseala de pe dc++ (pe care avast i-a sters inainte sa se termine download-ul), dar in rest nimic! fara ad-uri, fara spyware, fara probleme...

e drept, imi reinstalez odata la 1-2 ani windows-ul, eventual incerc o alta varianta sa vad cum e, dar de 3 ani (aprox, nu mai stiu exact) am XP si chiar nu am probleme... nu sunt adepta reinstalatului odata la luna... plus k imi instalez si dezinstalez programe in prostie...

deci, spuneti-mi si mie, ce mari probleme aveti cu computerele personale de casa (nu vorbim de sali de jocuri & co sau de computerele de servici) de reinstalati de atatea ori windowsul?!  :huh:

nu vreau sa fiu enervanta, dar chiar nu inteleg! si daca fac o imensa greseala cu chestia asta... nu conteaza deoarece culoare parului meu se aproprie de blond  ;)  :worthy:

#34
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Pai...nici eu nu prea il formatez...dar am deschis acest topic ca m-am gandit ca poate ajut pe cineva..si sa ma mai informez si eu cate putin...

P.S. poate cei care isi formateaza din luna-n luna win se uita pe enspe mii de siteuri xxx , ca daca e asa.. nici sa nu se mai intrebe de unde le intra "purici" dupa net ...

#35
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006
HDDGuarder Recovery Card !!!
Este alternativa hardware la Deep Freez.
www.hddguarder.ro

#36
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005

 Cross-Gleam, on May 13 2006, 03:16, said:

HDDGuarder Recovery Card !!!
Este alternativa hardware la Deep Freez.
www.hddguarder.ro

     ...Simplu si eficient sau un back-up.Home-userii mai bine ar tine departe de Deep Freez..ca dat naibii e. :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate