Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Locuri pentru desfacerea cerealelor/concentratelor

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 24.08.2005
Citesc de ceva vreme multe subiecte interesante de pe acest forum dar nu am vazut nici un subiect care sa indrume micii crescatori (pentru consum familiar) in asi achizitiona furajele la preturi cat mai bune si cantitati mici.
Cum informatia conteaza in ziua de astazi cred ca ar fi util daca cei care au cunostinta ar face recomandari.

De exemplu in Iasi eu am luat anul trecut din piata de la fosta Tesatura:
- srot soia era la 4 RON dar la vreo 20 Kg deja dadeau la 3 RON
- srot floare presat la rece - 2 RON dar scadeau pana la 1,7RON

#2
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 05.06.2006
Ce sa zic... pentru consum familial, asa cum spui si fac si eu, iau de la mine din "oras". Preturile sunt aceleasi ca in Oborul din Bucuresti si chiar mai mici. Pentru pasari iau dubla de grau/porumb/orz cu 13 lei, iar floarea soarelui cu 15 lei. Sroturi nu am luat, dar am luat uruiala pentru gaini, cu 15 lei kg, foarte buna, la sac, de la o firma din Bolintin care are desfacere la un magazin din "orasul" meu.  Fertilizatoarele pentru gradina le iau de la un magazin agricol la fo 2 km de casa. Ma incurca programul lor de 9-17, dar au deschis si sambata si-mi fac timp sa ajung.

Nota: am folosit "oras" pentru ca seamana cu orice comuna sau sat mai instarit :)

#3
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 24.08.2005
Evident ca pentru cantitati mici fiecare cumpara din orasul sau (sau cel mai apropiat)
Ideea este ca uneori nu stii unde gasesti ceva de calitate si la pret bun (informatia conteaza)
Postul l-am deschis in ideea de a a afla de la colegi unde au gasit si la ce pret ( de ex in suceava am luat x la pret y de la z)
Eu zic ca poate fi util.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate