Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Altă ciudățenie Digi legată de redirecționări

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
După o ploaie de apeluri aleatorii de la diferite numere de telefon (pe un număr de fix de Mediasat,  cam un apel pe zi) azi mă sună o femeie care mă lămurește cum stă treaba: ea apela pe cineva din rețeaua Digi și dacă persoana respectivă respingea,  se redirecționa apelul către mine. Eu când foloseam zilnic Digi,  mi-am făcut,  e drept,  redirectionare de pe Digi către acest număr. Aparent sistemul a făcut o ciulama,  pentru că eu oricum am avut multe probleme cu redirecționările.

#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Eu cred că tanti avea mai multe numere, iar dacă respingea apelul, suna celălalt număr (pe principiul mesageriei vocale), dar poate a greșit o cifră.
Așa a pățit un prieten pe Vodafone. Un tip a greșit o cifră la redirecționare și suna la el.

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
alta neciudatenie!
redirectionarile nu-si fac da cap cum vor ele... ci cum vor posesorii numerelor!!!
redirectionariole sunt facute intentionat sau din greseala posesorului asa...
ce treaba are digi daca eu vreau sa fac redirectionare pe numarul tau?!?

Edited by Nero-d, 31 January 2017 - 00:25.


#4
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
Omul nu vrea treaba asta, în mod evident.

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
evident pentru tine...
altfel... n-ai tu de unde sa stii ce vrea omul... ca n-ai vorbit cu el
chiar si asa, omu' poa' sa nu recunoasca
mai exista si varianta ca cineva sa i se fi jucat in telefon fara sa stie
dar tu repede o arunci in carca digi...
de ce-ti povestesc astea? pentru ca eu spre exemplu, am setata redirectionare catre un numar care habar n-am al cui e!
de ce? pentru ca asa vreau!... daca mergea redirectionare la 112, acolo o faceam!

#6
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
Asa pateam si eu, ma suna un nene de zor ca vrea cu ION, el isi notase numarul de telefon la fel cu al meu, numai ca la final mai avea inca o cifra notata ( si centrala il ducea catre mine ) ... si tot sustinea ca a vb cu ION pe numarul asta ( numar ce eu il detin de cand a aparut CNX-ul ) .
Am scapat de el prin blocarea apelului de pe acel numar, ca nu vroia sa inteleaga ca are numarul notat gresit ... alta data la fel, omul avea numarul meu notat ( probabil inversase din cifre sau efectiv il notase gresit ) la fel si acela o sustinea sus si tare ca vorbise cu X acum doua zile pe numarul meu .

A si eu in caz de ocupat ( cand nu vreau sa ma mai streseze cineva ... gen astia de la telemarket ) am redirectionat catre un numar din Vod care nu este alocat ( si respectivii aud mesajul specific ) ... imi pare rau ca nu merge catre un numar extern, ce nu exista, sa auda mesajul in spaniola spre exemplu ( ar fi derutant maxim ) .

Edited by vad, 01 February 2017 - 08:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate