Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Problema imagine(screen shaking,flashing,flickering)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
kendor97

kendor97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2012
Buna seara,in primul rand as dori sa imi cer scuze de pe acum daca am gresit categoria,dar nu stiu sigur unde sa incadrez postul dat fiind faptul ca nu stiu exact de unde provine aceasta problema.

Deci problema mea e urmatoarea: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WJkMhMIMgr0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  
Tin sa mentionez de pe acum ca nu ma pricep asa de bine la hardware.Am urmatortea configuratie: amd fx 4170,16 gb ram ddr3,placa video amd radeon hd 6750,placa de baza asus m5a88-m,sursa corsair 800 W

Dupa cum puteti observa in video,imaginea se stinge si aprinde in succesiuni rapide(mai des cand solicit placa video:jocuri,video hd),iar daca nu fac nimic,de obicei doar tremura imaginea ca sa zic asa.Cateodata nu are nicio problema,poate chiar si cateva saptamani,si dupa iar imi face asa.De la windows,drivere,nu pare sa fie deoarece am pus windows 7,8.1,10 si pe toate mi-a facut la fel,driverul de la placa video l am instalat l am updatat de 100 de ori.Tind sa cred ca este o problema hardware de la placa video,dar astept si parerile voastre,poate si cu o eventuala metoda de remediere(daca exista).

Si inca ceva: -am pus recent pasta pe placa video,am zis ca poate de la temperatura e problema,si chiar daca a scazut temperatura cu cateva grade:30+ daca nu fac nimic,40 + daca ma joc(cs go in cazul meu,low settings),problema persista.
                     -placa video are pcie x16 2.0,placa de baza la fel


Daca e de la placa video problema si trebuie schimbata,ce placa video imi recomandati(in conditiile in care nu schimb procesorul,nu prea vreau ca nu sunt mare gamer,ma joc doar cs go,league of legends),astfel incat sa nu faca bottleneck,si sa ma joc in aceleasi conditii jocurile enumerate mai sus (100+fps aveam),poate chiar in conditii mai bune.

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Problema nu tine de Windows. Topic mutat pe Hardware.

#3
kendor97

kendor97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2012
Ceva ajutor,va rog?

#4
ripperu

ripperu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 03.12.2004
Ai cablu HDMI la monitor?

#5
kendor97

kendor97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2012
Doar dvi

#6
ripperu

ripperu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 03.12.2004
ai verificat mufele, imbinarea , cablul?

eu am patit la fel cu un cablu (HDMI) nou de la Altex care era de fapt coclit inauntru...parca fusese tinut in apa inainte de a fi ambalat

de la exterior nu iti dadeai seama dar daca il pipaiai, plesnea si facea zgomot ca o doza de coca cola

#7
kendor97

kendor97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.07.2012
Am incercat sa pun alt cablu vga la acest monitor,aceeasi problema,am incercat alt monitor,aceeasi problema.Poate o fi ceva la mufa de intrare vga de la placa video.O sa incerc un cablu dvi sa vad daca pe intrarea dvi de la placa video imi mai face asa.Daca problema o sa persiste inseamna ca e de la slotul pcie din placa de baza sau de la pinii pcie de la placa video..ceva pe acolo.Momentan de vreo 1 luna nu am mai intampinat nicio problema,dar din experienta din ultimii ani e doar o problema de timp pana sa apara iar

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate