Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Pot iesi la pensie în urma unei operatii de hernie de disc?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008
cred ca te paste o alta interventie,incearca totusi ceva inot cu putina kineto luata treptat si poate,poate

#20
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
Alimentatia e foarte importanta, fumatul ar trebui lasat total (eu zic ce stiu ca e bine, nu neaparat ce am facut Posted Image ). Fa ce spune popa, nu ce face popa.

In plus da, kineto daca ai unde, inot, astea ajuta.

Evident, n-ai cum sa le faci acum, cu dureri.

Edited by Phobos, 30 January 2017 - 20:57.


#21
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Cu toata parerea de rau pentru problemele tale de sanatate nu pot sa nu-mi exprim suportul pentru colegii ce au fost penalizati in acest topic (sa mai scada cineva puncte de la ei si sa imparta si cu mine).

Nu sunt medic, nici macar un pacient informat corect in legatura cu aceasta boala, daca recuperarea nu decurge cum trebuie (fata de previziunea initiala), atunci trebuie sa cauti niste solutii medicale, nu vad de ce ai cauta pensionarea la 39 de ani. Ok, e greu, mai stai un an acasa, doi ani, dar pana la pensie mai ai un sfert de veac.

Multa sanatate!

#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View Postalthea, on 30 ianuarie 2017 - 19:29, said:

Eu m-am săturat să mă rog de useri să nu-și bată joc de arie, așa că nu vă mai rog nimic.
Vă aduc aminte doar că există un regulament pe care trebuie să-l respectați.
...eu n-am zis nimic ...ai vazut  Posted Image

...da' asta nu ma impiedica sa sufar alaturi de Serafim , ovidiu si maxim Posted Image

Edited by JurasikMan, 30 January 2017 - 21:10.


#23
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
550lei pensie pe caz de boala

#24
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Eu am peste 30 de ani de muncă din care 14 ani am lucat în mineritul de subteran în nămoale până la gât cu grinda de 90 Kg pe umăr,câteva sute de metri până la frontul de lucru,de spuneam că mor la început și acum la 50 de ani mă dor toate oasele de la încheieturi coate,genunchi,umeri,glezne etc.câteodată mă întreb ce junghi nou îmi va oferi ziua de mâine,dar sunt bărbat și strâng din dinți,mă autosugestionez că sunt totuși un urs de K1 (1.90m.115 Kg) !.Cea mai mare satisfacție este că nu mă doare spatele pentru că cei 14 ani de sport în mină mi-au format o grupă puternică de mușchi abdominali care mă ajută să ridic greutăți mari fără să forțez coloana vertebrală și de multe ori când mă simt obosit,fac câte 50 de abdomene fără pauză,spre disperarea soției care nu reușește nici măcar una fără să o țin de glezne !.Mai am vreo 5 ani de muncă să-mi îndeplinesc stagiul complet de cotizare,după legile actuale aș ieși la pensie peste vreo 8 ani la vârsta de 58 ani,cu 7 ani reducere,grație celor 14 ani de grupă a I-a,actualmente redenumită grupă în condiții deosebite,dar nu mă gândesc la pensie pentru că îmi place să fiu activ,să muncesc pentru a nu cădea bolnav la pat cum i-am văzut pe mulți care sau relaxat prea devreme,pentru că nu apelez niciodată la medicamente,ci doar la remedii naturiste,nu am fumat niciodată și consum puțin alcool ocazional fără să mă fi îmbătat vreodată.Eu te sfătuiesc să tragi de tine,hernia de disc nu este un impediment să fii om activ și ca să-ți dau un exemplu,soția mea a fost operată de hernie de disc în martie 2014 la spitalul Bagdasar Arseni și după vreo lună dădea cu sapa prin grădină de nu reușeam s-o conving să se oprească că sap eu pentru ea,dar nu m-a lăsat să o ajut pentru că munca la grădina de legume este plăcerea vieții ei ! Posted Image

Edited by Viorelsolar, 31 January 2017 - 01:09.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate