Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

XP Codecs Problem

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
Salut

Tocmai am reusit sa-mi fac varza codecurile pe XP-ul de acasa dupa ce m-am jucat cu ceva packuri.

Problema:
- Sunetul se aude naspa. Toate sunetele de fundal sunt amplificate si restul (voci, bombe, gloante, etc.) abia se aud, parca ar avea volumul mai mic.

- Imaginea se vede bine timp de 10-15 sec. dupa care se intrerupe o fractiune de secunda dupa care se resincronizeaza.

  An luat decizia sa rad toate codecurile audio/video. Am dezinstalat tot dar GSpot zie ca mai am vre-o 5 codecuri audio si 10-12 video.

- Cum scap de toate codecurile?
- De unde le pun pe cele care au venit cu XP-ul?

10x
bye

#2
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
**** asta NU este un post de expert ****

o mica sugestie baga peste toate K-lite codec pack ... la un prieten pe XP care-si facuse varza absolut toate codecurile ASTA a rezolvat!

Dar eu l-am intslat DOAR PACHETUL ASTA, nimic mai mult.

Cat despre dezinstalarea la toate codecurile, parca am citit pe aici pe forum, ca e cam greu sa le scoti pe toate, daca n-au modul de intall/uninstall

TIP: inainte de a incerca pachetul indicat mai sus, PUNE un restore point ... nu de alta, dar sa nu apara si probleme MAI NASHPA ...

Daca mai ai timp asteapta si vezi indicatiile altora!

#3
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
vezi ca din ce spui pare de vina partea de audio. codecurile si varza generata de pachete de codecuri, conflicte and so on, nu prea au rezolvare decat intelegerea utilizatorului si administrarea in consecinta

#4
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
Banuiam ca partea audio e varza.
Problema e cum scap de toate codecurile si cum le pun pe cele initiale ale XP-ului. Daca se poate fara reinstall.

10x

bye

#5
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
Seven[BERE] ai incercat metoda descrisa de mine?

#6
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
sorry dar eu nu folosesc metode "light" restore pt ca mi-e groaza sa lucrez pe un windows "peticit" asa ca intotdeauna formatez si pun o imagine GHOST la loc

#7
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
@BIGphAntom:  incerc diseara.
@GunX: n-am timp de reinstall si nici spatiu sa tin o imagine :(

Daca nu reusesc cu binisoru', ii trag un format in gura :) (desi am o leneeeeeeee)

bye

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate