Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

care sunt cele mai bune vitamine/suplimente alimentare pentru creier?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Nu pot decat spera ca alYnuTZ tiger atlantic o sa ia decizia corecta lol.

Edited by a3ds, 30 January 2017 - 06:20.


#20
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
CEBRIUM ?

#21
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Taigarule , nu exista asa ceva . Daca vrei sa iti faci vata frumoasa dintr-o pastila , nu vitaminele sunt ceea ce cauti . Posted Image

#22
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
HTP5

#23
blankaver_tmg

blankaver_tmg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 08.06.2013
nu stiu daca s-a mai mentionat... dar poti sa incerci daca vrei suplimentele pe baza de carbit. au efecte neasateptat de benefice in special pt cei din jurul tau.

#24
3sat

3sat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 11.10.2015
Cele mai bune sunt astea

#25
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 30 ianuarie 2017 - 00:05, said:

Care sunt cele mai bune vitamine sau suplimente alimentare pentru functionarea optima a creierului si a sistemului nervos?
Precizez ca am depresie+anxietate de care ma tratez deja.
Puteti sa imi indicati niste suplimente bune sau vitamine  foarte bune  ca adjuvant pentru problemele mele?
Cineva care are asa ceva sau care a luat ce am intrebat eu.
Naturist/homeopat,numai chimice sa nu fie ca iau deja.
Mersi anticipat.

Orice in afara de vitamine/suplimente naturale/suplimente alimentare/medicamente/etc.,adica tot ce inseamna chimie.Aici nu intra procesele chimice ale organismului.

#26
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012
Sunt aştia bătuți de soartă care pun în aceeaşi oală toate suplimentele, cu toate medicamentele. De parcă vitamina E din orice semințe crude, ar putea avea acelaşi efect terapeutic cu suplimentele de tocoferol asociat cu lignani de susan. Sau că vitamina E sintetică produsă de Biofarm, ar putea fi pe acelaşi palier cu cele de la Source Naturals sau Life Extension.
Sau că unele medicamentele nu ar putea fi şi ele folosite inteligent pentru perioade scurte de timp.

Sunt câteva persoane preocupate de viața sănătoasă care evită suplimentele şi combat consumul de medicamente.
Dar ei ŞTIU ce înseamnă o dietă sănătoasă şi chiar o folosesc în viața de zi cu zi. Deci sunt un exemplu viu că nu mai au nevoie de medicamente, şi obțin rezultate acceptabile chiar şi fără suplimente.

Însă cei care nu au fost ei însuşi bolnavi şi nu au simțit ce inseamnă suferința cu adevărat, sunt deocamdată condamnați la mediocritate şi vor rămâne nişte Păcălici care se bagă în seamă fără rost.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate