Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

De unde alimentati?

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#145
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017
Lukoil nu am bagat decat o singura data in ultimii 15 ani.  Evitam si Petromul.  Insa in ultimul timp am alimentat de la Petrom cam o data pe luna de 100-150 lei. Restul de la MOL. Deci s-a amestecat. Nu am avut nici o problema. Masina pe benzina.

#146
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 16.07.2017
Motorina premium sau extra de la Petrom, calitativ, nu este același lucru cu cea de la OMV sau cea de la OMV, chiar daca este acelasi produs vandut si la Petrom, este aditivata mai bine?
Cum este motorina extra de la Rompetrol fata de cea de la OMV?Aceeași calitate?

Edited by freddy2017, 01 October 2022 - 20:07.


#147
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007

View Postfreddy2017, on 01 octombrie 2022 - 20:07, said:

Motorina premium sau extra de la Petrom, calitativ, nu este același lucru cu cea de la OMV sau cea de la OMV, chiar daca este acelasi produs vandut si la Petrom, este aditivata mai bine?
Cum este motorina extra de la Rompetrol fata de cea de la OMV?Aceeași calitate?
Eu îți recomand să te focusezi pe stația de unde alimentezi și nu pe brandul care îl reprezintă pentru că: toate stațiile sunt francizate, producătorii de carburant nu au flote de transport proprii și nici depozite în fiecare zonă. Cam totul rămâne la latitudinea și modul de gestionare al șefului stației respective. Îți merge bine mașina cu carburantul de la o stație? Rămâi fidel benzinăriei respective. Când pleci la drum lung caută benzinării curate și frecventate de clienți în speranța că curățenia de la exterior va fi similară și în interior. Brandul chiar nu contează și nu te atașa de el. Eu personal alimentez de mulți ani de la un Lukoil pentru că îl cunosc pe administrator, știu că este foarte drastic în privința curățeniei și niciodată nu am luat carburant prost de acolo. Dacă vii la mine în oraș îți pot spune să alimentezi de acolo, dar nu pot să îți spun alimentează de la Lukoilul de la tine pentru că nu cunosc nimic despre cum își gestionează alte stații. Restul, sortimente, care brand are mai bun sortimentul premium decât altul nu contează pentru că Petrom premium de la o stație poate fi senzațional și Omv premium de la alta decepție totală.

#148
oregano

oregano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2020
Vad ca rusii de la Lukoil ii reguleaza pe austrieci. La ei benzina pe 1 ianuarie e inca sub 6 lei. La Petrom si Omv e 6.36 in sus.

#149
oregano

oregano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2020
Un plin la un TIR are 800-1000 de litri. La 40 de bani diferenta, poate insemna 400 de lei. Iti trece repede de problemele altora.

#150
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 26.12.2015
Petrom

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate