Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

RECOMANDARI CAZAN PE LEMNE-THERMOSTAL ECOWOOD STANDARD/PLUS

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014
Buna ziua! Intentionez sa achizitionez un cazan pe lemne si mi-au atras atentia modelele aratate in titlu.
Daca este cineva care foloseste asa ceva as dori sa imi spuna care sunt avantajele dezavantajele, deficientele acestui tip de centrala(thermostal), cum sunt producatorii de incredere etc.....
in cazul in care nu sunt pareri bune despre aceasta marca, as dori sa imi recomandati o marca medie nu top pentru ca nu am un buget foarte generos.

#2
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Atmos mai scump sau Viadrus mai ieftin.

#3
nicu_gh

nicu_gh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 26.12.2013
Atmos si Viadrus iti recomand si eu, am instalat cateva zeci din modelele astea, dar oricum indiferent ce alegi pe lemne sa ei in calcul si un puffer, doar asa obtii randamentul si confortul maxim.

#4
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014
trebuie sa studiez ce inseamna "puffer", ceea ce am uitat sa spun este ca locuinta are aproximativ 70 mp, 8 calorifere

#5
nicu_gh

nicu_gh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 26.12.2013
vas de acumulare, energia generata de centrala este acumulata si de aici o folosesti atat cat ai nevoie in casa, lemnul are dezavantajul ca nu putem controla energia produsa functie de necesarul pe moment al locuintei, cu puffer de exemplu vom putea avea 21*C uniform pe 24 ore, iar fara facem 26*C cat avem foc si peste noapte tremuram cu vreo 16*C

#6
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009
Se pare ca piata este blocata pe Viadrus in zona low cost si sare direct la gazeificare, aici avand oferte low- high . segmentul intermediar este total ignorat. Oferte  sunt dar.......  comercianti comentatori nu prea !

Edited by crispolux, 30 January 2017 - 09:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate