Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Azerbaijan

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
softpediacleo

softpediacleo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 28.10.2013
Buna ! :)

A fost cineva in ultimii doi ani in Baku sau merge cineva vara asta ? Eu am citit despre current situation, dar bineinteles ca scrie despre o amenintare permanenta de terorism  , si deci voiam sa aud pareri de la persoane care au fost acolo recent / planuiesc sa mearga in curand .

Merci ! Posted Image

#2
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
E safe atata timp cat nu o iei de capul tau prin cine stie ce oras uitat de lume. + granita cu Armenia.

Edited by Kersim, 29 January 2017 - 12:55.


#3
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Niste prieteni au mers acolo si au stat o luna(nu doar in Baku cat si in zona rurala spre Georgia), le-a placut. Si eu planuiesc sa o vizitez. Acum un lucru foarte important, atat prietenii mei cat si eu cand voi merge avem prieteni de acolo care sa ne gazduiasca si sa ne plimbe pe acolo.

Subiectul Armenia da e foarte sensibil acolo. E bine sa eviti sa aduci in discutie orice chestie legata de Armenia, mai ales pozitiva. Efectiv se urasc, e o ura generala si la nivel de cetatean obisnuit.

#4
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,256
  • Înscris: 27.10.2007
relieful si oamenii semana foarte mult cu Romania. numai ca sunt mult mai irascibili la orice referire la ungurii lor (respectiv armenii).
baku mi s-a parut un fel de constanta, mai moderna si mai curata. nu pot sa spun de preturi ca n-am prea platit eu. aeroport foarte OK. modern spatios. mult peste ale noastre.
bine turnurile acelea de sticla langa moschee mi s-au parut monstruoase, dar pe ansamblu orasul e interesant si merita vazut.

Edited by strongsss, 29 January 2017 - 14:33.


#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postsoftpediacleo, on 29 ianuarie 2017 - 12:31, said:


Eu am citit despre current situation ...

"Situatia curenta" nu suna destul de elevat?

#6
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
Eu am fost in Armenia...ura este reciproca si in partea aceea.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,491
  • Înscris: 19.04.2009
https://evisa.gov.az/en/


Anul trecut pe vremea asta ii injuram pentru ca aveau un sistem penibil de vize (musai mers la ambasada, costa 50 EUR, trebuia agentie acreditata de ministerul lor, etc etc etc).

Aparent s-au simplificat lucrurile. Posted Image Sa vedem Posted Image M-as duce in AZ inainte de Armenia pentru ca mno... meh.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8GhQopi4-Ao?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Lex404, 24 February 2017 - 13:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate