Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Nu se goleste memoria cand sterg imagini si videoclipuri

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Jukutzel

Jukutzel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.01.2017
Buna ziua, am un telefon orange reyo si o mica problema la el. Am nevoie de ceva spatiu si am sters 70% din fotgrafii si videoclipuri dar la stocare nu a scazut deloc memoria ocupata de imagini si video. Ocupa tot atat dupa stergere. Ce as putea sa fac sa mi se elibereze acel spatiu?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
La care spatiu te referi ? Intern, extern ? De regula pozele si filmele sunt stocate pe SD card.

#3
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010
Pai probabil imaginile si videoclipurile le aveai salvate pe cardul SD, si tu ai nevoie de memorie interna.

#4
Jukutzel

Jukutzel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.01.2017
Vorbeam de memoria interna, am gasit ceva in fiesierele telefonului (era intr-un folder ascuns), acele 500 si  ceva de mb, le-am sters si acum nu mai apare ca am memoria ocupata de poze cum arata inainte, dar desi am sters acele fisiere( erau intr-un folder .tumbnails, in DCIM) nu s-a eliberat acel loc, practic acum am aproape 0 mb ocupat de imagini dar tot atat de putina memorie disponibila. Da am si un card sd acolo am fotografiile ramase. Acum sunt in minus cu vreo 400 mb de memorie interna, nu stiu unde s-a dus...

#5
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Dă-i un restart și verifică din nou. Poate își actualizează mai greu starea memoriei interne.

Până atunci mai șterge și cache-ul.

#6
Jukutzel

Jukutzel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.01.2017

 androholic, on 28 ianuarie 2017 - 18:38, said:

Dă-i un restart și verifică din nou. Poate își actualizează mai greu starea memoriei interne.

Până atunci mai șterge și cache-ul.
Am dat si nu s-a schimbat nimic.

#7
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Cu empty recycle bin ai incercat ? Stergerea efectiva ( realocarea spatului ) unui fisier se face numai dupa golirea cosului de gunoi . In caz ca vrei sa il restaurezi , de unde crezi ca-l ia ? Cand dai " delete " stergi doar eticheta .

Edited by JurasikMan, 28 January 2017 - 19:00.


#8
Jukutzel

Jukutzel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.01.2017

 JurasikMan, on 28 ianuarie 2017 - 18:56, said:

Cu empty recycle bin ai incercat ? Stergerea efectiva ( realocarea spatului ) unui fisier se face numai dupa golirea cosului de gunoi . In caz ca vrei sa il restaurezi , de unde crezi ca-l ia ? Cand dai " delete " stergi doar eticheta .
si unde gasesc eu aia pe telefon?

#9
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
uptz .... nu am citit atent . Credeam ca-i vorba despre Windows.

#10
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ia Clean Master din play store, rulează-l și apoi vezi dacă se mai eliberează ceva.

Edited by androholic, 28 January 2017 - 19:12.


#11
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

 Jukutzel, on 28 ianuarie 2017 - 18:13, said:

Buna ziua, am un telefon orange reyo si o mica problema la el. Am nevoie de ceva spatiu si am sters 70% din fotgrafii si videoclipuri dar la stocare nu a scazut deloc memoria ocupata de imagini si video. Ocupa tot atat dupa stergere. Ce as putea sa fac sa mi se elibereze acel spatiu?
dar filmele si imaginile au disparut?
eu am avut un card corupt care dupa ce stergeam ceva de pe el aparea inapoi

#12
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Exista mai multe partitii folosite de telefon.
Memoria interna folosite de aplicatii pentru stocarea datelor este diferita de memoria interna unde sunt stocate pozele si clipurile facute de aplicatiile de camera, pentru ca sunt partitii diferite.
Instaleaza-ti o aplicatie precum Link2SD si intra in meniul la Storage Info.
Acolo vei vedea mai multe partitii ci care-i situatia in ceea ce priveste spatiul ocupat.
Tu cel mai probabil nu mai ai spatiu pe partitia /data, insa tu prin stergerea pozelor si clipurilor ai eliberat spatiul de pe alta partitie, cel mai probabil /sdcard.
Solutia in cazul tau, mai renunti din aplicatiile instalate.
Tot folosind aplicatia asta poti vedea ce aplicatie ocupa cel mai mult spatiu, sortand afisarea listei de aplicatii dupa Data Size (Internal).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate