Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Placa video - buget ≈800 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
In general joc CS GO, seria Deus Ex, CoD, MoH, etc, asa ca nu asta (RAM-ul) ar fi problema. Joc in Full HD, nu 2K sau 4K. Pot sa setez si pe detalii medium, prefer fluiditatea in jocuri.

#20
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Chiar si in Full HD, unele jocuri ajung sa consume peste 3GB. Ia RX-ul, este cel mai apropiat de bugetul tau (cel de la PcGarage este cel mai ieftin model pe care l-am gasit), primesti si Hitman cadou.

#21
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Mai am 24 de ore la dispozitie pana cand trebuie sa ma hotarasc.

#22
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010
Și nu ne spui ce placa și luat până la urmă, sau te-ai răzgândit?

#23
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Nu m-am razgandit. MSI NVidia GTX1060 3GB. Mi-am dat seama ca monitorul meu FullHD nu are nevoie de o placa video cu mai mult RAM.

Edited by DeuxEx, 27 February 2017 - 16:35.


#24
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010

View PostDeuxEx, on 27 februarie 2017 - 16:35, said:

Nu m-am razgandit. MSI NVidia GTX1060 3GB. Mi-am dat seama ca monitorul meu FullHD nu are nevoie de o placa video cu mai mult RAM.
Aici e mult de discutat... Sunt câteva jocuri in fhd  care umplu cu succes cei 3 gb . CE model mai exact? Ai incercat sa o oc? Cat a mers?

#25
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Modelul este MSI GeForce GTX 1060 3GT OC 3GB DDR5 192-bit. L-am "prins" la 900 lei. Nu ma joc cine stie ce jocuri pretentioase. Nu am incercat sa-i fac (deocamdata) OC pentru ca nu am avut timpul necesar. Dar vin si zilele mele de concediu si o sa fac atunci cateva incercari.

Edited by DeuxEx, 27 February 2017 - 22:21.


#26
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Daca l-ai prins la 900 de lei e bine. La 1000 nu mai merita, având RX-ul de 4GB in aceeasi bani.

#27
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Mie-mi merge excelent. E foarte silentioasa, chiar si in full load. Astept noile drivere cu suport optimizat pentru DirectX12 ca sa pot sa ma pronunt asupra experientei cu noile jocuri. Va multumesc mult pentru sprijinul acordat, iar daca aveti intrebari legate de acest produs, astept sa le postati aici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate