Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#793
mirceapui

mirceapui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 06.04.2014
La mine problema e alta. Dispare semnalul ocazional, isi cauta reteaua apoi reapar liniutele. De multe ori cu semnal full cand ma suna cineva intra mesageria. O fi de la retea, cartela sau telefon?
In ceea ce priveste bateria, sunt multumit. Nu are drain peste noapte, doar 1-3% depinde, iar o zi normala de utilizare se termina cu aproximativ 35% baterie. Incarcarea e excelenta. Super rapid.
Am pus si o husa de silicon transparenta pe spate. Arata binisor insa ingroasa telefonul. Ma gandesc sa o dau jos, oare se sensibil la zgarieturi?

Edited by mirceapui, 19 July 2017 - 21:04.


#794
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Iti recomand folie de la Alien.Macar spate si laterale.Nu protejeaza de socuri dar de zgarieturi si mici atingrri e perfecta.Asa iti ramane telefonul ca de la fabrica,am avut pe P10 si am fost foarte multumit.

#795
mirceapui

mirceapui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 06.04.2014
Nu ma intereseaza sa protejeze la socuri, doar zgarieturi. Cum e in timp, se ingalbeneste ca alea de silicon? Unde gasesc de cumparat, sau de unde recomanzi? E aiurea ca orice altceva ingroasa telefonul si el nu e tocmai subtire, deci orice cat de subtire e binevenit.

Edited by mirceapui, 19 July 2017 - 21:56.


#796
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
https://m.youtube.co...h?v=Q_9r9twLXYg

Uitate sa vezi despre ce e vorba.
Daca o aplici cum trebuie nu se dezlipeste minim 1 an.Aspectul nu si-l schimba in timp.

#797
mirceapui

mirceapui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 06.04.2014
E calitate. Se pune usor, ca folia la masina. O sa comand pentru ca sunt sigur ca isi merita banii.

#798
valiii

valiii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.11.2009

View Postaceton, on 19 iulie 2017 - 20:09, said:



Pățesc aceeași chestie uneori. Dispare simbolul de conectat la internet, apare mesajul dar daca deschid browserul totul merge perfect.

Si eu am pățit la fel ieri, tot pe orange.

#799
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Confirm.... tot pe Orange sunt și mai face figuri din astea .

#800
razvandanutz

razvandanutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2008
am si eu tel de 3 zile. ieri am observat prima zgarietura/crapatura (se simte cand dau cu unghia) pe sticla de la camera.
Cel mai dezamagitor este sunetul in apeluri.
De 4 ani am un G2mini de care sunt foarte multumitit (nu are zgarieturi pe ecran sau camera, desi nu are husa sau folie :wink:), dar in ultima vreme cel putin, trebuia sa imping tel in ureche si sa ghicesc ce spune pers cu care vorbesc, asa ca am optat pt G6, care se aude tare, dar foarte neclar. Am bifat optiunea Voice clarity, dar degeaba. Mi se pare ca se aude foarte groasa vocea pers cu care vorbesc.
La voi cum este sunetul in apeluri?

#801
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008

View Postrazvandanutz, on 22 iulie 2017 - 14:17, said:

am si eu tel de 3 zile. ieri am observat prima zgarietura/crapatura (se simte cand dau cu unghia) pe sticla de la camera.
Cel mai dezamagitor este sunetul in apeluri.
De 4 ani am un G2mini de care sunt foarte multumitit (nu are zgarieturi pe ecran sau camera, desi nu are husa sau folie :wink:), dar in ultima vreme cel putin, trebuia sa imping tel in ureche si sa ghicesc ce spune pers cu care vorbesc, asa ca am optat pt G6, care se aude tare, dar foarte neclar. Am bifat optiunea Voice clarity, dar degeaba. Mi se pare ca se aude foarte groasa vocea pers cu care vorbesc.
La voi cum este sunetul in apeluri?
Clar. Eu nu am nici o problema. Claritatea este exact invers pentru ca sa te auda pe tine bine si sa nu ai foarte mult zgomot de fond. Pentru problemele de retea este important daca telefonul e versiunea pentru europa sau alta zona. La mine nu mi se intampla asa ceva desi am si obiceiul sa activez de multe ori reteaua numai cand am nevoie.

#802
razvandanutz

razvandanutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2008

View Postrogue80, on 22 iulie 2017 - 14:59, said:

Clar. Eu nu am nici o problema. Claritatea este exact invers pentru ca sa te auda pe tine bine si sa nu ai foarte mult zgomot de fond. Pentru problemele de retea este important daca telefonul e versiunea pentru europa sau alta zona. La mine nu mi se intampla asa ceva desi am si obiceiul sa activez de multe ori reteaua numai cand am nevoie.

Voice clarity este ca sa aud eu mai bine, iar Noise suppression este ca sa scada zgomotul de fond. Am observat ca se aude ceva mai bine daca dau volumul mai incet in difuzor.
Am mai observat ca senzorul de amprenta nu funtioneaza daca ai degetele ude sau transpirate.

#803
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Deleted

Edited by nick5roo, 24 July 2017 - 15:00.


#804
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Am primit actualizare software de vreo 400 de MB, acum se instaleaza.

#805
mirceapui

mirceapui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 06.04.2014
Ce aduce nou?

#806
Kiddosu

Kiddosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 19.02.2008
Am primit si eu. Screenshot mai jos.

Attached Files



#807
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Fac poze cu blitzul si ies foarte albe,fade,cetoase parca...urate. Asa e si la voi?

#808
virgilflr

virgilflr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 14.07.2011
Salutare, actualizările sunt pentru modelul european?

#809
gabryiel21

gabryiel21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 25.08.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6R1ftMO13lk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

m-am uitat la acest videoclip pt ca am g4 si vreau sa trec la g6 , camera conteaza foarte mult pt mine iar ce am vazut in acest videoclip si mai ales de la min. 13:38  am ramas uimit .

asa prost pozeaza si filmeaza g6 noaptea fata de g4 si g5  ??

Edited by gabryiel21, 27 July 2017 - 14:26.


#810
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Nu am facut comparatie directa intre G6 ( al meu ) si G4 ( al unui prieten ) dar de la inceput am crezut ca-i mai buna camera pe G4 . Eu sunt foarte dezamagit de comportamentul camerei in lumina scazuta ! Ca fapt divers , am facut o comparatie directa cu Note 4 ... si-i da bataie serioasa Note-ul la lumina scazuta .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate