Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#469
asilaghi89

asilaghi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 25.07.2015

View Postionutp05, on 21 mai 2017 - 05:19, said:

Ai folosit dalta si ciocanul? Posted Image Posted Image
Poti pune o poza, sa vedem cum arata dupa "slefuire"?
Nu prea am cu ce sa ii fac o poza de calitate dar am sa incerc sa prind cand mai bine sa se vada zona camerei, nu mai are nici o zgarietura, toate zgarieturile au fost pe coating, de cand l-am dat jos nu au mai aparut zgarieturile deoarece a ramas doar sticla care e gorila glass 4, nu se zgarie usor...am folosit polywatch (22 lei tubul), degetul si o carpa, a durat cam 1-2 ore in mai multe ture, puneam pasta cate un pic slefuiam cu degetul, stergeam, vedeam pe unde a mai ramas coating si apoi repetam procesul pana nu a mai ramas nimica :-) nu e mare inginerie sincer...am mai folosit si banda izolatoare in jurul camerei ca sa nu ajunga pasta si prin alte zone.

#470
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Mi-am facut astazi curaj si l-am dus la service ( LG / ESD-ROM ) pt. acele zgarieturi de pe geamul camerelor .

#471
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Ce au zis?

#472
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Au zis ca este primul G6 care ajunge la ei in service , referitor la zgarieturi , nimic . Am mai intrebat daca va mai fi rezistent la apa dupa aceasta interventie si m-au asigurat ca da , ca aparatura speciala pt acest model este prezenta la ei in service . Telefonul este achizitionat de la Orange dar nu am incredere in service-urile astea "specializate" pe toate telefoanele , deloc . Pe site-ul lor , status-ul reparatiei : "AM COMANDAT PIESELE NECESARE REPARATIEI PRODUSULUI TAU" . Astept rezultatul final care sper sa fie unul pozitiv .

Edited by saabthedragon, 23 May 2017 - 22:17.


#473
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Dar in afara de zgarieturi la geamul de la camera, se si sparge din senin...sunt intre acest LG G6 si S7 Edge, asta e cu zgarieturi, celalalt e cu dungile roz...te minunezi. Deja nici nu stiu ce sa aleg...

#474
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Eu nu regret alegerea facuta , chiar daca sunt patit . Pt. mine este un telefon aproape perfect .

#475
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Si eu sunt f multumit de el, chiar nu am ca sa ii reprosez.


#476
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015

View PostIrrelevantWhiteMan, on 23 mai 2017 - 23:35, said:

Dar in afara de zgarieturi la geamul de la camera, se si sparge din senin??
...sunt intre acest LG G6 si S7 Edge, asta e cu zgarieturi, celalalt e cu dungile roz...te minunezi. Deja nici nu stiu ce sa aleg...


#477
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017

View Postsaabthedragon, on 23 mai 2017 - 22:05, said:

Au zis ca este primul G6 care ajunge la ei in service , referitor la zgarieturi , nimic . Am mai intrebat daca va mai fi rezistent la apa dupa aceasta interventie si m-au asigurat ca da , ca aparatura speciala pt acest model este prezenta la ei in service .
Telefonul este achizitionat de la Orange dar nu am incredere in service-urile astea "specializate" pe toate telefoanele , deloc .
Ca si cum ESD nu e tot service "specializat" pe toate telefoanele... repara de la Allview in sus.
Orange Service, ca si ESD e service autorizat oficial pentru multiple branduri.

#478
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Am si specificat ca l-am dus la LG / ESD-ROM , la sediul ESD-ROM din sos. Mihai Bravu unde au ca specializare brand-ul LG . La Orange "lucreaza cine nu-i in concediu" , daca ma intelegi .

#479
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Am mai cumparat cineva LG G6 de la Orange in ultima saptamana (mai exact de cand a revenit pe stoc)?

Sunt curios daca mai are probleme cu sticla de la camere si care e data fabricatiei?
Al meu e fabricat pe 12.04.2017 si are zgarieturi pe sticla camerelor.

#480
ionutp05

ionutp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2007
Din pacate astazi am returnat telefonul. Am vrut sa il inlocuiesc, dar nu mai aveau pe stoc la Orange, asa ca retur! :(

View Postcipylyca, on 24 mai 2017 - 13:07, said:

Am mai cumparat cineva LG G6 de la Orange in ultima saptamana (mai exact de cand a revenit pe stoc)?

Sunt curios daca mai are probleme cu sticla de la camere si care e data fabricatiei?
Al meu e fabricat pe 12.04.2017 si are zgarieturi pe sticla camerelor.

Sunt si eu curios de raspunsul la intrebarea ta, sa stiu daca imi iau altul sau ma orientez catre altceva!

#481
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Pai nu ai mai putut astepta sa revina in stoc?, de obicei in cateva zile apare.

#482
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Gata , l-am ridicat pe dansul . S-a inlocuit tot panoul spatele . Nu au putut sa-mi spuna daca și acest geam prezintă aceeași problema, cert este ca nu se va schimba la nesfârșit panoul din spate pentru acest defect de fabricație (considerat de noi), LG îl considera "exploatare necorespunzătoare"  .

#483
ionutp05

ionutp05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 24.08.2007

View Postcipylyca, on 25 mai 2017 - 15:51, said:

Pai nu ai mai putut astepta sa revina in stoc?, de obicei in cateva zile apare.

:) se termina perioada in care puteam returna telefonul!

#484
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Cine vrea sa verifice data fabricatiei poate instala LG phone Info sau LG Phone from din Google Play,

#485
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
12.04.2017 si in cazul meu. Parca apar ceva zgarieturi pe sticla si la al meu dar tre sa ma uit cu lupa sa le vad.
Si eu il mai pot returna dar nu vreau sa fac asta pt ca sunt prea multumit de el.
Daca zgarieturile se accentueaza il trimit la garantie. Daca comenteaza orange scrisoare OPC.
Daca nu rezolv nici asa, il scap din mana de se alege prafu de el si imi da altu nou. Ca doar nu platesc asigurare degeaba.

#486
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Si al meu tot 12.04.17 ! Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate