Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#19
florinlgg3

florinlgg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 11.08.2014
Se pare ca LG va echipa G6 cu Snapdragon 821 :)
Attached File  lg-g6-specificatii-tehnice.jpg   94.49K   65 downloads
https://www.gadget.r...snapdragon-821/

Edited by florinlgg3, 11 February 2017 - 14:18.


#20
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Deci pleaca din start cu un handicap.

#21
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Diferenta intre SD835 si 821 e doar pt addicts de ultima generatie in materie de tehnologie. Pt un user de zi cu zi chiar si 820 de pe G5 si S7 se descurca cu brio in toate.
Plus de asta,daca astepta LG sa puna 835 pe G6,il lansa doar prin iunie iulie.Doar pe atunci Quallcomm avea 835 de vandut pt restul,primele loturi fiind cumparate si rezervate de Samsung pt S8 care urmeaza.
Eu ma bucur ca nu are 835,nu va fi 4000 de lei cat se zvoneste ca va costa S8...

#22
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 03.03.2007
Iar va luati telefoane sa faceti teste in antutu? :))....

#23
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Io bistosh nu... :)


#24
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Am LG cu 820 și Oneplus 3T cu 821, diferența pentru un utilizator obișnuit nu se simte. Rulează ambele foarte bine toate aplicațiile mele uzuale.

#25
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Pai SD 820 si 821 sunt in esenta aceleasi, si difera doar frecventa putin crescuta la 821 + compatibilitatea cu Google Daydream.

Edited by Hider141, 12 February 2017 - 17:33.


#26
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Nu e chestie de benchmark-uri dar de ce să dai bani de flagship de anul ăsta pe hardware de anul trecut?
Dacă vrei telefon de top, te aștepți la specificații de top, nu ca un oneplus de anul trecut care costă nici măcar jumătate din preț.

#27
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Nenea,nu toata lumea cumpara un tel doar pt ca are ultimul model de procesor.Crezi ca SD820 de pe S7 este vechi doar pt ca a iesit anul trecut? crezi ca nu va face fata inca 2 3 ani? Io o sa iau G6 pt camera in primul rand,IP68,QuadDAC,16:9 si restul...cometeaza un telefon care o sa imi fie suficient vro 2 ani.
Io nu o sa merg la servici sa le zic la colegi si prieteni..ba..telu asta are 835 sub capota.Multi habar nu au cei ala SD sau diferentele dintre ele.Wtf,vorbim de procesoare octacore pe un faching telefon...

#28
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Corect, colegul zicea să nu aibă preț de premium cu componente cu ceva vechime.

#29
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Io ma indoiesc ca va concura LG la pret cu Samsung sau Iphone.Mai ales acum cand compania vrea sa se redreseze dupa semifail-ul cu G5.
Cu cat mai ieftin cu atat mai bine pt noi.
Iar din ce stiu eu 821 e ultimul si cel mai performant procesor scos.Din partea mea sa il puna pe toate G6 si restu ce vor urma..ca nu ma supar.

#30
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Asa a făcut și HTC. A pus procesor de anul trecut și au cerut preț de anul ăsta.
Si nu e doar chestie de performanta ci și de economie energetica.
Plus ca un procesor mai performant ajuta și camera să filmeze 4k mai bine, slow motion mai rapid sau burst shots mai calitative.

#31
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
https://www.technobu...o-edge-display/

Attached Files


Edited by mihaipopm8, 18 February 2017 - 10:28.


#32
Mitril

Mitril

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.02.2017
Ce poze urate.
Sunt pentru denigrare sau sunt reale?

#33
florinlgg3

florinlgg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 11.08.2014

 Mitril, on 18 februarie 2017 - 12:13, said:

Ce poze urate.
Sunt pentru denigrare sau sunt reale?
Te referi la poze ca sunt urate sau la telefon?

#34
desperadoo

desperadoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.05.2016
Ce e si cu telefoanele astea. Acum 10-12 ani abia descopeream tochscreen-ul si eram super incantati ca aveam un led la camera, pentru ca de procesor si cat ram are, habar nu aveam, acum in 2017 deodata nu ne mai ajung numarul de nuclee de pe procesoare, ram-ul cat mai mult (sa depaseasca si pc-ul de acasa) ecrane cu rezoluti astronomice, camere cu nu stiu ce tehnologii, si lista poate continua la nesfarsit. Oameni buni tineti minte ca toate acestea sunt 80% marketing si 20% doar ce a ce chiar ne trebuie noua pe un nenorocit de telefon. Adevarata putere de calcul trebuie pe PC-uri/laptop-uri nu pe o bucata de sticla cu aluminiu care mai e si fragila ca un ou, dai o caruta de bani si la un prim contact mai pronuntat plangi ca ai facut rate pe 2 ani, ca sa fim sinceri muulti romani i-si fac rate ca sa aiba cel mai cel telefon.

Edited by desperadoo, 21 February 2017 - 00:48.


#35
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
In fiecare zi apare câte un leak despre telefon. Din ce am văzut despre camera construcție design ,promite sa fie un hit. Trebuie văzut și cum se comporta in uzul de zi cu zi, eu unu merg pe G6 începutul asta de an.

#36
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006

 desperadoo, on 21 februarie 2017 - 00:44, said:

Ce e si cu telefoanele astea. Acum 10-12 ani abia descopeream tochscreen-ul si eram super incantati ca aveam un led la camera, pentru ca de procesor si cat ram are, habar nu aveam, acum in 2017 deodata nu ne mai ajung numarul de nuclee de pe procesoare, ram-ul cat mai mult...

Pun pariu ca și acum încă mergi cu Dacia 1310 că înainte nu ți păsa de motor, de cutie, de suspensii...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate