Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#37
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
https://www.youtube....?ci=fqBv-YJhRGk

#38
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
LG G6 Day Livestreaming

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aoPrW_bbSK8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Deja toate seamana intre ele. Posted Image
Astept Nokia peste 4 ore.
Poate poate e ceva diferit.

Edited by razvan_u, 26 February 2017 - 13:18.


#40
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013
https://www.youtube....?ci=7UYbQePC3Jw

#41
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
S a zis ceva de pret?
Avand in vedere ca are hard de anu trecut nu ar trebui sa depaseasca 2500 lei.

#42
desperadoo

desperadoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.05.2016

View PostNenea Zap, on 25 februarie 2017 - 11:48, said:

Pun pariu ca și acum încă mergi cu Dacia 1310 că înainte nu ți păsa de motor, de cutie, de suspensii...
Nu e vorba de asta, eu de exemplu am Xperia Z3 din 2014 si rulez absolut toate jocurile si aplicatiile existente la ora actuala la o calitate excelenta. De ce as da banii de pomana pe un telefon care iese acum in 2017 cand fac totul la fel de bine cu z3-ul. AA doar asa ca sa le fac buzunarele mari producatorilor, ca asta este si strategia lor de fapt.

#43
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View Postdesperadoo, on 26 februarie 2017 - 14:30, said:

Nu e vorba de asta, eu de exemplu am Xperia Z3 din 2014 si rulez absolut toate jocurile si aplicatiile existente la ora actuala la o calitate excelenta. De ce as da banii de pomana pe un telefon care iese acum in 2017 cand fac totul la fel de bine cu z3-ul. AA doar asa ca sa le fac buzunarele mari producatorilor, ca asta este si strategia lor de fapt.
Pai si ce legatura are cu ce se discuta?
Ideea era ca de ce sa dea cineva bani pe un flagship 2017 cu hardware 2016? Daca pretul e de 2016 atunci e ok, dar daca au pretentii...oricum nu vor avea prea mare succes.

#44
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014

View Postrazvan_u, on 26 februarie 2017 - 13:09, said:

Deja toate seamana intre ele. Posted Image
Astept Nokia peste 4 ore.
Poate poate e ceva diferit.
Stii cumva unde se poate vedea livestream de la Nokia?
In alta ordine de idei, nu îmi pare asa interesant acest G6 pt ca:
-au zis de ecran de 5.7 in corp de 5.2, iar el are 149 mm, fix cat avea G4
-procesor de anul trecut ( stiu, merge ft bine, insa ideea de a lansa un telefon cu procesor de anul trecut, nu ma incanta)
-nu mai are senzor infraroșu pt telecomanda
- baterie de 3300; da, este peste G5, dar sub alte flagschipuri de anul trecut, care au si ecran mai mic, asta probabil se traduce printr-o viață mai scurta a bateriei in viata de zi cu zi
-ecran ips( personal, am avut problema cu displayul la G4 cu image retention si nu mai vreau, as fi preferat Amoled)

Are si parti bune si ft bune, insa cele enumerate mai sus ma trag înapoi pe mine.
Macar pretul sa fie mic, pt cei care il vor cumpara.

#45
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,375
  • Înscris: 03.03.2016
Lg3: 4k@30 fps și 1080p@30fps, LG g6 :4k@30 fps și 1080p@30fps mare avans, poate la LG g20 o sa vad și eu 4k@60 fps si 1080p@240fps



#46
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
In sfarsit un telefon care arata bine.Dupa G3 nu mi-a mai placut nimic la ei.
Desi la capitolul inovatii anul asta nu aduc nimic, imi place telefonul.Probabil si pentru ca am fost dezamagit in ultimii 2 ani de marca.Nu rupe nici acum gura targului, era loc de mai bine, un 6 gb ram si un Sd 835 ar fi aratat macar pe hartie mai bine.

Imi place raportul screen/body, doar xiaomi cred ca sta mai bine.
Camera foto mai mult ca sigur va fi buna, la capitolul asta Lg a fost mereu in top 3.
Rezistenta la apa e binevenita.
Nu imi place ca nu au mai pus IR, eu chiar foloseam functia asta.
Nu imi place ca au renuntat la bateria detasabila(vb aici de optiunea de a avea o baterie de rezerva pe care sa o pui pe telefon in cateva secunde).

#47
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
LG G6
https://www.youtube....?ci=R2so3g5T3fU

Ecranul are raport de 18:9

Edited by mihaipopm8, 26 February 2017 - 16:05.


#48
ssreload

ssreload

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.01.2007
Deci si pe ips ramane imaginea pe ecran..
Eu inca am note 4 si ma gandeam inyre v20 si g6. Si pe amoleduri ramane imaginea imprimata in functie de folosire. Eu joc mult marvel contest of champions si mi.au ramas paatratele si loniute din joc pe ecran. Despre pret ...atata timp cat v20 de anult trecut e inca pe la 3000 nu ma astept ca asta mai nou sa fie mai jos se atat. Sa vedem...

#49
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Pe amoled e mai frecvent intalnita acea image retention/burn a displayului decat pe ips.
Asta nu inseamna ca Ips nu are problemele lui (pixeli morti/blocati, pete ...etc).Cum furnizorii de ecrane sunt putini, problemele se intalnesc cam la toate marcile.

#50
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009
Amoled-urile sunt cunoscute pentru suprasaturarea culorilor. Lg asadar ramane pe IPS (spre bucuria sau dezamagirea unora). In alta ordine de idei, la nivel de design, eu inca nu imi explic ce s-a intamplat cu G5-ul. Dupa G3 si G4 cu ecrane de 5.5, s-a ajuns la G5 cu un ecran de 5.3 si un INFECT 70.1% screen-to-body ratio. Singura explicatie a mea e legata de partea tehnica si fabilitate (dupa un G3 cu probleme de incalzire si G4 cu probleme de placa de baza). Dar e bine totusi ca si-au revenit, design-ul mi se pare foarte reusit, sa vedem acum si fiabilitatea.

#51
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 30.06.2011
OK, deci acum este prezentat oficial, în mare parte s-a adeverit ce am spus atunci când am deschis topic-ul, am nimerit până și poza cu telefonul.

părerea mea este că se va vinde bine dacă va avea prețul unui flagship 2016 de acum. dacă LG lansează un flagship în 2017 cu caracteristici de 2016, dar la pret de 2017, atunci G6 va avea aproximativ aceeași soartă ca G5.

între timp, LG G6 și Xiaomi Mi 4c au, pe spate, exact același senzor de imagine. bine, G6 are OIS și f/1.8, poate și o procesare mai avansată, dar îmi stă puțin pe icre faptul că un telefon de 3000+ lei are aceeași „inimă” la camera foto ca unul de 500.

Edited by bluke424, 26 February 2017 - 18:21.


#52
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,027
  • Înscris: 10.04.2006
Pariu ca va fi preț de flagship de 2017?

#53
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Dar oare un G2 cu camera imbunatatita, vreo 3GB de Ram si un procesor imbunatatit nu scot astia? Ca de la G3 in sus au iesit numai esecuri...

#54
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Ca de obicei cârcotași care se cred mari experți in tehnologie. Nu cumpărați fraților dacă nu va place, ce Rezolvați dacă va plângeți pe un forum ca G6 are doar 821,ca bateria de 3300 e slaba ca nu mai știu ce. :)
Eu unul cum apare cum îl cumpăr,G6 are tot ce vreau de la un telefon,plusurile acoperă minusurile puțin importante.
Peste o luna iese S8, parca văd ca va citesc și pe topicul ăla ...aaapoi S8 e nashpa ca nu are IPS sau alte sheturi. :)

Oricum G6 va fi mult mai ieftin decât S8.Daca tot sunt avizi de ultima tehnologie,gen baaa, al meu are 835...al tău cât are ?? 😂😂😂

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate