Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#1945
cipylyca

cipylyca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 29.10.2006
Esti rau Posted ImagePosted Image
omul a vrut sa se bucure de ecranul telefonului fara "intermediari" pentru ca teoretic ar trebui sa reziste la zgarieturi si la anumite socuri, iar folia nu garanteaza protectie 100%.
Am avut si eu un HTC fara folie dar cu husa cu capac si a rezistat pana la final insa acum am si eu G6 cu folie  Posted Image dar partea grea o face husa. L-am scapat de 3 ori pe asfalt pana acum si nu are nimic telefonul

@MagicDk incearca service-ul oficial, vezi pe site-ul LG

Edited by cipylyca, 17 April 2018 - 12:20.


#1946
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008

View PostMagicDk, on 17 aprilie 2018 - 11:33, said:

Salutare,
Am un LG G6 si l-am scapat pe jos, neavand folie de sticla mi s-a crapat geamul, displayul fiind full opreational.
As dori sa schimb geamul daca se poate sau in cel mai rau caz displayul.
Poate cineva sa-mi recomande un service in Bucuresti care sa-mi ofere cat de cat o garantie asupra lucrarii?

Multumesc!
ESD ROM sunt cei care te pot ajuta. Sticla nu se poate schimba find lipita de disaply/digitizor. Se schimba tot ansamblul. Asa este de cel putin 4-5 ani.

#1947
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Eu am reusit sa sparg folia de sticla la toate telefoanele pe care le-am avut :) deci ma salvat. Nu incomodeaza cu nimic vizibilitatea ecranului. Nici nu se cunoaste. Plus o folie transparenta din silicon si n-are moarte telu. :)

#1948
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009


View PostI_am_RunninG, on 17 aprilie 2018 - 12:11, said:

Pai la ce il mai repari? Odata ce nu ai avut folie inseamna ca nu ti-a pasat.
Mesajul asta e atât de gresit la atât de multe nivele ca nici nu știu de unde sa îl apuc.
În ultimii cca 20 ani de când folosesc smart-gadgets nu am spart decât 2 ecrane. Îmi place sa din dispozitivele cât mai "naked" cu putințã ca de aia dau bani pe dispozitive ergonomice și rezistente.
Daca tu tratezi telefonul ca pe un bibelou scump care trebuie sa stea în huse și folii este strict problema ta. Asta nu îți dã dreptul sa ii judeci pe alții și sa scoți chestii din astea. Și eu as putea spune ca daca tu crezi ca trebuie sã ții telefonul in huse și folii probabil ca nu îți permiți telefonul ala in primul rand și ca ar trebui sa te orientezi spre ceva mai ieftin. Nu?

#1949
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Pai tocmai, trebuie folie si husa tocmai ca sa nu il gadili ca pe ou. Pun mana murdara pe el, mai cade accidental, il mai arunc prin masina etc. Stai relax. Indiferent daca esti bogat sau sarac, e banul tau si nu are rost sa iti bati joc. Daca ii pun folie de sticla si o husa subtire din silicon tot "naked" e.

Si inevitabil, naked de tot se zgarie. La revanzare numai valoreaza 2bani.cine cumpara telefoane zgariate?

#1950
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Pai cine se gandeste la revanzare? eu nu, in nici un caz. Eu iau telefoanele, le folosesc asa cum zici tu (cu mainile murdare, le arunc in masina, etc). Pun nusa antisoc pe ele doar cand ies la hiking sau la biking, acolo unde riscul sa cada pe pietre este mare. In rest, naked naked .. (bine, nu suport sticla de pe spate, dar asta se rezolva usor cu un dbrand). In rest .. cand crapa ceva, se schimba, cand devin batrane, ajung in raftul cu nostalgii ... nu mai vand telefoanele de foarte multa vreme.

Edited by ro_explorer, 17 April 2018 - 16:15.


#1951
I_am_RunninG

I_am_RunninG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.02.2018
Pai na.. fiecare cu ale lui. Mie imi place sa pastrez lucrurile impecabile. Mai ales electronicele.

#1952
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,816
  • Înscris: 29.11.2008
Am montat 2 folii de cand mi-am cumparat telefonul si ambele incep sa mi se dezlipeasca in coltul din dreapta sus, nu din margine, la 1 cm de margine si coboara (se vede ca o bula). Folii de la firme diferite. Sa fie de la telefon? A mai patin cineva asa?

#1953
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postcilibiu, on 18 aprilie 2018 - 08:44, said:

Am montat 2 folii de cand mi-am cumparat telefonul si ambele incep sa mi se dezlipeasca in coltul din dreapta sus, nu din margine, la 1 cm de margine si coboara (se vede ca o bula). Folii de la firme diferite. Sa fie de la telefon? A mai patin cineva asa?

Tocmai se intampla la mine cu o folie de sticla "pielea p*lii" venita impreuna cu o husa. Momentan nu ma deranjeaza, dar cand o fi e un Nillkin pe dulap in asteptare. Presupun ca acolo e un punct mai fierbinte sau ceva si "coace" adezivul.

#1954
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Eu am Nillkin de 1 an pe telefon si este perfect taiata si nu se dezlipeste. La mine are citeva zgarieturi fine de cand am fost la mare si s-a frecat cu nisipul din geanta de plaja. Dar sincer recomand aceasta folie.

#1955
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,816
  • Înscris: 29.11.2008
Credeam ca am eu telefonul defect. Posted Image
Inseamna ca asa pateste si la mine.
O sa incerc sa iau una nilkin.
Cum este decupata in partea de sus?

Din poza reiese ca acopera camera frontala si senzorii.
Nu influenteaza cu nimic acest lucru? :D

Edited by cilibiu, 18 April 2018 - 18:26.


#1956
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
sincer nu sunt genul selfie, dar senzorii nu au probleme, totul merge ok și cel de proximitate și el de lumina.

#1957
cz_marius

cz_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 14.02.2011
Salut baieti , sunt posesor de lg g6 si vroiam sa intreb ce versiune de android aveti ? Teme voi de unde luati ? Imi puteti da ceva linkuri pentru teme ?

#1958
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017
salut. eu am Android 7.0, teme nu folosesc, o am pe cea default

#1959
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postcz_marius, on 22 aprilie 2018 - 14:51, said:

Salut baieti , sunt posesor de lg g6 si vroiam sa intreb ce versiune de android aveti ? Teme voi de unde luati ? Imi puteti da ceva linkuri pentru teme ?

https://play.google....ge.theme.pixel2 sau https://play.google....oper.simpledark + nova launcher

#1960
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,816
  • Înscris: 29.11.2008
Am fost si am butonat si eu un V30 cu 8.0.
Nu am vazut diferente intre si 7.0 si 8.0.
Singura chestie care mi-a placut este ca are scrisul mai mic si sunt incadrate mai bine icoanele si meniul.
Icoanele de jos sunt mult mai aproape de marginea de jos a telefonului.
Eu acest lucru imi doresc la G6. :)

#1961
trance77

trance77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 18.08.2008
https://www.androida...-update-859628/

#1962
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017
salut. am sters cu adb urmatoarele aplicatii din telefon : com.android.server.telecom , com.android.incallui , com.android.phone
puteti va rog sa extrageti apk urile cu apk extractor si sa imi lasati link uri? am mare nevoie, nu pot sa mai sun si sa trimit mesaje fara ele. multumesc frumos

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate