Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

LG G6 - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2290 replies to this topic

#1531
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Nup , exclus ... cel putin la utimele 2 folii , distanta dintre marginea telefonului / husei si marginea foliei de sticla e de 2 mm , nu are cum sa o atinga . In imaginea de mai sus , husa este pusa pe telefon .

Edited by saabthedragon, 19 November 2017 - 23:16.


#1532
adylyk

adylyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 29.12.2008
Stie cineva daca functioneaza casti USB-C la el?

#1533
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postsaabthedragon, on 19 noiembrie 2017 - 23:07, said:

Nup , exclus ... cel putin la utimele 2 folii , distanta dintre marginea telefonului / husei si marginea foliei de sticla e de 2 mm , nu are cum sa o atinga . In imaginea de mai sus , husa este pusa pe telefon .
A avut contact cu apa? La mine folia de sticla s-a dezlipit in aceeasi zona si apoi s-a extins tocmai din cauza ca a avut contact cu apa.

Dupa 2 saptamani mi-a venit skin-ul de la dbrand. Se pune cat de cat usor, trebuie sa incerci sa iti iasa din prima altfel risti sa o sifonezi si sa ramana asa. Cred ca data viitoare imi iau o culoare care sa iasa mai in evidenta, nu negru ca acum

#1534
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
In vară l-am folosit pe post de vâsla (nu exagerez cu nimic) la Divertiland și nu pățea nimic folia... după o perioadă, parcă își pierde din proprietăți acel silicon și face bulă... cred că asta ar fi motivul. Ciudat este ca doar in acea zonă.

Edited by saabthedragon, 19 November 2017 - 23:39.


#1535
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Din cate mi-am dat seama ai pus folii diferite nu? Incearca totusi fara husa, cu toate ca zici ca nu ar ajunge la folie.

#1536
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Da, au fost diferite folii de sticlă. Am comandat una de la Nillkin și aștept sa ajungă , poate ca astea pe care le-am folosit nu au fost de calitate. Sa încerc fără husa nu este o soluție, nu l-aș folosi fără, doar sa nu afecteze folia (dacă ăsta ar fi motivul). Huse am folosit peste 10 tipuri, tot ce a văzut ochiul am cumpărat :)) .

#1537
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postsaabthedragon, on 20 noiembrie 2017 - 00:27, said:

Da, au fost diferite folii de sticlă. Am comandat una de la Nillkin și aștept sa ajungă , poate ca astea pe care le-am folosit nu au fost de calitate. Sa încerc fără husa nu este o soluție, nu l-aș folosi fără, doar sa nu afecteze folia (dacă ăsta ar fi motivul). Huse am folosit peste 10 tipuri, tot ce a văzut ochiul am cumpărat Posted Image) .

Si folia cu care a venit telefonul? Si ea tot asa a facut?

#1538
saabthedragon

saabthedragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2009
Nu a făcut bulă dar nici nu am ținut-o mai mult de o săptămână...

#1539
telefonis

telefonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.10.2004
Salut,
a facut cineva un speedtest cu wifi pe 5GHz?

Attached Files


Edited by telefonis, 20 November 2017 - 11:52.


#1540
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Posttelefonis, on 20 noiembrie 2017 - 11:24, said:

Salut,
a facut cineva un speedtest cu wifi pe 5GHz?

Nu stiu ce e cu a doua poza, probabil 2.4, dar nu pot sa o vad. Nici de pe telefon nu merge, imi zice ca n-am acces.

La mine pe 5GHz si 2.4

Attached Files



#1541
telefonis

telefonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.10.2004

View Postopsy091, on 20 noiembrie 2017 - 12:19, said:

Nu stiu ce e cu a doua poza, probabil 2.4, dar nu pot sa o vad. Nici de pe telefon nu merge, imi zice ca n-am acces.

La mine pe 5GHz si 2.4

De unde e cumparat telefonul? Eu l-am luat de pe emag. Ei vand telefonul primit de la furnizorul lor phonetasting, cam asa ceva, si vine fara sigiile alea 2, din hartie, ca la orice aparat sigilat de fabricant. Vine in cutie cu un adaptor deasupra trase intr-o tipla, ca un pachetul de tigari. Am schimbat 2 si la fel au sosit. Am facut teste si cu iPhone6s care are acelasi chip wifi si am alte rezultate mult mai bune-peste 350Mbs. Banuiam un produs fake, asamblat pe aici prin spatele "blocurilor gri". Vroiam sa vad aici altii utilizatori ce obtin in speedtest cu telefoane de la alti furnizori. Oricum pe 2,4GHZ link-ul cu routerul este de 72Mbs, in loc de 300Mbs, iar pe 5GHz este de 420Mbs in loc de 780Mbs.

#1542
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Eu il am de la pcgarage, deci cam din acelasi loc. Si la mine a sosit la fel. Oricum nu cred ca se complica cineva sa faca g6 fake. Se axeaza pe iphone si samsung :D

#1543
andrey_r

andrey_r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 20.12.2008
La fel a venit și la mine de la Cel ro, cu adaptorul tras în tipla pe cutie, varianta de UK, ma îndoiesc ca ar fi fake.

#1544
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017
Eu l am luat de la pcgarage si a avut cele 2 sigilii in parti si a venit cu incarcator de europa, fara nici un alt adaptor

#1545
Raek

Raek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 01.05.2014

View Postandrey_r, on 20 noiembrie 2017 - 15:10, said:

La fel a venit și la mine de la Cel ro, cu adaptorul tras în tipla pe cutie, varianta de UK, ma îndoiesc ca ar fi fake.
La fel si al meu. Fara nici un sigiliu pe cutie etc. La inceput m-am gandit ca e vre-un tester vandut sau fake sau unul pe care mi l-a bagat mie fortat pe comanda, oricum neseriosi pentru ca mi-a trimis pe versiunea UK fara sa se precizeze! Cum l-am deschis i-am facut un antutu si e oke telefonul, singura chestie care ma deranjeaza e camera spate care pare prea slaba fata de alte telefoane sub g6, g3 meu scoate poze mai bune, mai ales in lumia slaba sau seara...iar camera frontala e cum sa ii spun... e dezastruu!

#1546
WildKhaan

WildKhaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 26.07.2017
... șî  iar ajungem la discuțiea depre  camera....

#1547
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017
Camera frontala chiar e foarte proasta, da. Da cele de pe spate se descurca foarte bine, cel Putin la mine. Si in conditii de lumina scazuta. Eu sunt multumit de ele

#1548
Raek

Raek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 01.05.2014
Chiar nu inteleg cum se poate sa puna pe un flagship o camera mai slaba fata de un tel cu 2 generatii mai vechi, ma amuza.

Edited by Raek, 20 November 2017 - 16:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate